predok_resize_small.png

Upgradujeme GISportal.cz Ostatní

Už od roku 2011 přinášíme kvalitní, nezávislé a aktuální informace z české, slovenské i mezinárodní geoinformační komunity.

Upgradujeme GISportal.cz

Vybráno66 950 Kč(223 %)

223 %
30 000 Kčpožadováno
119startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

AKTUALIZACE!!!

3. CÍL - 75 TISÍC

Jste prostě skvělí, moc děkujeme! Máme vybráno už skoro 200 % původní cílové částky, tak bychom Vás rádi namotivovali dál. Jak jsme slíbili, tak na konference pojedeme, to je už jasné. Náš další cíl je, vybrat 75 tisíc a když se nám to povede, tak vyšleme naše redaktory do deseti českých a slovenských Geo/GIS firem a přineseme Vám reportáže přímo z jejich pracovišť o tom, jak se dělá business v našem oboru. 

AKTUALIZACE!!!

2. CÍL - 45 TISÍC

Moc děkujeme za dosavadní podporu. Nyní máme dostatek peněz na provoz na cca 2 roky a zvolili jsme si další cíl a to částku 45 tisíc. Pokud se nám podaří vybrat alespoň 45 tisíc, vyjedeme na 5 velkých GeoKonferencí v ČR a na Slovensku, ze kterých napíšeme reportáže a přineseme exkluzivní informace pro GISportal. Vybrali jsme tyto konference:

GISportal.cz je česko-slovenský online časopis o geoinformatice, kartografii a geovědách obecně. V rámci kampaně na Startovači chceme vybrat alespoň 30 tis. Kč, za které uděláme po sedmi letech nový webdesign a začneme platit naše redaktory. Vysbírané peníze nám postačí na cca 1-2 roky provozu.
Děkujeme za podporu!

FOR ENGLISH TEXT, PLEASE SCROLL TO THE BOTTOM

Začali jsme v roce 2011 jako studenti olomoucké geoinformatiky, nyní máme redaktory z různých měst Česka i Slovenska. Na rok 2018 jsme připravili nový vzhled webu, přijali jsme nové redaktory a chystáme další novinky. Budeme rádi, když nám pomůžete s růstem GISportalu i vy!

Jak šel čas s GISportalem?

GISportal_2011.png

2011 - začátky GISportalu - za první rok máme 158 tis. pageviews

 

GISportal_2017.png

2017 - 6 let stejného designu - a 1,6 mil. pageviews

 

google_analytics2.jpg

Za prvních pět měsíců s novým týmem, tedy od října 2017, nárůst čtenářů o 21 %. 

 

2018.jpg

2018 - nový vzhled, více redaktorů a smělé plány - buďte u toho! 

 

Kolik GISportal stojí?

Jeden rok provozu (doména, webhosting, cesty na konference a honoráře autorům článků) stojí v cca 15-20 tis. Kč. Mimo články, reportáže či rozhovory, zveřejňujeme také desítky pracovních nabídek, ze kterých mnozí z vás v minulosti profitovali, stejně tak jako z pozvánek na konference a další akce. Naším cílem je vybrat alespoň 30 tis. Kč. Tyto prostředky nám dovolí zaplatit nový web, odměňovat naše redaktory za jejich práci, ale také podporovat studentské aktivity jako jsou hackhatony, mapathony, různé soutěže či konference. 

 

Posledních sedm let v číslech predok_resize_small.png

 

Kdo za tím stojí?

lidi_3.jpg

Karel, Martin, Radek, Ondra, Rosťa, Franta, Vítek, Standa, Jirka, Patrik, Palo, Luky, tvoří jen část týmu, který se za posledních 7 let podílel na přípravě GISportalu.

