Galerie 1 a půl cesty - crowfunding kampaň

Galerie 1 a půl cesty

Jsme nově vznikající galerie pro neznámé umělce, která se nachází na Malé Straně v ulici Vítězná 15 v prvním patře domu.

Umění
Galerie 1 a půl cesty

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Galerie 1 a půl

Nově vznikající galerie se nachází na Malé Straně v ulici Vítězná 15 v prvním patře domu. Místo je pro naše potřeby ideální. Hned na rohu se nachází tramvajová zastávka Újezd, která je jako by kamenem dohodil od metra Anděl.

Naším cílem je primárně vybudovat prostor, kde se budou moct vystavovat díla neznámých českých umělců jak mladých, tak starých. Budou se tu pořádat výstavy, autorská čtení i malá divadelní představení. Zároveň bude z jedné místnosti vytvořen ateliér, kde budou mít možnost mladí umělci tvořit.

Galerii plánujeme oficiálně otevřít 1.1.2020.

Plány do budoucna

V letošním roce plánujeme koncert, vernisáž i čtení poezie u krbu. Po dobu následujícího roku proběhne v galerii 12 výstav, kde každá bude trvat měsíc. V tuto chvíli máme již sestaven seznam autorů, kteří budou vystavovat následující rok. Jedná se o různorodé spektrum osobností napříč uměleckými obory.  

Kromě výstav plánujeme i další program, který by měl lidem přiblížit zajímavé osobnosti v uměleckém světě pomocí 12 besed a 12 koncertů.

Dále budou mít umělci možnost přijít a tvořit přímo v ateliéru, který bude přístupný veřejnosti – jak dospělým, tak i dětem.

Z jakého důvodu potřebujeme peníze?

Samotné bytové prostory prochází již rekonstrukcí. Jeden pokoj jsme předělali do výstavní místnosti, kde pořádáme akce a pracujeme na přetvoření další do uměleckého ateliéru. Galerie je otevřená veřejnosti každý den od pondělí do neděle za dobrovolné vstupné.

Potřebujeme finanční prostředky na provoz, reklamu a propagaci, organizaci akcí a tisk.

Projekt jako takový financujeme z vlastních zdrojů, pomocí darů, rodin i přátel. Víme, že to není z dlouhodobého hlediska udržitelné, a proto vás žádáme o pomoc. Rádi bychom tento projekt dovedli do zdárného konce.

Příklady odměn

Grafiky a koláž od T. Kulhánka

Kresba od J. Macháčka

Malba od M. Mužíka

Co si o tomto projektu myslíte?