GARSONKA - první deska Ondřeje Novotného | crowdfunding kampaň

GARSONKA - první deska Ondřeje Novotného

Hospodskej folk, náznaky blues a punku, smrad vohýnků, pivní láska.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vážení mecenášové, 

buďte tak laskavi a pojďte do "Garsonky". 

Já Vám to vrátím dobrou muzikou. Jenže aby ta dobrá muzika vznikla, musí být dobří muzikanti. Chtěl bych Vás tedy požádat, abyste mi je pomohli zaplatit a s nimi i studio, mistra zvuku a výrobu hrajících placiček. Šoubyznys je hroznej byznys. Když se vše zdaří, vznikne deska, která tu ještě nikdy nebyla.

 A pokud se vše zdaří řádně přes rozpočet, všechny Vás pozvu na rum!

 "Garsonka" je završením úspěšně odehraných, leč nenahraných programů "Písně milence a pijana", "Písně delyrické" a "Písně hulváta I, II, III", se kterými jsem posledních deset let jezdil různě po vlasti a rozdával spoustu radosti na soukromých akcích u táborových ohňů, po hospodách i na festivalových stejdžích (Mighty Sounds, Anežkafest, Summer End Festival). Mým cílem je však překonat sólový stín a nahrát kvalitní CD se studiovými muzikanty (kteří působili nebo působí např. v DG 307, Ty Syčáci, Meteor Divadla Husa na provázku a snad prej i u Broma v orchestru kdysi). Na jejich výplatu, na nájem studia i služby skvělého hudebního režiséra Tomáše Vtípila (Syntax Error, DG 307 atd.) poslouží peníze, o které vás žádám pomocí tohoto obludária. V neposledním případě se ty cédéčka taky musej vylisovat.

 Nikdy v tom přece nejsme úplně sami!

10255625_581826568591307_3520577027927331693_n.jpg

 

Takhle to může vypadat, když za sólistou stojí dobrá kapela. V tomto případě jsou to borci z "Vyčůrat a spát" a píseň "Bože, to je zase keců", která je oblíbená nejen mezi mládeží ale také mezi rodiči s dětmi. Tuhle kapelu jsme založili ještě na základce s Míšou Bláhou (který slíbil udělat pro "Garsonku" booklet), Jakubem "Držkou" Juráskem, v neposlední řadě s Endžlem a Prokopem. Lidi se změnili, ale písničky jsou pořád naše. Některý moje. S nádechem country i ta, kterou můžete slyšet níže.


 

 A tady můžete sledovat, jak znějí písničky, když je nahráváte sami tím nejprimitivnějším způsobem doma v garsonce. Jsou to písničky, který se díky Vám můžou dostat do "Garsonky" na profi úrovni, aby to prostě znělo jako vopravdická muzika. 

 

 Když jsem byl malej, slyšel jsem někde Kryla a dojímal se, i když jsem tomu vlastně vůbec nerozuměl. A pak jsem slyšel Psí vojáky a poznal, že lyrik nemusí furt fňukat a delirik furt řvát. Že se to všechno rozumí samo sebou. A chtěl jsem trávit dny v Bufetu Na Knížecí, protože jsem tam poblíž bydlel. A pak jsem slyšel Visáče a učil se nadhledu a taky tomu, že i pankáči můžou bejt romantici. A o čem je Garsonka? O lásce.

 

Nakonec si ještě poslechněte evergreen brněnských kolejí, luk a hvozdů Máchova kraje, pražských hospod a kdejakých privátů. Říkala Tereza a říkal Petr, říkala Paulína a říkal Tomáš, říkal Jiří, Jakub i Lukáš, že už jsem velkej a že by se to mělo nahrát. Když mi pomůžete, bude to pecka! 

 

 Ještě jednou díky!

17314_10204963535583301_5251837055847143289_n.jpg

 

P. S.: Když sjedete ještě níž, jsou tam unikátní ceny, který tu na celým startovači nikdo nemá.

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 45 799 Kč (104 %)
  • 104 %
  • 44 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 75 Startérů

Autor projektu

Ondřej Novotný - obrázek
  • projekt od Ondřej Novotný
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

budu myslet

Budu na tebe myslet, až ti bude blbě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

budu myslet dvakrát

Viz předchozí bod, ale můžeš mi zavolat.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

CD

To je to CD.

Počet dostupných odměn: 130/150

Nelze podpořit
350 Kč

CD + autogram

Teda to CD, ten podpis, no, já nevím, jestli to má nějakou cenu, ale to je spíš tak pro případ, kdyby se mi v budoucnu něco stalo.

Počet dostupných odměn: 7/20

Nelze podpořit
400 Kč

CD + křest

To CD a samozřejmě vstup na křest, kterej bude v Praze a Brně někdy. Nebo na nějakej další koncert. Vždyť to hraju furt stejně.

Počet dostupných odměn: 3/10

Nelze podpořit
500 Kč

na tělo

To CD a na koncertě vám napíšu básničku přímo na tělo. To je dnes velmi populární zábava.

Počet dostupných odměn: 15/20

Nelze podpořit
500 Kč

CD + CD

Teda to CD a CD světoznámé a oblíbené kapely Vyčůrat a spát, jež se zove Mein bigbeat. Basák toho má doma ještě plnou krabici.

Počet dostupných odměn: 17/20

Nelze podpořit
700 Kč

kultura

Teda to CD a návštěva strašnického Divadla X10. Tam ti hrajou krásný věci. Já tam náhodou dělám, takže vám to tam pak můžu ukázat, to divadlo, můžeme si s hercema něco na baru dát, to maj dneska lidi rádi.

Počet dostupných odměn: 5/10

Nelze podpořit
800 Kč

předmět

To CD a nějakej předmět z tý garsonky, ve který jsem žil s nějakým příběhem. To je takové velmi romantické a tajnosnubné.

Počet dostupných odměn: 18/20

Nelze podpořit
1 000 Kč

pivo

Můžu vám to CD přinést do nějaké (mojí) oblíbené restaurace a tam si můžem dát pivo. A když nám bude dobře, tak si jich můžem dát víc. Dokud budem moct sedět.

Počet dostupných odměn: 13/20

Nelze podpořit
2 000 Kč

výlet

Buď můžeme na celodenní výlet někam (doporučuju třeba kokořínské lesy nebo vyhlídku Máj) s nějakou partou i třeba nebo za váma můžu přijet někam do jinýho města a tam třeba někde vypijem flašku vína. Do Ostravy se teda trochu bojím na tu vodku. A to CD.

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

víkend

Víkendová výprava s nějakou prima partou. Kytara, vláček, celty, rum, pod hlavou boty, nůž.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
7 000 Kč

koncert

Přijedu vám někam udělat koncert. Třeba bych moh zahrát i s tou svojí kapelou. A potom, když budou zpěvníky, jsem jak juke box a můžem hulákat celou noc. Jen teda nehraju Nedvědy a Kluse.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
10 000 Kč

svítáníčko

Pokud chcete sbalit holku (ale i kluka, dneska to je vlastně jedno), napíšu vám písničku a jestli nebudete úplný dřevo, tak vás ji naučím i zahrát, a můžete to svýmu idolu hrát pod oknem. Vhodné i na výročí, svatby, výročí svateb, ale hraju i na pohřbech.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
40 000 Kč

lekce Faust

Kus těla nebo duše. Podle toho, zda jste blázen nebo čert.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit