Banner_16_9.jpg

FUKAFUTOKYU Film & Video

Pomozte Františku Fukovi natočit hodně netradiční cestopis z Japonska.

Banner_16_9.jpg

Vybráno171 309 Kč(173 %)

173 %
99 000 Kčpožadováno
428startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

UPDATE 9. března večer:

Dnes odpoledne, tj. necelý jeden týden po zahájení projektu, byla vybrána požadovaná částka 99 000 Kč.

fire1.jpg

Na oslavu tohoto úspěchu jsem přidal dvě věcné odměny (placku a magnet na ledničku) zasílané poštou, a také následující stretchgoal:

Pokud bude do skončení projektu vybráno aspoň 199 000 Kč, pak svatosvatě slibuji PŘINEJMENŠÍM vše následující:

 • V rámci zájezdu určitě navštívím les sebevrahů Aokigahara pod horou Fudži (celodenní výlet, dost daleko od Tokia) a zdokumentuji všechny nalezené mrtvoly.
 • Navštívíme s drahou polovičkou Love Hotel a natočíme tam něco vzrušujícího.
 • Součástí HD downloadu (pro všechny, kdo přispěli aspoň 100 Kč) budou kromě nepoužitých záběrů také ambientní audiozáznamy z různých míst (klidných i typicky japonsky rušných), pořízené kvalitními mikrofony.
 • Zpravodajský blog FUKAFUTOKYU budeme updatovat i v průběhu samotné cesty, včetně nějakého toho videa.

Takže díky za všechny ty dary! Níže následuje původní text projektu:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dobrý den,

jmenuji se František Fuka a už pár desetiletí se věnuji různým činnostem, o kterých si můžete najít podrobnosti například na Googlu.

Mimo jiné už hezkou řádku let recenzuji filmy a dostal jsem nápad, jak bych konečně mohl sám natočit film, jehož většinu aspektů budu mít pod vlastní kontrolou a nebudu se muset spoléhat na herce, osvětlovače a další lidi, kteří mohou zkomplikovat mou "unikátní tvůrčí vizi".

Dostal jsem nápad natočit netradiční celovečerní cestopis z Tokia.

V Japonsku jsem byl už celkem sedmkrát a stále se nemohu nabažit toho, jak zajímavě ujeté tam všechno je.

genocide.jpg

(Foto z první návštěvy v roce 2002)

O svých cestách jsem už něco napsal, nafotil i natočil, ale vždy to byly jen náhodné drobnosti. V čem by to mělo být tentokrát jiné?

Pokud se mi podaří vybrat mezi vámi potřebnou částku, bude se má letošní cesta do Tokia lišit od těch předchozích v následujících věcech:

 1. Já i můj ženský doprovod budeme značnou část pobytu věnovat natáčení a komentování všeho, co kolem uvidíme (takže si neužijeme výlet zdaleka tolik, jak kdybychom si "jen tak jeli do Japonska").
 2. Budu vybaven výrazně lepší video- a audiotechnikou než při předchozích návštěvách.
 3. Bude se natáčet přibližně 14 dní v Tokiu a blízkém okolí.
 4. Po návratu vynaložím veškeré své schopnosti (i schopnosti jiných schopných lidí), aby ze syrového natočeného materiálu vzniklo něco, co má hlavu a patu, humor, a především - není to nudné. Mimo jiné to znamená, že film bude přijatelně sestříhaný, ozvučený a ohudebněný (samozřejmě mou hudbou).

Každopádně bude výsledkem něco, co se bude výrazně lišit od většiny existujících cestopisů. Kromě vysokých mrakodrapů a chrámů se swastikami mě stejně tak zajímají bizarní obchůdky, smradlavé uličky, bojoví roboti, japonské školačky, nemrtvé nahé japonské školačky s chapadly, hřbitovy, dva Disneylandy, gay čtvrť Šindžuku, robotické suši a vůbec věci, o kterých se v turistických průvodcích moc nepíše.

Pokud chcete přispět k vytvoření tohoto projektu, prostudujte si především různé "Odměny" v pravém sloupci. Je možno mixovat více odměn a je také možno zaplatit za jednu odměnu větší částku, než je u ní uvedeno.

