Filmový tábor krutón - crowfunding kampaň

Filmový tábor krutón

Podpořte nejlepší akci roku. Filmový tábor, který není jen tábor, ale malou filmovou školou pro nejrizikovější skupinu - puberťáky.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Před osmi lety jsme stáli u zrodu filmového tábora Aertěk kina Aero, po osmi letech jsme se rozhodli osamostatnit a připravili jsme vylepšené pokračování - letní filmový tábor krutón. Protože se snažíme o co nejidividuálnější přístup, máme zavedenou komorní kapacitu 20 dětí a 9 lektorů (včetně asistentů). Nebojíme se tvořit originální a experimentální filmy, které nepodléhají schématům, a dáváme naším mladým tvůrcům volnou ruku v tématech a provedení. Ať už se jedná o téma sexualityexperimentální filmy, komplikovaná témata o rozpadu rodiny a neschopnosti otců nebo se například věnujeme tvorbě videoklipů.

Když jsme začínali s táborem, řekli jsme si dopředu, že nechceme vytvořit nic, kam jsme jako děti v léte museli jezdit. Chtěli jsme tábor, který bude úplně jiný. Postupně jsme přicházeli na to, že chceme vytvořit kreativní prostředí, takový ostrov tvůrčí svobody, kde se budou děti a lektoři společně učit. 

 

RIZIKOVÁ CÍLOVKA

Pracujeme s rizikovou cílovou skupinou, jsou to puberťáci ve věku 13 až 17 let. Jsou často tvrdohlaví, vzpurní, neustále hledají hranice trpělivosti, mluví sprostě, hádají se. A to je přesně ten důvod proč s nimi chceme pracovat, protože je musíme nadchnout a přesvědčit a sami si saháme na dno vlastních schopností a dovedností.

 NÁŠ CÍL

Tento rok nám poprvé dorostla generace dospělých filmařů a hned dva se dostali na FAMU. Právě FAMU je naším vzorem. Natočit film je pro nás hmatatelný cíl. Ale věnovat se tomu, aby jsme byli všichni společně, jednoduše řečeno, "lepší lidi" je tou skutečnou metou, které chceme dosáhnout. Filmová výchova nabízí ideální prostředek k práci s dětmi. Práce v kolektivu, kde každý může v něčem vyniknout a něco dokázat ve štábu a je jedno zda je kameraman, režisér, zvukař, herec nebo maskér,  vede nás lektory, ale především naše puberťáky k hledání vlastní identity a rozvíjení osobnosti.

 

CO DĚLÁME

Minivýběr dílen: co je film, uklízecí workshop, interpretační dílna, billboardová dílna, kameramanská a fotostoryboard dílna, střihová dílna, herecká dílna, scénáristická dílna, produkční dílna, natáčení vlastního filmu, večerní kino a diskuse, zajímaví hosté (v minulých letech na Aertěku např. Helena Třeštíková, Jiří Lábus nebo Petr Čtvrtníček), premiéra natočených filmů a dokumentů v kině Ponrepo.

 

Filmový tábor je financován bez jakýchkoliv dotací od státu nebo města, je hrazen pouze z poplatků účastníků. Abychom se mohli osamostatnit a zlepšovat, potřebujeme alespoň základní vlastní techniku nezbytnou pro práci s dětmi (fotoaparát s nahráváním fullHD videa, mikrofon, uklidňovací megafon a výchovnou bejsbolovou pálku). Přes rok ovšem nebudeme zahálet a budeme nakoupenou techniku používat při dalších plánovaných akcích a workshopech.

Co si o tomto projektu myslíte?