FESTIVAL VOLNÝCH UMĚNÍ PEC POD SNĚŽKOU - crowfunding kampaň

FESTIVAL VOLNÝCH UMĚNÍ PEC POD SNĚŽKOU

Pomozte nám uskutečnit unikátní akci FREEartFEST a zpříjemnit tak vzhled centra Pece pod Sněžkou.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pec pod Sněžkou je krásná horská vesnice, kde v letní sezóně projde tisíce turistů. Vyjedou či vyjdou na Sněžku a zase zpět. Na rozdíl od ostatních turistických míst zde však chybí zázemí kvalitních kulturních a uměleckých akcí.

Provozujeme v Peci objekt KlonDike, kde se snažíme vytvořit společenské centrum - kulturně i sportovně zaměřený prostor. Místo, kde je možné najít kvalitní zábavu.

Pec_pod_Snezkou-KlonDike_music_club1_xx.jpg

Pec_pod_Snezkou-KlonDike_music_club10_xx.jpg

 

Projekt FREEartFEST má zároveň několik cílů:

1/ zpříjemnit prostředí centra Pece pod Sněžkou, kde po soudruzích zůstal trochu nepatřičný "barák"
2/ představit lidem street art jako zajímavou součást umění a nechat je tvořit
3/ vytvořit pestrý doprovodný program z oblasti okrajových částí současného umění - hudební zážitky, tanec, divadlo, žongléřské show i školy, DJs, hair style, prostorové instalace a další.

A PROČ?

1/ máme rádi Pec pod Sněžkou a nelíbí se nám venkovní podoba KlonDiku
2/ snažíme se do Pece dostat kvalitnější kulturní akce a umění, a rozšířit tak možnost aktivit v Peci a okolí
3/ snažíme se zrušit KlonDiku špatnou pověst diskotéky, zprovoznit kvalitní hudební klub a společenské centrum - nejsme však majiteli objektu a veškeré úpravy, které by zlepšily vnější vizuální podobu jsou značně náročné a nákladné


Každý příspěvek nám pomůže o trochu více rozšířit doprovodný program, zaplatit další umělce, barvy na větší plochy či další kus lešení, materiál na workshopy a instalace, hudebníky, divadelníky, performery. Každý kdo přispěje se bude podílet na další části akce - čím více peněz vybereme, tím kvalitnější a bohatší program budete moct v srpnu 21. - 24. v Peci pod Sněžkou potkat.

 Všem kdo k akci přispějí jak finančně, tak materiální podporou bude poděkováno na graficky zpracované ploše v podloubí KlonDiku.

 

PROGRAM:

jak již bylo řečeno - velikost akce a množství doprovodného programu je závislé na množství peněz, které se nám podaří získat, a tak i program bude doplňovám postupně podle toho kolik peněz budeme aktuálně mít.

STREET ART je základním pilířem z něhož celý projekt vznikl. S organizací nám pomáhá zkušený tvůrce GENO, který se v oblasti street artu pohybuje přes 20 let a má za sebou množství českých i zahraničních projektů. Účastnil se již loňské akce:

1377356_453630664753616_2043341928_n.jpg

PROSTOROVÉ INSTALACE v objektu i okolí. Jejich množství, velikost, materiál i počet autorů záleží jen na Vás.

ŽONGLÉŘI můžou být z Prahy, ale i ze Španělska ;-)

ZVUKOVÉ ZÁŽITKY jsou domluveny ve spolupráci se vznikající "cestou za zvukem" v Černém dole. Uvidíte nástroje prapodivných tvarů z přírodních materiálů i kovu...a samozřrjmě si na ně budete moci zahrát.

HUDBA, DIVADLO, TANEC se běžně vyskytují v našem programu. V průběhu festivalu ve větším množství a tématicky koncipované k zaměření akce.

WORKSHOPY z oblasti výtvarné, hudební i pohybové. Vyzkoušíte si tvorbu sprejem na připravené desky ve venkovním podchodu KlonDiku, výtvarný program bude uzpůsobený i pro menší návštěvníky - především s ohledem na bezpečnost. Spreje však nejsou jedinou výtvarnou dílnou, která je připravována. Čeká nás také prostorová tvorba či výroba placek. Mezi další workshopy bude patřit žonglérský, zvukový a hudební, taneční...

 

Těšíme se na setkání v barevnější Peci pod Sněžkou na lyžích či kolech.

 

S díky a DRŽ PEC

KlonDike - Míša a Pepa

Co si o tomto projektu myslíte?