GPO_13x18_v4-3.jpg

Generátor prchavých okamžiků Knihy

Sbírka textových miniatur. Trocha poezie, špetka humoru, kávová lžička erotiky, hrst slovních hříček.

Křest Generátoru 4.11. - 6.11.2016
24. 10. 2016

Křest Generátoru 4.11. - 6.11.2016

Ze dvou navržených termínů byl demokraticky vybrán jediný - první listopadový víkend v listopadu.

Vážení majitelé Generátoru prchavých okamžiků,

demokratickou volbou byl vybrán jediný termín křestu knihy - 4.11. - 6.11.2016 v Pensiónu a restaurantu U paní Berty v Krkonoších.

Pokud byste měli zájem o účast na akci, prosím vás ještě jednou o vyplnění krátkého dotazníku, tentokrát již v podstatě o přihlášku na křest v daném termínu

https://goo.gl/forms/dm59j3fcHVSP4b1B2

Za autory a pořadatele Marek Nawrath

Křest Generátoru prchavých okamžiků
10. 10. 2016

Křest Generátoru prchavých okamžiků

Pozor, chystá se křest Generátoru!

Vážení majitelé Generátoru prchavých okamžiků,

na přelomu října a listopadu chystáme křest knihy a tímto Vám chceme nabídnout účast na něm.

Před oficiálním vyhlášením konkrétního termínu jsme se rozhodli udělat malý průzkum. V případě, že Vás akce zaujala, věnujte, prosím, chvilku času vyplnění kratičkého dotazníku.


https://goo.gl/forms/JtqN8faISMIaO1fi2

 Za autory a pořadatele Marek Nawrath

Končíme...
28. 7. 2016

Končíme...

Nebo ne?!

Vážení startéři,

během těchto dní se k vám konečně dostávají slibované knihy a dárky. Zajistit zabalení a distribuci takového množství zásilek jsem si vyzkoušel poprvé; mohlo se tedy stát, že něco nedorazilo tak, jak mělo, některé zásilky jsou neúplné nebo naopak obsahují více, než by měly. 

Předpokládám, že na začátku příštího týdne by už měli mít všichni všechno. Pokud jste narazili na nějakou nesrovnalost, buďte, prosím, shovívaví a oznamte mi ji na kontaktní mail. Udělám vše pro to, aby byl případný problém co nejdřív vyřešen.

Velikou radost mi udělaly první, veskrze pozitivní, ohlasy. Už teď je vidět, že původní náklad nebude stačit. O tom, zda a kdy se pustíme do dalšího tisku, rozhodne samozřejmě zájem čtenářů. Vy již knihu máte; pokud budete mít pocit, že si dotisk zaslouží, mluvte a pište o tom s dalšími zájemci a třeba nás, autory, potěšte nějakými pozitivními ohlasy.

Ještě jednou díky za zájem a ohlasy!

Marek Nawrath - nawrath.marek@seznam.cz

Distribuce byla zahájena.
19. 7. 2016

Distribuce byla zahájena.

V nejbližších dnech může očekávat balíček každý "startér".

V předchozích dnech jsem začal roznášet knihu s dárečky všem, kdo požádali o osobní doručení. Něco málo navíc je možné zjistit na mém blogu.

já.jpg

Už je to tady!
12. 7. 2016

Už je to tady!

Kniha je na světě.

Po mnohých peripetiích včera konečně dorazil balík plný prchavých myšlenek. Hned jsem začal pracovat na distribuci knihy všem startérům. Chviličku to ještě potrvá. Musím zabalit stovky knih společně s dárečky, které jsou pro stratéry připravené, nalepit známky, odnést na poštu...

V této souvislosti chci všechny startéry poprosit o informaci o tom, zda se třeba nezměnila adresa pro doručení a zda by případně měli zájem o osobní předání. Takové osobní předání by ideálně mohlo proběhnout při výletu do mých hor - Jeseníků nebo při nějaké jiné příležitosti. Tak či onak přeji všem startérům, aby ve chvíli, kdy budou knihu držet poprvé v ruce, měli alespoň z části tak libý pocit jako jsem měl já.

V případě změny adresy nebo zájmu o jinou formu předání pište na adresu nawrath.marek@seznam.cz.

gpo2.png

gpo3.png

gpo4.png

Cosi se děje?!
17. 6. 2016

Cosi se děje?!

Dorazila důležitá zásilka...

Důležitá informace pro všechny zoufalé startéry:

Právě dnes dorazila velmi důležitá zásilka! Více informací v nejbližších hodinách.

Tou důležitou zásilkou je maketa knihy, na základě které by se mělo okamžitě začít tisknout ve velkém.

