fantasy karetní hra CESTY ZA ZLATEM - crowfunding kampaň

fantasy karetní hra CESTY ZA ZLATEM

V Cestách za zlatem si hráči sestavují skupiny lidí, netvorů a zvířat, se kterými vstupují do krajin a hledají zlato.

Hry & Apps
fantasy karetní hra CESTY ZA ZLATEM

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vydání Cest za zlatem je prvním krůčkem do fantasy karetního světa, který je připraven zhmotnit se v celé své šíři a kráse. Vybrané peníze by měly pomoci tomu, aby projekt „jel“ průběžně. Částečně pokryjí souběžné práce na volném pokračování, tj. grafiku, ilustrace, tisk Cest za zlatem II.

Cesty za zlatem jsou již rok nastartovány, ale pořád to vnímám, jako bych nastartoval trabanta a chtěl dojet do Itálie. Jsem proto vděčný za Startovač! Přiznávám, že v mém případě se nejedná o nastartování projektu, nýbrž jeho urychlení. Takže snad to nezakřiknu, když poděkuji spíše Urychlovači. A samozřejmě všem, které projekt zaujme a snad i trochu přispějí.

ochutnavka5.jpg

Věřím, že už v lednu 2014 stihnu vydat Cesty za zlatem I., neboli krajiny Temný prales a Údolí veleještěrů. Hra je prostá. Hráči vysílají do krajin patřičně vybavené skupiny svých tvorů (rytíři, netvoři, kouzelníci, divoši, otroci, zvířata) a snaží se najít a získat co nejvíce zlata. Bojují mezi sebou, bojují s nepřátelskými tvory v krajinách a někdy proti nim stojí i nejmocnější kouzelník světa či samotní rytíři Spravedlivého řádu. Vítězí ten, kdo nasbírá nejvíce zlata nebo ve finále rozdrtí království svých soupeřů.

Kdybych měl něco na hře vyzdvihnout, pak je to její schopnost rozvíjet hráčskou představivost a především logiku. Také ve větších bitvách může leckomu promazat mozkové závity a nenásilně procvičit krátkodobou paměť. Ale to, čeho si nejvíce cením, je její variabilita.

Nepřítomnost klasické herní desky, kterou nahrazují dvě větší karty krajin a částečně i stůl, umožňuje hře neskutečné množství variací. Kdybych zde jen stroze napsal, že hra se může hrát milionkrát a milionkrát bude jiná, asi by to předevšim matematiky při počtu karet nepřekvapilo. Ovšem ve hře se mění právě i samotný obsah určitých karet. Vše záleží na kombinaci již odkrytých karet všech hráčů, na rozestavení skupin a samozřejmě i na štěstí. Jako příklad uvedu kartu Chrám boha Bolose.

Jedná se o kartu, která se po líznutí odkrytě vkládá do krajiny Temného pralesa a hráč má možnost do chrámu vstoupit. Jenže se může stát, že chrám se ve hře vůbec neobjeví! Nebo se objeví a bude divochy opuštěný a s malým množstvím zlata. A nebo naopak s pohádkovým bohatstvím! Může se i stát, že bude bráněn jedním divochem. Nebo dvěma. Nebo třemi. Může se stát, že divoši nebudou nepřátelští, ale naopak budou hráči sloužit a posílí jeho skupinu. Může se stát, že v chrámu bude nalezeno nejen zlato, ale i zlatá oltářní mísa. Všechno se může stát...

 ochutnavka4.jpg

 Jaký je rozdíl mezi Temným pralesem a Údolím veleještěrů? Temný prales je krajina s velmi četným výskytem různorodých dobrodružství a nebezpečí, zatímco Údolí veleještěrů je relativně poklidná krajina. Ale když už zaútočí nějaký veleještěr, hned tak někdo jej nepřemůže.

Mohl bych pokračovat dál, ale cílem tohoto článku není popsat nepopsatelné. Chtěl jsem jen nastínit obsah hry, a pokud zaujme, měli byste vědět i následující.

Hru (Cesty za zlatem I) je možné si objednat na e-mailu JanBil@atlas.cz. Její volné pokračování (Cesty za zlatem II) lze získat jako odměnu na Startovači, a tím i urychlit její vydání. Bez Startovače bude volné pokračování hry vydáno až koncem roku 2015. Kdo se ke hře bude chtít dostat v kamenném obchodě, zatím nepochodí. Vzhledem ke snaze udržet cenu za krabičku co nejníže, zvolil jsem spolupráci s malými, regionálními distributory. Přičemž na Moravě a Slezsku zatím nemám žádného. Cena krabičky při objednání je 250 Kč včetně poštovného (ČR).

Herní balíček obsahuje 96 hracích karet, 2 větší karty (krajiny), hrací kostku a pravidla.

ochutnavka3.jpg

 Odměny pro případné sponzory jsem nastavil tak, že jim bude poděkováno a jejich jméno uvedeno na internetových stránkách, které připravuji. Za vyšší příspěvky dostanou ještě karetní balíček zdarma a pro sběratele karet je tu i exkluzivní odměna. Jelikož hra je koncipována nejen jako hráčská, ale i jako sběratelská, jako odměnu mohou přispěvatelé obdržet od jedné do tří speciálních karet použitelných ve hře. Nikde jinde tyto karty nebudou k dostání.

První kartou bude cenný, zlatý předmět do hry, druhou netvor a třetí člověk. Každý, kdo získá karty jako odměnu, mi může napsat na e-mail, co by si přál. Jestli ženu, muže, dítě – a zda přátelské či nepřátelské vůči hráči. Stejně tak o netvorovi, zda má být přátelský či nepřátelský. Karty vytvořím podle převažujících přání.

Za velmi vysoké příspěvky pak nabízím i určitou formu spolupráce, zapojení se do tvorby hry. Ať již jen návrhem jména pro tvora na kartě, tak také možností vytvořit si celé království. Rád bych zde ale upozornil, že ač se pokusím všem sponzorům vyjít maximálně vstříc, v rámci koncepce hry ne vždy všechno akceptuji.

Umím si představit, že tento text vyvolá povícero otázek, proto mě můžete s případnými dotazy kontaktovat na telefonu 728 255 377, nebo napsat na e-mail Janbil@atlas.cz.

Jako cílovou částku jsem stanovil pro Startovač 40 000 Kč. Je to suma, která mi určitě pomůže a budu za ní nevýslovně rád. Kdyby se náhodou podařilo vybrat víc, určitě to využiji na další rychlé rozšíření hry.

Moc všem děkuji!

Jan Bílý

PS: Zde je ukázkové video - https://www.youtube.com/watch?v=CwHNduPEorM

      A zde jsme na Facebooku - https://www.facebook.com/pages/Cesty-za-zlatem/240812376090466?ref=hl.

Co si o tomto projektu myslíte?