 

Poděkování za podporu // Thank you for your support:

ENGLISH

GISportal.cz started in 2011 as a student-led GIS-oriented online journal. Currently we have a team of people from both Czech Republic as well as Slovakia and we publish articles about geoinformatics, cartography, remote sensing and geospatial science in general. Our aim is to collect 30k CZK (approx. 1,2k EUR, or 1,5k USD), which will allow us to buy new webdesign (first after 7 years) and start paying our collaborators (approx. 5 EUR/USD per article).

If you want to support us, you can read Google Translation of this webpage as well as the rewards that we have prepared for you. In case of selecting any reward (such as books or geoart), please bear in mind, that shipping costs are not included in the reward and you may want to chip in a bit more to cover international shipping. 

Thank you for your support!

Vybráno66 950 Kč(223 %)

223 %
30 000 Kčpožadováno
119startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuGISportal.cz

Odměny

100 KčGISportal v 3D

Projekt se mi líbí a udělá mi radost, když jej alespoň symbolicky podpořím......jo a taky si rád na klíče připnu některou z [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9135.jpg"]3D klíčenek[/URL] vyrobených na tiskárně Prusa i3.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčPodporuji GISportal a chci aby to bylo vidět!

Moc Vám děkujeme za Vaši podporu, a aby bylo vidět, že za námi stojíte, tak Vám pošleme několik samolepek, pohlednici, záložku, placku a tácek pod pivo :-) to vše s logem GISportalu. Budeme moc rádi, když se pochlubíte tím, že nás podporujete!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčGeocaching s GISportalem

GISportal je fajn, ale chcete se ještě k tomu naučit lovit kešky? Můžete k tomu využít trial verzi na 30 dní [URL="https://payments.geocaching.com/"]prémiového účtu [/URL] na Geocaching.com.

Počet dostupných odměn: 22/24

Odměna nedostupná

300 KčJsem ze Severu!

GISportál mám rád/a, ale Liberec/Jablonec je stejně nejlepší! Pokud tato věta rezonuje Vašemu srdci, tak děkujeme za podporu a posílám 3 různé mapy [URL="http://direction.tul.cz/"]Direction [/URL], Atlas Klimatext a faksimili [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9097.jpg"]staré turistické mapy[/URL] „Vom OYBIN bis zur SCHNEEKOPPE“ z roku 1927.

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

300 KčPicolo, ani GeoPicolo, ani GISpicolo neexistují!

Výborná Maruška Mádrová z olomoucké kavárny [URL="https://www.facebook.com/KAFEJAKLUSK/"]Kafe Jak Lusk[/URL] vám řekne základní věci o pěstování a zpracování kávy a její distribuci od farmářů až k vám. Dozvíte se, jak důležitou roli hraje příprava kávy a probereme jednotlivé druhy a typy káv. Následně ochutnáme různé druhy káv připravené i jinými alternativními metodami, než obvykle známe.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčGISpivo

Orosená sklenice plná nápoje, který pohladí na jazyku a svlaží vyschlé hrdlo. Pokud se vám při této představě zrychlí tep, přijďte na náš pivní košt a ochutnejte piva z nabídky vybraných minipivovarů. Primárně bude GISpivo v Olomouci, pokud se však najde alespoň 5 zájemců v jiném městě, tak rádi přijedeme za Vámi na pokec a uspořádáme GIShospodu (zveme každého na 3-5 piv dle místních cen).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčPlacatice na GISovicu

Kvalitní nerezová butilka s objemem 200 ml s laserem vygravírovaným logem GISportálu zahřeje u srdce a hlavně, naplněná správným mokem může zachránit nejednoho turistu/lyžaře...

Počet dostupných odměn: 14/20

Odměna nedostupná

500 KčAch ty Jizerky!

Kniha [URL="http://www.jizersketicho.cz/stare-mapy-liberecka-a-jizerskych-hor/"]Mapy Jizerských hor[/URL] vyšla v nákladu pouhých 1000 ks a hned první den byla rozebraná. Za Vaši podporu Vám pošleme jeden z posledních kusů i s podpisy autorů! Děkujeme!