Bohužel, tím dobré zprávy končí a já už se ani nebudu pokoušet vkrádat do svých omluv nějaký vtípek. Ke konečnému tisku ještě nedojde...

gpo.png

Je mi jasné, že všichni ti, kdo knihu podpořili jsou právem zklamáni. Celý proces se táhne hodně dlouho. Zatím se vše dalo hodit na můj amatérismus a zásadní změny v podobě knihy.

Další zpoždění s tím vlastně taky souvisí. Z makety je zřejmé, že vše není úplně OK, jak bychom s grafikem Radkem Petříkem chtěli. Něco můžeme ovlivnit větším dohledem, jeden problém ovšem zásadně zasáhl i naše možnosti spoléhat jen na své nadšení.

Z makety je vidět, že stránky prosvítají. Znamená to zvýšit gramáž, změnit rozpočet, upravit parametry obálky. To vše samozřejmě znamená další posun termínu vydání. Věřím, že se z Generátoru nestane vánoční dárek, jak na twitteru leckdo vtipně podotkl, ale termín se prostě posunout musí.

Věřím, že to nakonecbude ku prospěchu věci.  Určitě oceníte, když ohledně kvality nebudeme nějak couvat. Vydržte tedy ještě, prosím. Generátor bude!

Díky za trpělivost!

 

Autor Generátoru byl spatřen na Bahamách!
21. 5. 2016

Autor Generátoru byl spatřen na Bahamách!

Bude vydán?!

Možná už někteří ze startérů pojali podezření, že autor Generátoru prchavých okamžiků inkasoval odměny a někde zmizel. Není tomu tak. Omlouvám se za další prodlužování Vašeho čekání, ale věřte, že i autoři netrpělivě vyhlíží termín, kdy budou moci poprvé knihou zalistovat.

Budu se zase trochu opakovat, ale to zdržení, které knihu doprovází, plyne opravdu z toho, že si na její podobě dáváme velmi záležet. Původně to mělo být jen pár drobných textů v pěkném obalu a s několika málo ilustracemi. V okamžiku, kdy se spoluautorem stal radek Petřík začalo vznikat něco víc. 

Jednotlivé texty se začaly skládat do páru a každý pár byl doplněn ilustrací, která oba texty propojila. V posledních týdnech se objevovaly dvojice, jejichž spojení do páru bylo stále těžší a těžší. To byl jeden z hlavních důvodů zdržení.

V tuhle chvíli již je hotová sazba a všechny ilustrace. Při dokončování jistých formálních prvků, přišla myšlenka, že by knihu mohlo doprovodit pár slov nějaké zajímavé osobnosti. Něco visí ve vzduchu, třeba budete příjemně překvapeni. :-)

Pak už jen vyladit konečnou verzi obálky a je možné tisknout. Termín už raději nebudu ani naznačovat. Chtěl jsem Vás jen uklidnit, že nikdo z autorů na Bahamách není. Nemohu mluvit za Radka, ale mně je tady fajn.

Marek

učitel.png

Vybráno72 837 Kč(291 %)

291 %
25 000 Kčpožadováno
234startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuMarek Nawrath

Odměny

120 KčČtenář

Stáváte se čtenářem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. V ceně je poštovné a balné.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčFanoušek

Stáváte se fanouškem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním, drobný dárek a několik prchavých okamžiků zachycených autorem na fotografiích. V ceně je poštovné a balné.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčFanda

Stáváte se fandou Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním, drobný dárek, dárek ušitý na míru právě Vám (originální historickou pohlednici vybranou podle místa Vašeho bydliště a na ručním papíře ručně psanou báseň spojenou s Vaším bydlištěm nebo jménem) a několik prchavých okamžiků zachycených autorem na fotografiích. V ceně je poštovné a balné.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčSponzor

Stáváte se sponzorem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte dvě vytištěné knihy s věnováním, drobný dárek, dárek ušitý na míru právě Vám (originální historickou pohlednici vybranou podle místa Vašeho bydliště a na ručním papíře ručně psanou báseň spojenou s Vaším bydlištěm nebo jménem), několik prchavých okamžiků zachycených autorem na fotografiích a stylový dárek v podobě regionálního produktu s čtyřsetletou historií. V ceně je poštovné a balné.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčMecenáš

Stáváte se mecenášem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte tři vytištěné knihy s věnováním, drobný dárek, dárek ušitý na míru právě Vám (originální historickou pohlednici vybranou podle místa Vašeho bydliště a na ručním papíře ručně psanou báseň spojenou s Vaším bydlištěm nebo jménem), několik prchavých okamžiků zachycených autorem na fotografiích a stylový dárek v podobě regionálního produktu s čtyřsetletou historií. V knize se objeví Vaše jméno, případně jméno Vaší společnosti. V ceně je poštovné a balné.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná