Garáž.cz TV Show - crowfunding kampaň

Garáž.cz TV Show

Podpořte nezávislý motoristický pořad Garáž.cz. S vaší pomocí natočíme další sérii originálního automobilového pořadu, který podle nás v Česku chybí.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Proč jsme na Startovači? 

Jsme parta automobilových novinářů co utratila všechny svoje úspory, aby změnila zaběhnuté koleje automobilových recenzí. Od začátku letošního roku jsme se rozhodli, že na internetu budeme připravovat plnohodnotnou televizní show o délce 40 až 50 minut. Do tohoto formátu výhradně pro Youtube se v Česku ještě nikdo nikdy nepustil. Od května do října jsme v pravidelné periodicitě čtrnácti dnů vydávali originální motoristickou show o čtyřech reportážích a studiu. Právě ono propojování jednotlivých reportáží ve studiu s našimi komentáři, dalšími poznámkami a hlavně  špičkováním nás odlišuje od všech ostatních automobilových pořadů nebo samostatných sedmi minutových testů na internetu. 

V deseti dílech a jednom bonusu, které naleznete zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLKLf-Qgo045YPlVqYATQFUC7o9_rql2D5 , jsme například srovnali trojici legendárních a dodnes vyráběných off-roadů, překonali 300 km/h v luxusním Bentley Mulsane, na závodním okruhu rozdráždili brutální Mercedes AMG GTR, navštívili mnichovské muzeum BMW, projeli se v protypové Škodě 110R (která měla být dárkem pro sovětského vůdce L. Brežněva), zavzpomínali na nejkrásnější auto historie Jaguar E-type, vyzkoušeli si práci dobrovolných hasičů v jejich zásahové Scanii, na přání našich fanoušků řídili americký Dodge Charger ze sedmdesátých let, závodili v historické Bugatce z roku 1927 a při výletě na Mácháč porovnali dvě nové obytné dodávky se starou troskou. Všech deset dílů na našem Youtube kanále už dohromady nasbíralo něco kolem 400 tisíc zhlédnutí. 

prouzek garaz 1 kopie.png

Za zhlednutí, sdílení, lajkování a slova podpory Vám patří obrovský dík. A právě proto, že se k nám za dobu vysílání první řady dostalo tolik vašich kladných slov a zpráv, chceme pokračovat. Jak už jsme naznačili na začátku, za natočení první řady jsme utratili v podstatě všechny naše úspory. Natočení a postprodukce jednoho dílu nás v nákladech vyjde na 120.000,- až 150.000,- Kč. Série deseti dílů se tak vyšplná na skoro milion a půl. A to rozhodně nejsou naše honoráře. Na projektu usilovně pracuje zhruba osm lidí - kameramani, střihači, grafici, dramaturg, producent atd. K tomu si musíte připočítat i profesionální filmovou techniku, kterou jsme si pro co nejlepší záběry pořídili.

006.jpg

Řada našich fanoušků nám radila ať s tímto formátem jdeme do televize nebo na Stream.cz, což jsme samozřejmě udělali, ale nikde o nás neměli zájem. Vlastně nás toto odmítnutí může naopak posunout, protože jsme si vědomi toho, že internet a Youtube nám dávají větší možnosti nezávislosti. Chceme proto zůstat na Youtube a dělat automobilovou novinařinu, která není zatížená všudy přítomným product placementem. Nechceme natáčet zaplacené testy aut a kvůli tomu je pak oceňovat minimálně pětadevadesáti procenty, ani v každé druhé reportáži nabízet aditiva, chiptuning nebo autokosmetiku jako Horst Fuchs :-). Placené PR prostě do objektivního pořadu o autech nepatří a jsme přesvědčeni, že naši diváci to ocení. Jednou jsme to zkusili a pak jsme natočený materiál raději neodvysílali a automobilce nic nefakturovali.

IMG_0600 (1).jpeg

 

Víme, že to jde dělat i jinak.

Obracíme se proto na naše věrné fanoušky, ale i na lidi, kteří o nás zatím vůbec nevěděli. Crowdfundingovou kampaň jsme několikrát zvažovali a myslíme si, že teď je nejvyšší čas. V podobném uvažování rozhodně nejsme osamoceni, i současný moderátor Top Gearu, Chris Harris začínal na Youtube a díky pomoci svých fanoušků s financováním YT kanálu, se vypracoval na světovou špičku a mohl vyrábět videa na té nejvyšší úrovni.

kalendar.jpg


Ačkoliv máme nyní na našem Youtube kanále už skoro 27 tisíc odběratelů a téměř 9 milionů přehrání, musíme začít znovu. Už téměř tři roky máme totiž neoprávněně zablokované zpeněžení video obsahu, takže jsme opravdu za celou naší existenci nedostali od Google žádné peníze a i přes urgence se nám obnovení monetizace videí nepodařilo dosáhnout. I to nás donutilo k založení nového kanálu na který postupně překlopíme veškerý náš dosavadní obsah a budeme se snažit co největší část naší dosavadní fanouškovské základny převést tam. Je to velmi riskantní krok, ale  doufáme, že nám vyjde.

_dsc6726-kopie.jpg

 

Co za svou podporu dostanete?

Kromě věcných dárků, které jsme pro Vás připravili za Vaší podporu si můžete vybrat i z celé řady zážitků. Například uspořádáme turnaj, kde budete moci poměřit svoje schopnosti za volantem závodního simulátoru a porazit naše tři moderátory. Vezmeme tě na natáčení, nafotíme tvoje auto nebo si zkusíš naší práci a umožníme ti natočit si svůj vlastní test. Ti štědřejší se mohou těšit na zážitek v podobě několika rychlých kol na závodním okruhu v historické závodní škodovce, nebo v jednom z našich oblíbených sportovních aut. Pro firmy a spolky jsme připravili také celou škálu podnikatelských odměn v širokém finančím rozpětí.

prouzek garaz 2 kopie.png

Naší cílovou částkou je minimálně 1.250.000,- abychom měli zajištěné alespoň základní prostředky pro natáčení kompletní druhé řady našeho pořadu, tedy dalších deseti dílů. Ale chtěli bychom se zlepšit ještě víc! Chtěli bychom celkově vyrábět větší množství obsahu, vrátit se například k živým vysíláním, zvětšit počet reportáží, pořídit si vlastní studio ve kterém bychom mohli natáčet. Chceme dělat kvalitnější a větší testy. Chceme přinášet více společných videí. Chceme bořit konvenční přístup k automobilovému pořadu a dělat to lépe, než ostatní. Chceme spojit zábavu a informační hodnotu. Chceme Vám nabídnou lepší a atraktivnější záběry!

IMG_7574 (1).jpeg

 

Co s Vaší podporou můžeme dokázat?

Naším cílem je natočit minimálně další sérii deseti dílů originální automobilové show. Chceme nezávisle, pravdivě informovat a zároveň bavit. Nejsme klasický pořad o autech, ale nedílnou součástí Garáže je i zábava. Naší největší předností je sehranost a kamarádství, které si udržujeme i v soukromí. Jsme parta, která spolu tráví většinu dne a podobnou chemii mezi jinými moderátory jen tak nenajdete. Špičkujeme se, sázíme se, předháníme se a baví nás to. Hlavně máme neuvěřitelné množství nápadů. Dalšími myšlenkami nás zásobují naši fanoušci, kteří nám zároveň sami nabízejí své skvosty z garáží. Máme velkou databázi legendárních a zajímavých aut, na které rádi vzpomínáme a chceme je otestovat, natočit a prezentovat. Nedílnou součástí našeho pořadu je i motorsport a reportáže z motoristických akcí, kterých se během roku koná v republice nespočet. Čím více finanční podpory získáme, tím lepší náš pořad bude. Budeme schopni si pořídit nejen lepší techniku, kterou oceníte kvůli kvalitnějším a akčnějším záběrům, ale zároveň se nebudeme muset zbytečně omezovat. Máme rádi výzvy a chceme Garáž posunout na úroveň, které nikdo jiný nebude schopen konkurovat. Show o autech není jenom suché konstatování technických údajů, jsou to i emoce, adrenalin a smích. 
Když se zadaří, můžeme se stoupající finanční podporou připravit nejen druhou, ale i třetí řadu o dalších deseti dílech a třeba se díky tomu stát zcela finančně nezávislými a pokračovat v naší práci.

Několikrát jsme slyšeli přirovnání, že jsme jako český Top Gear. Tomuto přirovnání se ale bráníme, protože nám k podobnému formátu chybí desítky milionů eur a neskutečně rozsáhlý team spolupracovníků. Jistou inspiraci popřít nemůžeme, protože to jednoduše byla, je a bude nejlepší světová show o autech. Rádi se k podobnému formátu aspoň na procento přiblížíme, ovšem jen s tím, že do toho dáme většinu svého pohledu, pojetí a zapálení.

garaz-startovac_v01-selected-03.jpg

 

 

Chcete vědět víc?

Ptejte se! Protože je pro nás zpětná vazba důležitá, rádi zodpovíme případné dotazy. Kontaktovat nás můžeme nejlépe na našem facebookovém profilu facebook.com/Garaz.cz a nebo nám napiště na email redakce@garaz.cz
I nadále sledujte náš dosavadní YOUTUBE, ale určitě si přidejte k odběru i náš NOVÝ kanál

Když se vše povede, rádi pro vás budeme i nadále připravovat tuto jedinečnou automobilovou televizní show a uvidíte mnohem víc než dosud. 

DĚKUJEME!
DOUFÁME, ŽE...SE VRÁTÍME!

hriste.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?