FUKAFUTOKYU - crowfunding kampaň

FUKAFUTOKYU

Pomozte Františku Fukovi natočit hodně netradiční cestopis z Japonska.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

UPDATE 9. března večer:

Dnes odpoledne, tj. necelý jeden týden po zahájení projektu, byla vybrána požadovaná částka 99 000 Kč.

fire1.jpg

Na oslavu tohoto úspěchu jsem přidal dvě věcné odměny (placku a magnet na ledničku) zasílané poštou, a také následující stretchgoal:

Pokud bude do skončení projektu vybráno aspoň 199 000 Kč, pak svatosvatě slibuji PŘINEJMENŠÍM vše následující:

 • V rámci zájezdu určitě navštívím les sebevrahů Aokigahara pod horou Fudži (celodenní výlet, dost daleko od Tokia) a zdokumentuji všechny nalezené mrtvoly.
 • Navštívíme s drahou polovičkou Love Hotel a natočíme tam něco vzrušujícího.
 • Součástí HD downloadu (pro všechny, kdo přispěli aspoň 100 Kč) budou kromě nepoužitých záběrů také ambientní audiozáznamy z různých míst (klidných i typicky japonsky rušných), pořízené kvalitními mikrofony.
 • Zpravodajský blog FUKAFUTOKYU budeme updatovat i v průběhu samotné cesty, včetně nějakého toho videa.

Takže díky za všechny ty dary! Níže následuje původní text projektu:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dobrý den,

jmenuji se František Fuka a už pár desetiletí se věnuji různým činnostem, o kterých si můžete najít podrobnosti například na Googlu.

Mimo jiné už hezkou řádku let recenzuji filmy a dostal jsem nápad, jak bych konečně mohl sám natočit film, jehož většinu aspektů budu mít pod vlastní kontrolou a nebudu se muset spoléhat na herce, osvětlovače a další lidi, kteří mohou zkomplikovat mou "unikátní tvůrčí vizi".

Dostal jsem nápad natočit netradiční celovečerní cestopis z Tokia.

V Japonsku jsem byl už celkem sedmkrát a stále se nemohu nabažit toho, jak zajímavě ujeté tam všechno je.

genocide.jpg

(Foto z první návštěvy v roce 2002)

O svých cestách jsem už něco napsal, nafotil i natočil, ale vždy to byly jen náhodné drobnosti. V čem by to mělo být tentokrát jiné?

Pokud se mi podaří vybrat mezi vámi potřebnou částku, bude se má letošní cesta do Tokia lišit od těch předchozích v následujících věcech:

 1. Já i můj ženský doprovod budeme značnou část pobytu věnovat natáčení a komentování všeho, co kolem uvidíme (takže si neužijeme výlet zdaleka tolik, jak kdybychom si "jen tak jeli do Japonska").
 2. Budu vybaven výrazně lepší video- a audiotechnikou než při předchozích návštěvách.
 3. Bude se natáčet přibližně 14 dní v Tokiu a blízkém okolí.
 4. Po návratu vynaložím veškeré své schopnosti (i schopnosti jiných schopných lidí), aby ze syrového natočeného materiálu vzniklo něco, co má hlavu a patu, humor, a především - není to nudné. Mimo jiné to znamená, že film bude přijatelně sestříhaný, ozvučený a ohudebněný (samozřejmě mou hudbou).

Každopádně bude výsledkem něco, co se bude výrazně lišit od většiny existujících cestopisů. Kromě vysokých mrakodrapů a chrámů se swastikami mě stejně tak zajímají bizarní obchůdky, smradlavé uličky, bojoví roboti, japonské školačky, nemrtvé nahé japonské školačky s chapadly, hřbitovy, dva Disneylandy, gay čtvrť Šindžuku, robotické suši a vůbec věci, o kterých se v turistických průvodcích moc nepíše.

Pokud chcete přispět k vytvoření tohoto projektu, prostudujte si především různé "Odměny" v pravém sloupci. Je možno mixovat více odměn a je také možno zaplatit za jednu odměnu větší částku, než je u ní uvedeno.

V každém případě ale platí, že výsledný film bude v nějaké podobě (např. na YouTube) zdarma k dispozici každému, kdo ho bude chtít vidět, tudíž pokud jste chudí, stačí vám jen nečinně vyčkávat, až film zafinancuje někdo jiný a vy přijdete k hotovému. Možná. Tak už to chodí...

gifts.jpg

(Foto pořízeno v Universal Studios Japan, 11. března 2011, pár minut před zemětřesením)

F.A.Q. (Často kladené otázky):

 • Co se stane, když se nevybere dostatek peněz? - Všichni dostanou své peníze zpět v plné výši a já v Japonsku nebudu natáčet.
 • Co se stane, když se vybere více peněz? - V závislosti na tom, kolik se vybere, se pobyt v Japonsku prodlouží a rozšíří z okolí Tokia i na jiná zajímavá místa (např. Kjóto, Ósaka, les sebevrahů Aokigahara, ostrov duchů Gunkandžima, sopečné jezero Hakone, elektrárna Fukušima) - závisí na celkové vybrané částce a na míře radiace.
 • Není 99 000 Kč málo? - Pravděpodobně je to málo na cestu dvou lidí do Japonska, jejich ubytování, pořízení potřebné techniky, natočení materiálu a jeho postprodukci. Nicméně v Japonsku si hodlám kromě natáčení také užívat s přítelkyní, takže mi nepřipadá spravedlivé, abych ze svého nezaplatil nic.
 • Co znamená název filmu? - FUKAFUTOKYU neboli フカフトキュ je takový velmi unikátní japonský obrat, který znamená česky něco jako "Bílý démon je v hlavním městě". A je to také dobrý hashtag a geniální tah z hlediska SEO.
 • Je to celé vtip? - Výsledný film by měl být vtipný, ale tato stránka a celá akce rozhodně není vtip / sociální experiment / podvod typu "Český sen".

P.S.: Ve facebookové diskusi na této stránce nebudu nijak reagovat, neboť nejsem na Facebooku. Pokud se mnou chcete komunikovat, použijte blog FUKAFUTOKYU nebo využijte některou z metod uvedených na mé domovské stránce.

Co si o tomto projektu myslíte?