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

500 KčŠtamGISt, nebo štamgast?

Ať už v doma, v práci či na chatě, chcete pít s GISportálem? Za Váš příspěvek Vám pošleme jeden z deseti půllitrů s vypískovaným logem GISportálu a k tomu jeden unverzitní [URL="http://upoint.upol.cz/eshop/pivo-up-ale/"]UP Ale[/URL] z pivovaru Chomout, ale máte s čím začít. Na zdraví!

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

500 KčŠtamGISt, nebo štamgast? vol. 2

Tohle byla nejrychleji vyprodaná odměna, tak pro velký úspěch navyšujeme o dalších 10ks, snad Vám to udělá radost! Ať už v doma, v práci či na chatě, chcete pít s GISportálem? Za Váš příspěvek Vám pošleme jeden z deseti půllitrů s vypískovaným logem GISportálu a k tomu jeden unverzitní [URL="http://upoint.upol.cz/eshop/pivo-up-ale/"]UP Ale [/URL] z pivovaru Chomout, ať máte s čím začít. Na zdraví!

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

500 KčŠtamGISt, nebo štamgast? vol. 3

Ok, tak ještě jednou navyšujeme - Moc děkujeme za podporu! Ať už v doma, v práci či na chatě, chcete pít s GISportálem? Za Váš příspěvek Vám pošleme jeden z deseti půllitrů s vypískovaným logem GISportálu a k tomu jeden unverzitní UP Ale z pivovaru Chomout, ať máte s čím začít. Na zdraví!

Počet dostupných odměn: 8/20

Odměna nedostupná

600 KčViva OpenStreetMap

Steve Coast ve 23 letech založil OpenStreetMap jako studentský projekt (podobně jako my GISportal :-) ) a prvních několik let jej tajně provozoval na serverech své univerzity. V roce 2015 napsal knihu [URL=" https://www.amazon.com/Book-OSM-Mr-Steve-Coast/dp/151423274X"]The Book of OSM[/URL], která obsahuje 15 rozhovorů s lidmi, kteří byli na počátku OSM. [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9101.jpg"]Podepsaná kniha[/URL] se bude krásně vyjímat na poličce každého milovníka otevřených dat, kartografie či mapathonů!

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

600 KčGeocaching s GISportalem 2.0

Mimo odměnu z "Geocaching s GISportalem", tedy prémiový účet na zkušebních 30 dní, získáte také knihu [URL="https://shop.geocaching.com/default/3rd-edition-complete-idiot-s-guide-to-geocaching.html"]The Complete Idiot's Guide to Geocaching[/URL] s [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9104.jpg"]podpisem[/URL] jednoho ze zakladatelů společnosti Groundspeak - Bryana Rotha.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

700 KčJá chci být kartograf/ka!

V roce 2014 slavila britská Society of Cartographers 50 let a při tomto výročí vydali knihu [URL="https://soc.org.uk/cartography-a-reader/"]Cartography: a Reader[/URL], která čtenáře provede nejlepšími kartografickými články vydanými ve sborníku společnosti za 50 let. Pokud to s kartografií myslíte vážně, tak by tato publikace i s [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9118.jpg"]podpisy obou editorů[/URL] neměla chybět ve Vaší knihovně.

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

800 KčKartografická bible

Každý rok společnost Esri vydává knihu [URL="http://esripress.esri.com/display/index.cfm?fuseaction=display&websiteID=345&moduleID=0"]Esri Map Book[/URL] a Vy můžete mít letošní vydání i s [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9105.jpg"]podpisem [/URL]zakladatele Esri Jacka Dangermonda!

