Folklorní Písecké slavnosti 3 ročník - crowfunding kampaň

Folklorní Písecké slavnosti 3 ročník

Folklorní slavnosti v obci Moravský Písek kousek od Strážnice a slovenských hranic pořádáme třetím rokem.

Umění
Folklorní Písecké slavnosti 3 ročník

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Celý rok sháníme sponzory a různé granty, abychom náklady na festival pokryli. Bohužel konkurence na jihu Moravy je obrovská, a tak je získání potřebných financí velmi těžké.

Z celkové potřebné částky nám však chybí pouhých 10 000 Kč. To není přece tolik, abychom museli letošní ročník festivalu zrušit. I díky Vaší pomoci se nám může organizace letošního ročníku festivalu zdařit. Náš festival dává šanci hlavně dětem a mládeži a malá investice do našeho mládí za to stojí.

 

Organizace festivalu obnáší řadu práce a nákladů, festival pořádá náš folklorní soubor a veškeré aktivity děláme ve svém volném čase bez jakýchkoliv nároků na odměnu. Náklady spojené s pořádáním takovéto akce nejsou malé – musíme zaplatit ozvučení, dopravu pro soubory, některé cimbálové muziky, občerstvení pro účinkující. Financujeme také zábavu pro děti a tematickou výstavu. V tomto roce bychom chtěli vydat publikaci pro udržení lidových písní v původním znění.

 

Chybí nám pouhých 10 000 Kč. A to není přece tolik

Z malých slavností vzniká postupně tradiční folklorní festival, kde se objevuje řada folklorních souborů a cimbálových muzik z různých koutů naší země. Letos se představí více než 300 tanečníků a muzikantů všech věkových kategorií. Velký důraz klademe na budoucnost folkloru  na děti a mládež. Během festivalu si připomínáme také řadu osobnost í , kteří se zasloužili o rozvoj lidových tradic v našem regionu a snažili se udržet lidové písně v jejich původním znění.

Pár slov o našem souboru

Historie našeho dětského folklorního souboru Písečánek se začala psát v roce 2006, kdy soubor vznikl jako naděje na rozvoj a udržení tradic v Moravském Písku. Soubor si za svá léta působení našel uplatnění i v životě obce. Pravidelně vystupují na kulturních akcích v Moravském Písku i okolí. Právě folklorní soubor Písečánek je hlavním organizátorem Folklorních píseckých slavností.

 

Odměna - foklórní tričko ručně malované

dámské a pánské 

Co si o tomto projektu myslíte?