Generátor prchavých okamžiků - crowfunding kampaň

Novinky - Generátor prchavých okamžiků

Sbírka textových miniatur. Trocha poezie, špetka humoru, kávová lžička erotiky, hrst slovních hříček.

Knihy
Bude vydán?! Autor Generátoru byl spatřen na Bahamách! Obrázek

Možná už někteří ze startérů pojali podezření, že autor Generátoru prchavých okamžiků inkasoval odměny a někde zmizel. Není tomu tak. Omlouvám se za další prodlužování Vašeho čekání, ale věřte, že i autoři netrpělivě vyhlíží termín, kdy budou moci poprvé knihou zalistovat.

Budu se zase trochu opakovat, ale to zdržení, které knihu doprovází, plyne opravdu z toho, že si na její podobě dáváme velmi záležet. Původně to mělo být jen pár drobných textů v pěkném obalu a s několika málo ilustracemi. V okamžiku, kdy se spoluautorem stal radek Petřík začalo vznikat něco víc. 

Jednotlivé texty se začaly skládat do páru a každý pár byl doplněn ilustrací, která oba texty propojila. V posledních týdnech se objevovaly dvojice, jejichž spojení do páru bylo stále těžší a těžší. To byl jeden z hlavních důvodů zdržení.

V tuhle chvíli již je hotová sazba a všechny ilustrace. Při dokončování jistých formálních prvků, přišla myšlenka, že by knihu mohlo doprovodit pár slov nějaké zajímavé osobnosti. Něco visí ve vzduchu, třeba budete příjemně překvapeni. :-)

Pak už jen vyladit konečnou verzi obálky a je možné tisknout. Termín už raději nebudu ani naznačovat. Chtěl jsem Vás jen uklidnit, že nikdo z autorů na Bahamách není. Nemohu mluvit za Radka, ale mně je tady fajn.

Marek

učitel.png

Ještě nedali, ale připravené jsou už i ty poslední... Dali jsme Vám, kamarádíčkové, dary? Obrázek

Každá předehra jednou končí a tahle byla hodně dlouhá. S příchodem května se Generátor prchavých okamžiků přesouvá do další fáze. V prvním květnovém týdnu by se kniha měla dostat do tisku a pak už poputuje do obálek a do nedočkavých rukou trpělivých startérů.

V rámci té nekonečné předehry se podívejte na další ukázku a dárky, které obdrží někteří z Vás. Jde o drobnosti z ruční papírny ve Velkých Losinách, úžasném místě, které tady nedaleko stojí už více než čtyřista let. 

l01.png

l2.png

l5.png

Tiskneme!

Zatím tedy aspoň jeden z dárků... Tiskneme! Obrázek

Zatímco se intenzivně pracuje na přípravě knihy do tisku, pokračuje také příprava dárků pro věrné a trpělivé startéry. Po lehkém závanu časů minulých v podobě historických pohlednic, je zde dárek ze žhavé současnosti.

IMG_5013.png

Každý stratér dostane společně s knihou barevnou záložku se dvěma epizodami severské detektivky Vibeke Björgen. Záložka má speciální úpravu, díky které vydrží více než 1 358 726 založení. To číslo jsme si nevycucali z prstu. Náš tester provedl zátěžový test s takovýmito parametry! (Ledaže by si to číslo vycucal z prstu on.)

Možná se někteří ptáte, proč se u Generátoru prchavých okamžiků objeví právě tahle záložka. Je to jednoduché: Bez Vibeke Björgen by Generátor nevypadal tak, jak bude vypadat. Vibeke Björgen autora textu svedla dohromady s grafikem a vzniklo tak "autorské duo" Mørke Rødkål, které dnes stojí za vznikem Generátoru prchavých okamžiků.

Snad vám tahle záložka udělá radost a zpříjemní četbu nejen naší knihy. Pokud nejste příznivci severské krimi, třeba uděláte radost některému z miliónů čtenářů, kteří tenhle žánr čtou a Vibeke Björgen jim čirou náhodou v knihovně chybí.

Pro ty, kteří se těší především na samotnou knihu, je tady další (velmi jarní) ukázka. Jde o dvoustranu z poslední čtvrtiny knihy, takže její vydání není daleko!

01gpo.jpg