Počet dostupných odměn: 1/5

Odměna nedostupná

900 KčProč mapy lžou?

V roce 1996 vydal [URL="http://www.markmonmonier.com/index.htm"]prof. Mark Monmonier[/URL] svoji knihu [URL="http://www.markmonmonier.com/how_to_lie_with_maps_14880.htm"]"How to lie with maps" [/URL], která v českém překadu vyšla pod názvem "Proč mapy lžou". Díky štědrosti prof. Monmoniera Vám můžeme věnovat knihu s jeho [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9102.jpg"]podpisem![/URL] Takový kousek by neměl chybět v knihovně žádného kartografa.

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

1 000 KčMay the Crowd be with you

Bestseller [URL="https://irevolutions.org/bio/"]Patricka Meiera[/URL], kniha [URL="http://www.digital-humanitarians.com/"]DIGITAL HUMANITARIANS - How Big Data is Changing the Face of Humanitarian Response[/URL] s [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9103.jpg"]podpisem autora[/URL] je ta pravá odměna pro všechny, kteří čtou Patrickův blog [URL="https://irevolutions.org/"] iRevolutions[/URL], či sledují další jeho aktivity na poli UAV či krizového mapování.

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

1 000 KčCo je to ten GIS?

Jste na začátku Vaší GIS kariéry? Pak se určitě bdue hodit kniha [URL="http://esripress.esri.com/display/index.cfm?fuseaction=display&websiteID=102&moduleID=11"]A to Z GIS: An Illustrated Dictionary of Geographic Information Systems[/URL] s podpisem zakladatele Esri Jacka Dangermoda!

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

1 250 KčThe Red Atlas

Zajímalo Vás někdy, jak podrobné mapy měli Sověti k dispozici během studené války? V knize [URL="https://redatlasbook.com/"]The Red Atlas: How the Soviet Union Secretly Mapped the World[/URL] naleznete odpověď. Tato kniha s [URL="http://www.gisportal.cz/wp-content/uploads/2018/01/IMG_9117.jpg"]podpisy[/URL] obou autorů by neměla chybět na nočním stolku žádného fanouška historie či kartografie.

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

1 500 KčGeoMedicína je moje budoucnost

Již od prvních map cholery v Londýně jsou prostorové souvislosti a šíření nemocí zajímavým oborem. Více se můžete dozvědět v knize [URL="http://esripress.esri.com/display/index.cfm?fuseaction=display&websiteID=321&moduleID=0"]Cartographies of Disease: Maps, Mapping, and Medicine[/URL] s podpisem zakladatele Esri Jacka Dangermonda!

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

2 000 KčO GIS přemýšlím, kudy chodím

Legendární kniha od "otce zakladatele" GIS, zesnulého Rogera Tomlinsona, [URL="http://esripress.esri.com/display/index.cfm?fuseaction=display&websiteID=241&moduleID=0"]Thinking about GIS[/URL] s podpisem zakladatele Esri Jacka Dangermonda!

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

2 000 KčZačínám s ArcGIS Pro

Chcete začít s ArcGIS Pro a přemýšlíte jak na to? Co tak s knihou [URL="http://esripress.esri.com/display/index.cfm?fuseaction=display&websiteID=337&moduleID=0"]Making Spatial Decisions Using ArcGIS Pro: A Workbook[/URL] s podpisem zakladatele Esri Jacka Dangermonda!

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

2 000 KčMalý banner na GISportal.cz

Malý banner v hlavičce GISportal.cz po dobu jednoho měsíce v akční ceně, běžná cena je 2500 Kč. Bannery dodává zadavatel reklamy. V případě dlouhodobé spolupráce možnost individuálního přístupu. Konkurenční doložka: GISportal.cz bude publikovat maximálně 3 různé reklamy na stejné pozici v rámci jednoho měsíce. Pokud jako firma nemůžete "koupit" banner přes Startovač, kontaktujte nás a vystavíme Vám fakturu napřímo!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 500 KčStřední banner na GISportal.cz

