Gillyino kouzlo - crowfunding kampaň

Gillyino kouzlo

Pohádková kniha pro děti i jejich rodiče o malé princezně a boji mezi dobrem a zlem. Pomozte mi vydat knihu o nevšední cestě malé Gilly.

Knihy
Gillyino kouzlo

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kniha Gillyino kouzlo je má srdeční záležitost, kterou piplám již od poloviny roku 2014. První rok jsem o ní snila a další rok ji psala. Ráda bych jí dopřála spatřit světlo světa, když to letos budou tři roky, co se v mé mysli narodila. 

Příběh knihy

Gilly, což je hlavní hrdinka knihy, vyrůstá v dětském domově. Ve svých třinácti letech se dozví, že je ztracenou princeznou Teneris z pohádkové země Latebras. Království je v nebezpečí, ohrožuje jej ničemný kouzelník Malus, se kterým v souboji již zemřeli král s královnou, rodiče Gilly. Gilly se musí rychle naučit kouzlit a nalézt své zvláštní schopnosti. Jejím učením ji provází skvělý bojovník Raymond a čtenář myšlenek Nikolas. Také se seznámíte s její novou kamarádkou - jednorožcem Sněhulkou. 
Její vzdělávání ve světě čar a kouzel probíhá rychle, každou chvíli může zlý kouzelník Malus znovu zaútočit.

To je krátká verze toho, co vše si v knize přečtete. Je toho ale mnohem víc, setkáte se s pohádkovými bytostmi, naučíte se léčit a dozvíte se, jak kouzla fungují.

Pro koho je kniha určená?

Pro všechny. Vážně - kdo dnes nemá rád pohádky? Ať jsme malí nebo velcí, rádi si sedneme před televizi a fandíme krásné princezně, odvážnému princi nebo statečnému Honzovi. A Gilly budete muset fandit pořádně.

Menší ukázky

(Snad Vás navnadí. ;-) )

Nevypadal však jako obyčejný palouk.
Stromy si mezi sebou šeptaly, nakláněly k sobě své koruny a něco si povídaly. S údivem si uvědomila, že si nejspíš povídají o ní.
Opodál za trsy trávy ji okukovala tlupa veverek. Když viděly, že si jich všimla, vylekaly se a začaly se schovávat jedna za druhou pořád dokola. Působilo to velmi vtipně, Gilly se neudržela a rozesmála se. 

Jako zmámená vstoupila dveřmi do dubu. Když byl uvnitř dubu i Nikolas, zaklapl tajemné dveře a vnitřek stromu potemněl. Po chvíli zvykání si na tmu Gilly začala rozeznávat obrysy a ke svému překvapení spatřila kousek od sebe schody vedoucí dolů do podzemí.
„Jen běž,“ pobídl ji Nikolas, když spatřil otázku v jejích očích.
Gilly se tedy váhavě vydala k okraji.
Když pohlédla dolů, uviděla dlouhé točité schody, které se točily uprostřed, stále hlouběji.. Tam, kam zvládla dohlédnout, se ztrácely v mlze. Okolo schodů nebylo nic, žádné zábradlí, nic, čeho by se dalo přidržet. Pouze hluboká propast, na jejíž konec se nedalo dohlédnout. 

Náhle se zprava ozval nářek, z houfu se oddělila postava a utíkala k nim.
Doběhla ke Gilly, padla před ní na kolena a popadla ji za ruku, na niž jí vtiskla polibek.
„Konečně jsme se dočkali, konečně už bude vše v pořádku,“ zajíkala se pláčem.
Gilly překvapeně hleděla na zavalitou postavu ženy před sebou. To není člověk, uvědomila si. Přemýšlela, kdo to může být. Že je to žena, poznala dle obrovských prsou na její hrudi. Oblečena byla v hrubě sešité haleně, nejspíš z režného plátna, špinavé sukni a dřeváky na nohou.
Její obličej byl též špinavý, na bradě měla menší bradavici, ze které jí rostly černé chloupky. Umaštěné vlasy byly shrnuty za uši, které byly špičaté a chlupaté.
Zuby měla křivé a černé od kazů. Přesto když se jí Gilly podívala do očí, věděla, že se jí nemusí bát.„Nech nás jít, trpaslice,“ něžně ji odsunul Nikolas, „musíme jít, rada na ni čeká.“

Muži stáli u dveří a jen užasle sledovali, jak se jeden lístek po druhém zazelenal, fialka nadzvedla skoro uschlý květ, otřásla hlavičkou, která se nově zafialověla a začala vonět po celé místnosti.
Gilly se radostně zasmála, vyskočila a zatleskala. Náhle rozpřáhla ruce jako v transu, zavřela oči a tichounce si prozpěvovala. Začalo z ní tryskem proudit bílé světlo, které zasáhlo každý kout místnosti, muži si museli zaclonit oči před tou září. Když přivykli na světlo, všimli si, že se podlahou prodírá tráva, každý kout místnosti se začal zelenat, po podlaze se vinuly liány břečťanu. Kamenná místnost zmizela – místo ní zde byl koutek lesa. S kapradím, kopretinami, svěží zelenou trávou a vůní.
Ohromeně sledovali Gilly, která stále jen tak stála se zavřenýma očima, rozpaženýma rukama a něco si prozpěvovala.
Náhle zaslechli šustění a pleskot křídel, které se k nim rychle blížilo po chodbě. Raymond vykoukl ven a rychle přirazil Corvuse a Nikolase ke zdi. V tu chvíli se dveřmi prohnalo hejno ptáků, kteří poletovali kolem Gilly, přihnali se motýli, někteří jí posedali po rukách a jiní vesele poletovali z květiny na květinu. 

Tak to je prozatím vše, jestli chcete vědět víc, musíte si počkat na knihu. ;-)

Plány

Knihu budu vydávat v nakladatelství Beletris. Kniha se jim velmi líbila, dali však přednost vydání jiných titulů, u kterých předpokládají větší finanční výdělek. Protože však se jim líbil příběh i literární zpracování, nabídli mi vydání pod jejich hlavičkou. A tak jsem tady a doufám, že mi pomůžete splnit můj sen.

Kniha bude v měkké vazbě o rozměrech 130x200 mm a její rozsah bude 112 stran. Pokud se najde víc přispivatelů, udělám knihu v pevné vazbě.

Co říci závěrem?

Zkouším jít za svým snem a doufám, že mi k tomu pomůžete. Protože každý má svůj sen a měl by za ním jít. I když někdy jsou ty cestičky hodně klikaté. Ten boj za splněný sen ale stojí za to. ;-)

Dárky

Záložka do knihy

 

záložka.jpg

 

Tričko

Tričko.png

Sněžítko

Sněžítko.png

 

Jednorožec

Přívěsek bude překvapení. Je ručně vyráběný, každý bude originál.

Obraz Kouzelný les

 

kouzelny les.jpg

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?