V každém případě ale platí, že výsledný film bude v nějaké podobě (např. na YouTube) zdarma k dispozici každému, kdo ho bude chtít vidět, tudíž pokud jste chudí, stačí vám jen nečinně vyčkávat, až film zafinancuje někdo jiný a vy přijdete k hotovému. Možná. Tak už to chodí...

gifts.jpg

(Foto pořízeno v Universal Studios Japan, 11. března 2011, pár minut před zemětřesením)

F.A.Q. (Často kladené otázky):

 • Co se stane, když se nevybere dostatek peněz? - Všichni dostanou své peníze zpět v plné výši a já v Japonsku nebudu natáčet.
 • Co se stane, když se vybere více peněz? - V závislosti na tom, kolik se vybere, se pobyt v Japonsku prodlouží a rozšíří z okolí Tokia i na jiná zajímavá místa (např. Kjóto, Ósaka, les sebevrahů Aokigahara, ostrov duchů Gunkandžima, sopečné jezero Hakone, elektrárna Fukušima) - závisí na celkové vybrané částce a na míře radiace.
 • Není 99 000 Kč málo? - Pravděpodobně je to málo na cestu dvou lidí do Japonska, jejich ubytování, pořízení potřebné techniky, natočení materiálu a jeho postprodukci. Nicméně v Japonsku si hodlám kromě natáčení také užívat s přítelkyní, takže mi nepřipadá spravedlivé, abych ze svého nezaplatil nic.
 • Co znamená název filmu? - FUKAFUTOKYU neboli フカフトキュ je takový velmi unikátní japonský obrat, který znamená česky něco jako "Bílý démon je v hlavním městě". A je to také dobrý hashtag a geniální tah z hlediska SEO.
 • Je to celé vtip? - Výsledný film by měl být vtipný, ale tato stránka a celá akce rozhodně není vtip / sociální experiment / podvod typu "Český sen".

P.S.: Ve facebookové diskusi na této stránce nebudu nijak reagovat, neboť nejsem na Facebooku. Pokud se mnou chcete komunikovat, použijte blog FUKAFUTOKYU nebo využijte některou z metod uvedených na mé domovské stránce.

Vybráno171 309 Kč(173 %)

173 %
99 000 Kčpožadováno
428startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuFrantišek Fuka

Odměny

100 KčDownload

Download filmu v HD kvalitě, soundtracku v MP3 a FLAC a pravděpodobně i nějakých bonusů (nepoužité záběry atd.). Všechny ostatní odměny automaticky obsahují i tento download!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 KčŽertovná placka (včetně poštovného)

Připínací placka na oblečení / batoh, která bude doživotně připomínat vám i všem kolemjdoucím, že jste mě poslali na dovolenou (detaily vzhledu viz [URL="http://fukafutokyu.fuxoft.cz"]blog[/URL]. Poštovné do ČR je v ceně, takže nezapomeňte uvést svou poštovní adresu!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčVelký magnet na ledničku (včetně poštovného)

VELKÝ magnet na ledničku, který bude doživotně připomínat vám i vaším návštěvám, že jste mě poslali na dovolenou (detaily vzhledu viz [URL="http://fukafutokyu.fuxoft.cz"]blog[/URL]). Poštovné do ČR je v ceně, takže nezapomeňte uvést svou poštovní adresu!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčJméno v závěrečných titulcích

Vaše jméno (nebo vámi zvolená přezdívka) bude uvedeno v závěrečných titulcích. Můžete navrhnout, jakou profesi chcete v titulcích mít (pokud jinou, než "sponzor"), ale nezaručuji, že každé vaše přání bude vyslyšeno.

Počet dostupných odměn: 188/300

Odměna nedostupná

666 KčVstupenka na premiéru

Jedna vstupenka na první (a pravděpodobně jediné) promítání tohoto filmu v kvalitním pražském kině, samozřejmě za účasti tvůrců.

Počet dostupných odměn: 253/300

Odměna nedostupná

850 Kč"Vstupenka na premiéru" + "Jméno v titulcích"

Protože mnozí z vás vyjádřili přání mít poděkování v titulcích a současně se zúčastnit premiéry, tato kombinace dvou výše uvedených odměn vám umožní ušetřit 116 Kč z původní ceny (300 + 666).Tedy zakoupení této odměny je přesně totéž jako zakoupit zvlášť "Jméno v závěrečných titulcích" a "Vstupenku na premiéru".

Počet dostupných odměn: 79/100

Odměna nedostupná

3 000 KčDěkovná pohlednice z Japonska

Pohlednice s děkovným vzkazem a mým podpisem, odeslaná z Japonska na vaši poštovní adresu.

Počet dostupných odměn: 24/30

Odměna nedostupná

10 000 KčPan producent

Výrazné uvedení vašeho jména (nebo přezdívky nebo firmy) jako koproducenta filmu v úvodních titulcích.

Počet dostupných odměn: 4/7

Odměna nedostupná

25 000 KčBuďte hvězda!

Možnost objevit se ve filmu v malé, ale mluvené roli, například Fukova řidiče, uklízečky nebo v roli sebe sama (dle dohody, možnosti jsou různé). Pokud se stydíte ve filmu sami účinkovat, můžete se nechat nahradit libovolnou jinou osobou dle svého výběru. Pozor: Dopravu na místo natáčení (tedy pravděpodobně Praha nebo Japonsko) si zařizujete na vlastní náklady! Tato odměna automaticky obsahuje také odměnu "Producent" (uvedení jména nebo přezdívky v úvodních titulcích).

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná