Flow na turné - znovu! - crowfunding kampaň

Flow na turné - znovu!

Eurytmická skupina Flow shání finanční prostředky, aby mohla vyjet na turné s novým jevištním programem Prahem paměti. Podpořte ji na její cestě!

Umění
Flow na turné - znovu!

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kdo jsme? 

 Eurytmická skupina Flow je skupina mladých lidí, kteří se snaží představit pohybové umění eurytmie nejen v tradičních kruzích, ale dostat jej i do povědomí širší veřejnosti. Proto již osmým rokem vyjíždíme do světa a představujeme své jevištní programy mladým a dospělým ve školách a divadlech.

 

Turné květen 2018 - "Prahem paměti"

 Tento rok intenzivně připravujeme program nesoucí název "Prahem paměti", jehož součástí je šest preludií od současné skladatelky ruského původu Lery Auerbach a třech básnických textů od íránského skladatele Ahmada Schamlou.

 

         "Neteční

                jsou všichni stejní.

                     Jenom bouře

                             plodí rozmanité děti."

                                                    Ahmad Schamlou

 

  Rádi bychom své celoroční snažení zakončili turné, které proběhne již během tohoto května ve školách a divadlech v České republice (Praha, Plzeň), Slovensku (Bratislava) a Německu (Witten Annen - Mezinárodní eurytmický festival pro mládež).

  Abychom tak mohli učinit, srdečně Vás prosíme o finanční podporu, která pomůže pokrýt náklady na úhradu výdajů spojených s realizací vystoupení (nájem, výroba kostýmů, doprava, hudební korepetice atd.)

 

floww.png

 

 Ozvěny minulosti - cesta

Naše společná cesta začala na Waldorfském lyceu v Praze, kde jsme jako studenti objevili, že eurytmie není jen forma pohybového umění, ale že také dokáže propojovat kolektiv lidí a učit nás respektovat jeden druhého. Už při studiu jsme podnikli několik menších projektů. Vystoupení jsme prezentovali a waldorfských školách v České republice a na Slovensku. Vydali jsme se na mezinárodní eurytmický festival ve Witten Annen nebo ukazovali své vystoupení studentům na škole v Heidelbergu. Nakonec jsme se rozhodli zakončit své studium na střední škole mimo jiné maturitou z eurytmie.

Po ukončení studia na lyceu, přišel od studentů popud, založit eurytmické vzdělávání. Díky tomu se zrodil roční umělecký projekt "Promluv pohybem" (2015-2016), ve kterém jsme měli možnost prohloubit své eurytmické záklasy a zažít dlouhodobý, intenzivní umělecký proces. Vznikl jevištní program "Cestou popela", který byl založen na skladbě "Episodi e canto perpetuo" od současného lotyšského skladatele Peterise Vaskse a byl provázán autorskými literárními texty Barbory Eichlerové. S tímto programem jsme na závěr projektu vyrazili na čtrnáctidenní turné po Česku (Praha, Ostrava), Slovensku (Bratislava) a Německu (Berlin, Freiburg, Witten Annen, Heidelberg, Göttingen, Würzburg). 

 

numer.png

 

Co je to vlastně ta "eurytmie"?

Nemáte v tom úplně jasno? Koukněte se na naše stránky a dočtěte se v tomto článku  http://skupina-flow.cz/co-je-to-eurytmie/

 

eury.png

 

Děkujeme, že jste se rozhodli podpořit náš projekt!

 

Eurytmická skupina Flow           

Hanka, Lucka, Verča, Dani, Lída, Marťa, Klárka, Jiřka, Bára a Daniel

 

28379534_1623422207746615_578455529639233246_n.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?