Filmový tábor krutón | crowdfunding kampaň

Filmový tábor krutón

Podpořte nejlepší akci roku. Filmový tábor, který není jen tábor, ale malou filmovou školou pro nejrizikovější skupinu - puberťáky.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Před osmi lety jsme stáli u zrodu filmového tábora Aertěk kina Aero, po osmi letech jsme se rozhodli osamostatnit a připravili jsme vylepšené pokračování - letní filmový tábor krutón. Protože se snažíme o co nejidividuálnější přístup, máme zavedenou komorní kapacitu 20 dětí a 9 lektorů (včetně asistentů). Nebojíme se tvořit originální a experimentální filmy, které nepodléhají schématům, a dáváme naším mladým tvůrcům volnou ruku v tématech a provedení. Ať už se jedná o téma sexualityexperimentální filmy, komplikovaná témata o rozpadu rodiny a neschopnosti otců nebo se například věnujeme tvorbě videoklipů.

Když jsme začínali s táborem, řekli jsme si dopředu, že nechceme vytvořit nic, kam jsme jako děti v léte museli jezdit. Chtěli jsme tábor, který bude úplně jiný. Postupně jsme přicházeli na to, že chceme vytvořit kreativní prostředí, takový ostrov tvůrčí svobody, kde se budou děti a lektoři společně učit. 

 

RIZIKOVÁ CÍLOVKA

Pracujeme s rizikovou cílovou skupinou, jsou to puberťáci ve věku 13 až 17 let. Jsou často tvrdohlaví, vzpurní, neustále hledají hranice trpělivosti, mluví sprostě, hádají se. A to je přesně ten důvod proč s nimi chceme pracovat, protože je musíme nadchnout a přesvědčit a sami si saháme na dno vlastních schopností a dovedností.

 NÁŠ CÍL

Tento rok nám poprvé dorostla generace dospělých filmařů a hned dva se dostali na FAMU. Právě FAMU je naším vzorem. Natočit film je pro nás hmatatelný cíl. Ale věnovat se tomu, aby jsme byli všichni společně, jednoduše řečeno, "lepší lidi" je tou skutečnou metou, které chceme dosáhnout. Filmová výchova nabízí ideální prostředek k práci s dětmi. Práce v kolektivu, kde každý může v něčem vyniknout a něco dokázat ve štábu a je jedno zda je kameraman, režisér, zvukař, herec nebo maskér,  vede nás lektory, ale především naše puberťáky k hledání vlastní identity a rozvíjení osobnosti.

 

CO DĚLÁME

Minivýběr dílen: co je film, uklízecí workshop, interpretační dílna, billboardová dílna, kameramanská a fotostoryboard dílna, střihová dílna, herecká dílna, scénáristická dílna, produkční dílna, natáčení vlastního filmu, večerní kino a diskuse, zajímaví hosté (v minulých letech na Aertěku např. Helena Třeštíková, Jiří Lábus nebo Petr Čtvrtníček), premiéra natočených filmů a dokumentů v kině Ponrepo.

 

Filmový tábor je financován bez jakýchkoliv dotací od státu nebo města, je hrazen pouze z poplatků účastníků. Abychom se mohli osamostatnit a zlepšovat, potřebujeme alespoň základní vlastní techniku nezbytnou pro práci s dětmi (fotoaparát s nahráváním fullHD videa, mikrofon, uklidňovací megafon a výchovnou bejsbolovou pálku). Přes rok ovšem nebudeme zahálet a budeme nakoupenou techniku používat při dalších plánovaných akcích a workshopech.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 29 000 Kč (116 %)
  • 116 %
  • 25 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 20 Startérů

Autor projektu

krutón - obrázek
  • projekt od krutón
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

500 Kč

Polévka s krutónem

Všem, kdo přispějí, uvaříme 1 polévku o 450 ml. A právě jeden ručně vyrobený krutón (3gr) se objeví v každé polévce. S láskou vložíme a společně sníme.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Uklízecí workshop

Každý rok se setkáváme s tím, že naši krutóni neumí vzít do rukou pořádně ani hadr s koštětem. Chceme proto vytvořit jednu čistě praktickou odměnu. Máte možnost předplatit si náš speciální workshop. Ten obsahuje položky - jak umýt záchod, co je hard a proč ho používat, jak nezašpinit štětku, co udělat s plným kýblem, jaké jsou zásady práce s vysavačem a jeho plným pytlíkem a mnoho dalších doveností, které jistě oceníte vy nebo vaše děti.

Počet dostupných odměn: 15/20

Nelze podpořit
2 000 Kč

Jsem krutón

Půjdeme spolu krmit labutě nebo si dáme polévku s jedním krutónem. Ale především získáte tričko: "Jsem krutón".

Počet dostupných odměn: 6/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

Kruté děkování

Po celý rok pořádáme speciální akce, projekce a školení (např. projekce na netradičních místech, postelové kino, filmové workshopy) - na ty všechny získáte vstup zdarma a k tomu tričko: "Jsem krutón". Na webu a Facebooku vám budeme opakovaně děkovat, až nás budete prosit, abychom přestali.

Počet dostupných odměn: 7/7

Nelze podpořit
10 000 Kč

Dobronosič krutónů

Přijdeme, pokloníme se, poděkujeme, uvaříme jednu polévku, půjdeme krmit labutě, dostanete tričko: "Jsem krutón", vstup na akce a hlavně se stanete sponzorem a dárcem. Tím pádem vás napíšeme do všech titulků všech dětských i dospělých filmů, budeme vás promítat na plátno všech akcí, které děláme.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit