Goalball Club Perun ve finále SEGL - crowfunding kampaň

Goalball Club Perun ve finále SEGL

Podpořte hráče goalballu z GC Perun, aby se mohli zúčastnit finále prestižní soutěže Super European Goalball League, pořádané v Lisabonu.

Ostatní
Goalball Club Perun ve finále SEGL

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Hráči týmu Goalball Club Perun (GC Perun) se probojovali mezi šestici finalistů nejlepší evropské soutěže Super European Goalball League (SEGL). I přes vyhraný boj na hřišti však není jisté, zda v Lisabonu při goalballových kláních 22. - 24. 3. bude halou znít čeština, a kolik členů výpravy (3 až 6 sportovců + trenér + případně další dvě osoby) dostane možnost účasti. Ideální by samozřejmě byl plný počet hráčů a trenér, k tomu ale potřebujeme i vaši pomoc.

Tahle šestka hráčů s trenérem a asistentem vybojovala v Praze účast ve finále SEGL. Objeví se v lisabonské hale všichni?

Co je vlastně ten goalball?

Goalball je jednou z nejpopulárnějších kolektivních míčových her pro nevidomé a zrakově postižené. Řadí se mezi paralympijské sporty. Hry se účastní dvě tříčlenná družstva (s maximálně třemi hráči ke střídání) na hřišti 9x18 metrů. Přes celou šířku jsou na obou koncích hřiště umístěny brány, kam hráči hodem střílejí speciální míč s rolničkami uvnitř. Aby byly zajištěny stejné podmínky pro všechny (člověk se zbytky zraku by měl výhodu oproti zcela nevidomému), musí mít každý hráč ve hře přelepené oči a nasazené klapky (neprůhledné zatmavené brýle, podobné lyžařským). K orientaci hráčů na hřišti slouží hmatové čáry (provázek přelepený lepicí páskou) a také branková konstrukce. Cílem hry je dát gól - překonat soupeřovu obranu, a zároveň co nejméně gólů inkasovat - zabránit svým tělem míči v překročení brankové čáry. 

Typická obranná pozice na boku.

Příprava na střelu s orientací podle brankové konstrukce.

Vybrané gólové akce z pražské části SEGL můžete shlédnout v následujícím sestřihu:

(děkujeme panu Levému za záběry a zpracování videa)

Na co použijeme vaše příspěvky?

Goalballisté v ČR nejsou profesionálními sportovci, tato možnost ani neexistuje. K tomu, aby měl každý z hráčů možnost kvalitně trénovat, mít potřebné sportovní pomůcky, mohl se účastnit soustředění a případně i turnajů, je potřeba shánět sponzory či granty.

V tomto případě nám vaše příspěvky pomohou zafinancovat účast týmu na finále turnaje SEGL v portugalském Lisabonu, který se koná 22. až 24. března 2019. Náklady na jednoho člena týmu (hráč, trenér, doprovod) jsou:

- 200 EUR (zahrnuje startovné, transport z letiště na hotel (a zpět), z hotelu do haly (a zpět), ubytování, stravu)

- cca 8000 Kč - zpáteční letenka z Prahy do Lisabonu

 

Když od vás získáme větší podporu, budeme moci vyslat více hráčů, a tím zvýšit naši šanci na dobré umístění, ne-li medailové pozice.

Mockrát děkujeme za každý příspěvek. Vaše podpora je pro nás velmi důležitá a pomáhá nám v každém okamžiku, kdy zacinkají rolničky uvnitř míče.

Perun s vámi!

 

Ukázka vybraných odměn:

Svítilna

Svítilna s otvírákem, s logem a nápisem Perun

Tričko SEGL/Perun

Originální hráčský dres ze sezony 2014 - 2017

Oficiální goalballový míč

 

Oficiální facebookové stránky týmu: GC Perun - fotky, videa, reportáže z akcí, články, rozhovory, pozvánky na události, kontakty

Co si o tomto projektu myslíte?