Fanouškovský film Star Trek: Skryté hry - crowfunding kampaň

Fanouškovský film Star Trek: Skryté hry

Star Trek: Skryté hry je amatérský film, zasazený do světa sci-fi seriálu Star Trek, natáčený českými fanoušky.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Veškeré informace o projektu naleznete na našich stránkách: www.startrekfanfilm.cz

Star Trek je náš oblíbený seriál. Líbí se nám jeho ideály, nápady a to, že se už od svého vzniku vydává tam, kam se dosud odvážilo jen málo televizních seriálů.

Před pár lety, v mladické nerozvážnosti, jsme se rozhodli natočit vlastní příběh, který se odehrává právě ve světě Star Treku. Vznikl Star Trek: Metrénský incident. Po natáčení a letech náročné post-produkce jsme film dokončili. Slavnostní premiéra proběhla v roce 2007 v pražském kině Atlas před vyprodaným sálem s reprízami na mnoha setkání fanoušků v ČR i zahraničí. Film bez bonusů je stále zdarma ke stažení na internetu na stránce www.kontinuum.cz/fanfilm.

Uplynulo několik let, stihli jsme si odpočinout a začaly se vynořovat nové nápady. Zrodil se projekt Star Trek: Chybějící příběhy zastřešující různé nápady, které se rozhodneme realizovat. Jeho jádrem je však jednoznačně natáčení amatérského nekomerčního filmu Star Trek: Skryté hry. A právě pro tuto konkrétní misi se na vás obracíme pro finanční podporu.

O čem bude Star Trek: Skryté hry

Od incidentu na planetě Metrén uběhlo jen pár měsíců. Federace je ve válce s Klingony a hledá nové spojence. Zatímco kapitán se vydává na zaslouženou dovolenou, posádka hvězdné lodi USS Avatar pomáhá s přípravou konference, které se účastní i nevyzpytatelní Romulané.

Natáčení Star Treku Skrytých her

První klapka padla druhý březnový víkend roku 2013. Film točíme v digitálním formátu s častým použitím zeleného pozadí tzv. greenscreenu, který je následně v počítači nahrazen interiéry hvězdné lodi, stanice či jiného prostředí. Část děje se pak odehrává na povrchu mimozemské planety a je natáčena v exteriérech (bohužel zatím pozemských).

Přestože je film natáčen v amatérských podmínkách, snažíme se zajistit nejlepší dostupnou techniku - HD kamery (Canon DSLR), svépomocí vyrobený kamerový jeřáb a dolly, světla atd. Oproti předchozímu fanfilmu, Metrénskému incidentu, chceme výrazně vylepšit kvalitu zvuku a využít i propracované masky pro naše mimozemské (ne)přátele.

Proč to vyjde a stojí za to náš projekt podpořit?

Tentokrát už víme, do čeho se pouštíme. Předchozí zkušenosti nás neodradily a odvážně se pouštíme do nového natáčení. Přidejte se k nám a pomozte nám úspěšně dokončit naši misi. Za vaši důvěru si mimo našeho vděku můžete vybrat z tematických odměn.

Každému, kdo přispěje jakoukoliv částkou na náš fanfilm dorazí děkovný email a po dokončení projektu na startovači bude uveden na našich stránkách a v závěrečných titulcích filmu.

Pokud se rozhodnete náš fanfilm podpořit budeme rádi, z příspěvků zaplatíme náklady na zlepšení výroby (i celoobličejových) masek a rekvizit, lepší vybavení na natáčení (světla, stativy, zelené pozadí), kostýmy a další náklady, které se během natáčení hromadí. Cílem je získat alespoň 30-50% přímých nákladů, které máme s výrobou. Zbylá část je hrazena přímo námi. Celkové náklady na produkci hodinového fan filmu se pohybují okolo 200.000 Kč pouze na přímých nákladech, bez započítání jakékoli práce.

Star Trek: Skryté hry je plánovaným dílem většího projektu Chybějící příběhy. Pokud by se ukázalo, že o náš projekt je zájem a vybralo se více než 47.047 Kč, rádi bychom pro pokračování vyrobili kulisy můstku hvězdné lodi. Snížili bychom tak potřebu přílišného použití zeleného pozadí, které komplikuje a zdržuje počítačovou postprodukci.

47.047 Kč produkce fanfilmu v HD (720p) kvalitě, kvalitní masky mimozemšťanů, perfektní zvuk, základní 3D modely ve výrazně vyšší kvalitě než v Metrénském incidentu.

94.092 Kč produkce ve Full HD (1080p) kvalitě, větší množství maskovaných mimozemšťanů, bohaté 3D efekty, výroba reálných klíčových rekvizit pro další natáčení.

147.047 Kč základ můstku a několik dalších místností formou kulis pro další díly i pro použití fanoušky při různých příležitostech.

Nejnovější informace o celém projektu se dozvíte na našich stránkách www.startrekfanfilm.cz.

Kontaktovat nás můžete i přes naše facebookové stránky: www.facebook.com/startrekfanfilm nebo přímo emailem info 'zavináč' startrekfanfilm tečka cz.

Pokud jste dočetli až sem, mockrát Vám děkujeme. Pokud se  rozhodnete náš fanfilm podpořit, ať už finančně nebo třeba tím, že o něm dáte vědět svým kamarádům a známým, budete mít náš vděk.

Žijte dlouho a blaze

Odměny

Abyste věděli, co jsme si pro vás připravili jako díky za vaši podporu:

lcars_2-3.jpg lcars_4-6.jpg

lcars_9-11.jpg

lcars_12-13.jpg

lcars_14-15.jpg

lcars_21-22x.jpg

lcars_24-25.jpg

lcars_23_Sefinzenyr.jpg

FAQ

O fanfilmu Star Trek: Metrénský incident

Star Trek: Metrénský incident byl naší filmovou prvotinou. Vyzkoušeli jsme si na něm poprvé napsat scénář, stát před i za kamerou, i sedět celou noc u počítače a pořád dokola upravovat stejných pár sekund záznamu nebo renderovat model můstku pokaždé s jinou barvou sedačky.

Film si můžete zdarma stáhnout na stránkách: www.kontinuum.cz/fanfilm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Star Trek, a všechny s ním spojené obchodní značky, jsou registrované známky společnosti CBS Studios Inc. Tento film je nekomerčním filmem natáčeným fanoušky seriálu Star Trek a nejedná se o oficiální film společnosti CBS/Paramount Pictures. 

 

Co si o tomto projektu myslíte?