Generální oprava B741.1922 DPmŽ - crowfunding kampaň

Generální oprava B741.1922 DPmŽ

Tento vůz čeká na dokončení GO a my se tohoto chceme chopit. (I výzva) Po opravě bude jezdit jako hlavní vozidlo na naše dopravní akce (prdBUS, z. s.)

Technika
Generální oprava B741.1922 DPmŽ

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Představení historie vozu:
V měsíci říjnu roku 2021 náš předseda zakoupil Karosu B741.1922 ex. DP mesta Žiliny, který byl vyroben a dodán do Žiliny v r.1995 pod ev. č. 113. Pod tímto ev. číslem zde jezdil až do října 2016 kdy byl vyřazen a odprodán do ČR.

Nový majitel provedl opravu vleku (schody, příčky, atd.). Bohužel vůz stál na nehlídaném místě a byl postupněrozkrádán až majiteli došel elán a nabídl jej k dalšímu odprodeji.

Typově shodných Karos je dle seznamu autobusů zachováno 10 dalších z toho provozních jen 5 a ze Slovenska je 113-ka jako jediná... 

Náš záměr:
Vůz jsme zakoupili a nyní je jej potřeba přepravit do dílen a začít práci na dokončení generální opravy (GO) vyvařování - konkrétně přední části vozu, instalace vzduchových systémů dveří, nová podlaha, interiér, atd. ...

Jelikož přeprava a generální oprava 17m dlouhého „krámu“ je věc nejen složitá, ale i nákladná obracíme se touto formou na Vás s žádostí o příspěvek na zpracování kalkulace, převoz vozu z místa kde je nyní ustájen do dílen u V. Mýta (cca. 190km) a na jeho následnou opravu.

Vůz je nyní jen jako skelet se stanovištěm řidiče a motorem, který stále běhá a je schopný jízdy...

GO šetrným způsobem a návrat vozu do stavu ve kterém dojezdil (výroba některých komponent, které se již nedají sehnat) je záležitost velmi nákdadná a tudíž cílová částka je jen cca. 1/6 celkových nákdadů.

Vize pro budoucnost po opravě:
Vůz bude po celkové opravě sloužit především pro akce pořádané naším spolkem prdBUS, z. s.
4x ročně jízda do zajímavých míst (ať už turisticky nebo dopravně), Silvestrovská odpolední jízda, jízdy na objednání, aj.
Budeme se také snažit zúčastnit se různých regionálních dnů PID, srazu KAROS v Ralsku, atd.

Vzhledem k místě parkování (v uzavřeném areálu) nebude možné si autobus běžně prohlédnout, ale bude možné si domluvit individuální prohlídku pro malou skupinu nebo dokonce si jej objednat na soukromou jízdu - akci prostřednictvím našeho spolku prdBUS, z. s. respektive spřátelené organizace (nejen) šotoušů - METROBUS.

Odměny za podporu našeho projektu:
Za většinu podpory jsou pro Vás připraveny exkluzivní (na zakázku vyrobené) odměny v podobě různých předmětů "denní potřeby" vč. kravatové spony....

Níže naleznete ilustrační obrázky odměn za podporu

V této I. výzvě je vybíráno na zpracování dokumentace opravy, nákup interiéru a převoz do místa opravy.

 

Veškeré informace o postupu prací budete moct sledovat na FB našeho spolku.

Kravatová spona

Ilustrace provedení spony

Kravatová spona autobus Karosa B941

Konkrétní spona s naší Karosou

Taška přes rameno

Hrnek

Placka s otvírákem
Ilustrační foto

Otvírák: autobus Karosa B741

Přívěsek na klíče + placka na špendlík

Placka 1013: autobus Karosa B741 v Bratislavě

Nákupní taška (rozměry cca. 35 x 35cm + uši)

 

Co si o tomto projektu myslíte?