Startovač - financování projektů

FLUCHT! - STUDENTSKÝ FILM - crowfunding kampaň

FLUCHT! - STUDENTSKÝ FILM

Prosíme o podporu studentského filmu II. ročníku na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Krátký studentský film „FLUCHT!“, vypráví o českém kolaborantovi, který se po smrti Adolfa Hitlera chystá uprchnout z povstalecké Prahy. Uniknout s ním mají i dva z jeho mladších, naivnějších kompliců, kteří – jak se zdá – mají poněkud odlišné úmysly. Dříve hrdí a nadšení spolupracovníci nacionálně-socialistického režimu dnes prchají „přes mrtvoly“, aby si zachránili krk. Souhra okolností a nedorozumění nakonec vyvrcholí v konflikt, jehož výsledek si nepřál nikdo z přítomných.


Sledujte nás na Facebooku:
https://www.facebook.com/Flucht-Studentský-film-100704591471791/

 

Štáb filmu „FLUCHT!“:

Studentský život zažila - nebo alespoň zná většina z nás. Ačkoliv si spousta lidí myslí, že to máme my studenti filmařiny jednoduché - není tomu tak. Školní filmy, které nás posouvají ze semestru do semestru bohužel musíme platit ze svého a často se tak díky velkým nákladům (které vždy narostou do tisíců) - ocitáme v nepříjemných finančních tísních. Finance jsou pro naše filmy základním pilířem. Pokud nejsou finance - není ani film.

Proto Vás jako zapálený štáb mladých lidí prosíme o šanci vytvořit kvalitní film, který by se mohl svým zpracováním nejen prosadit na filmových festivalech, ale také zasadit sémě ke vzniku celovečerční verze.

 

Režie: Ondřej Veverka

 

Kamera: Pavel Sýkora

 

Produkce: Veronika Hánová

 

Scénář: Ondřej Veverka a Viktor Horák

Střih: Dmytro Taranik

Zvuk: Jiří Fenynets

Producent: MgA. Miloň Terč (Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku)

 

K čemu příspěvky poslouží?

Celý děj se odehrává v protektorátní kanceláři (v posledních dnech druhé světové války) vybavené příslušnými rekvizitami a dobovým nábytkem. Pro věrohodnost filmu - jinými slovy - abyste Vy diváci nenabyli dojmu lacinosti - je nezbytné, aby byla většina objektů ve scéně zapůjčena z profesionálních filmových fundusů. Scénografie, rekvizity a kostýmy tedy patří mezi nejnákladnější položky celého natáčení.

Primárním cílem tohoto školního filmu je osvojit si schopnosti správného nasvícení scény, naučit se pracovat a natáčet v ateliéru, fungovat jako tým v omezeném čase, a v neposlední řadě také osvojit si schopnost dekorovat interiér.

 

 

 

Na co konkrétně potřebujeme finance:

  • Zapůjčení potřebné filmové, osvětlovací, zvukové techniky, abychom Vám mohli představit film, který bude po vizuální a zvukové stránce co nejvíce odpovídat parametrům profesionálního filmu.

  • Zapůjčení či nákup rekvizit, dekorací a kostýmů, bez kterých se během realizace neobejdeme. Abychom dokázali prázdný školní ateliér přestavět v autentickou dobovou kancelář z konce druhé světové války - jsou všechny tyto položky nezbytností.

  • Během natáčení studentského filmu existuje velké množství drobných, méně viditelných - nicméně důležitých a početných položek, které potřebujeme pokrýt. Spadají do toho provozní náklady, všeobecná doprava, komunikace, základní catering a mnoho dalšího.

  • Autorská práva na skladby od Supraphonu a autentické dobové nahrávky z archivu Českého rozhlasu.

  • A mnoho dalších nákladů...

 

Jak vypadají odměny?

Placka s logem filmu ve dvou variantách.
S „Führerem“ a bez „Führera“.

Můžete si vybrat!

 

Plátěná taška s názvem filmu.

 

Oficiální filmový plakát bude představen během kampaně!

 

 

Za každý příspěvek Vám celý štáb srdečně děkuje!

 

Co si o tomto projektu myslíte?