Střední banner na GISportal.cz po dobu jednoho měsíce v akční ceně, běžná cena je 3000 Kč. Bannery dodává zadavatel reklamy. V případě dlouhodobé spolupráce možnost individuálního přístupu. Konkurenční doložka: GISportal.cz bude publikovat maximálně 3 různé reklamy na stejné pozici v rámci jednoho měsíce. Pokud jako firma nemůžete "koupit" banner přes Startovač, kontaktujte nás a vystavíme Vám fakturu napřímo!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčVelký banner na GISportal.cz

Velký banner na GISportal.cz po dobu jednoho měsíce v akční ceně, běžná cena je 4000 Kč. Bannery dodává zadavatel reklamy. V případě dlouhodobé spolupráce možnost individuálního přístupu. Konkurenční doložka: GISportal.cz bude publikovat maximálně 3 různé reklamy na stejné pozici v rámci jednoho měsíce. Pokud jako firma nemůžete "koupit" banner přes Startovač, kontaktujte nás a vystavíme Vám fakturu napřímo!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčGIS(portal) art - Kde to žije v Evropě

V každém gisákovi je kus umělce. Pověste si na zeď originál z dílny zakladatelů GISportalu (např. [URL="https://www.dropbox.com/s/ecseg4imwdd4d0b/ukazka_luky.jpg?dl=0"]Nový Zéland či Evropu[/URL]. K jeho vytvoření byla použita otevřená data a při testování nebyl zraněn ani jeden kartograf. Kousek dostanete buď vytištěný na plátně nebo na kvalitním papíře a s rámem.

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

5 000 KčAkademický atlas českých dějin s podpisy autorů

Baví Vás jak historie, tak kartografie? Pak musíte mít tuto monstrózní, téměř 600 stránkovou publikaci i s podpisy autorů. [URL="https://www.kniha.cz/akademicky-atlas-ceskych-dejin-2/"]Akademický atlas českých dějin[/URL] zpřístupňuje na mapách, kartografických modelech, vyobrazeních, grafech a kartogramech hierarchicky uspořádaný soubor vybraných poznatků moderní české historické vědy po roce 1989 vztahujících se k českým a slovenským dějinám, zasazených do evropského, především středoevropského prostoru. Atlas [URL="odkaz"]podepsali [/URL] jak Jiří Cajthaml tak i Eva Semotanová!

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

5 000 KčGIS(portal) art - Zahrajeme podle vašich notiček

Chcete taky nějakou stylovku na zeď, ale nezajímá vás, kde to žije v Evropě a raději byste Česko, Olomouc nebo třeba okres Vsetín? Není problém a rádi geoart přizpůsobíme vašim požadavkům, pokud to bude v našich silách (a datech). Kousek dostanete buď vytištěný na plátně nebo na kvalitním papíře a s rámem.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

30 000 KčGIS mecenáš

Právě jste nám přispěl/a na celý rok provozu GISportalu. Děkujeme! S velkou radostí za vámi kdekoliv po ČR dojedeme, osobně Vám poděkujeme a dovezeme na míru vyrobený dárek z Olomouce.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

50 000 KčMega GIS mecenáš

Máte u nás nekonečný obdiv a poděkování! Vypadá to, že tak dva roky můžeme nezávisle fungovat a také získat další spolupracovníky. Děkujeme! Kromě velkého daru v podobě různých propagačních materiálů GISportalu, za Vámi také přijedeme, představíme Vám osobně plány na rozvoj GISportalu a Vaše jméno bude zlatým písmem navždy vepsáno do dějin našich aktivit.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

100 000 KčNemáme slov!

Buď jste [URL="https://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Dangermond"]Jack Dangermond [/URL], v tom případě "Thank you, Jack!" a nebo jste asi v 17 letech prodal/a svůj první start-up do Silicon Valley a teď Vás baví plnit sny dalším lidem! Míra našeho vděku se nevleze do této kolonky, každopádně pro Vás nachystáme děkovné překvapení hodné Vaší podpory. Děkujeme!

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná