Untitled-2.jpg

For a New Liberty Knihy

Pomozte nám vydat jednu z nejlepších knih rakouské ekonomické školy.

Untitled-2.jpg

Vybráno121 851 Kč(203 %)

203 %
60 000 Kčpožadováno
198startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Update
Do konce projektu na startovači zbývá necelý týden a nám se již podařilo vybrat celou cílovou částku. To je skvělé, děkujeme vám všem za příspěvky, které nám umožní knihu vydat.
Pokud jste ještě nepřispěli, nepropásněte poslední příležitost zakoupit si knihu předem za zvýhodněnou cenu.
Zároveň připomínáme možnost hlasovat o názvu knihy, které zatím příliš lidí nevyužilo. Několik hlasů tak může snadno rozhodnout o finálním názvu titulu.

___________________________________

Stručně

Sháníme pomoc ve výši 60 000 až 100 000 Kč na vydání knihy For a New Liberty od Murrayho Rothbarda.

Kdo jsme a co chceme nastartovat

Jsme think tank, pro který svoboda není jen další slovo, které můžete ohýbat podle potřeby. Od roku 2011 fungujeme především prostřednictvím webu mises.cz, na kterém vydáváme několikrát týdně ekonomické články a komentáře k aktuálnímu dění pohledem rakouské školy.

Nesnažíme se ovládnout svět ani přesvědčit všechny o vlastní pravdě. Místo toho chceme nabídnout pohled ekonomické školy, která je v současnosti opomíjena, ačkoliv má díky rostoucím socialistickým tendencím po celém světě čím dál tím více co nabídnout. Za dobu našeho působení jsme vydali již řadu knih a chceme v této činnosti pokračovat. Jako následující publikaci jsme zvolili For a New Liberty od jednoho z nejznámějších rakouských ekonomů Murrayho Rothbarda. K jejímu vydání ale potřebujeme vaši podporu.

249651_3887914591284_1076694233_n.jpg

(Jesús Huerta de Soto hovoří na jednom z našich setkání na CEVRO Institutu.)

Proč zrovna tahle kniha? Protože poskytuje ucelený pohled rakouské školy na současné ekonomické uspořádání – autor čtenáře provede teoretickými základy rakouské školy, aniž by se babral ve zbytečných detailech, a následně nabídne uplatnění teorie v nejdůležitějších bodech praxe. Nebudete tedy usínat nad nudnou teorií ani se ztrácet v myšlenkových experimentech bez reálného základu. Uvidíte, proč socialismus nefunguje efektivně při chovu dojnic a proč nemůže fungovat efektivně ani ve zdravotnictví, školství nebo při stavbě silnic.

Knihu jsme již vlastními silami přeložili, ale dál se sami nedostaneme. Proto chceme poprosit o spolupráci při jejím vydávání vás.

Děkujeme.

Co nabízíme aneb naše cíle

Jednu z nejlepších knih od rakouských ekonomů zpracovanou v „edici“ dle vybraných peněz:

60 000 Kč – edice Vlastní výroba: Vlastní korektura, grafika i sazba, paperback i e-book.

80 000 Kč – edice Profi: Korektura, grafika i sazba od (skoro) profíků. Paperback i e-book.

100 000 Kč – edice Deluxe: Profesionální korektura, grafika i sazba + nová předmluva od předního rakouského ekonoma, paperback i e-book.

Edice Vlastní výroba – Touto formou již vyšly některé naše předchozí knihy, u kterých jsme podklady kompletně připravovali sami. Pokud vybereme tuto základní sumu, kniha na 100 % vyjde. Vlastními silami doděláme i další náležitosti a z peněz ze startovače zaplatíme tisk. My ekonomové ale víme, že dělba práce má smysl, a proto…

Edice Profi – Na přípravě knihy se nebudeme podílet jen my, ale najmeme pomocníky, kteří dané problematice rozumí. Pokud vybereme tuto sumu, budou obálku tvořit jména dárců (viz obálka níže). Unikátní design knihy tak nejen zaujme, ale jako poděkování zvěční přispěvatele na titulní straně.

Edice Deluxe – Pokud se nám podaří vybrat celých 100 000 Kč, kniha bude zcela profesionálně zpracovaná a bude tak ozdobou nejen vaší knihovny. Navíc bude mimo speciální obálku též obsahovat předmluvu od jednoho z předních rakouských ekonomů současnosti psanou exkluzivně pro české vydání. Pokud navíc někdo přispěje maximální možnou částkou, může autora předmluvy zvolit on sám. My se s ním spojíme a (s největší pravděpodobností) domluvíme předmluvu ke knize.

2014-09-16 14.22.35.jpg

(Knihy, které jsme již vydali.)

Vydání knihy je vždycky běh na dlouhou trať, a proto vám nechceme slibovat něco, co nemůžeme splnit. Jedno je ale jisté: o Vánocích 2015 budete mít co číst a čím obdarovat svoje blízké.

Název knihy

Původní název knihy zní For a New Liberty: The Libertarian Manifesto. My jsme se rozhodli český název zatím nevybírat a necháme ho na vás – skrze příspěvky můžete hlasovat mezi názvy Za novou svobodu a Manifest svobody. Záleží tedy jen na vás, jak se bude kniha jmenovat.

Obálka

V případě, že se nám všem podaří splnit druhý cíl a vybereme 80 000 Kč, najmeme profesionálního grafika, který dokáže sestavit obálku ze jmen vybraných přispěvatelů. Neumíte si to představit? Tady najdete ukázku.

Vaše jméno tak bude navždy zvěčnělé na obálce a každý, kdo vezme knihu do ruky, ho může spatřit. Pokud budete chtít.

(Pokud tuto částku nevybereme, pak startéři, kteří přispějí takovou sumou, že by se za odměnu měli na obálce objevit, budou uvedeni na speciálním místě uvnitř knihy.)

Příspěvky

Všechny příspěvky, za které startéři získají knihu/y, fungují jako poukaz na knihu/y do eshopu vč. poštovného. Co to znamená? Jakmile knihu vydáme, budeme vás kontaktovat a knihu vám předáme / zašleme, aniž byste museli platit poštovné. Pokud při té příležitosti budete chtít i nějakou jinou naší knihu (např. skrz kredit za příspěvek), ani zde poštovné už platit nemusíte a všechno vám zašleme najednou.

Vybráno121 851 Kč(203 %)

203 %
60 000 Kčpožadováno
198startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJakub Skala

Odměny

50 KčNázev knihy: Za novou svobodu

Hlasujte pro název knihy: Za novou svobodu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

50 KčNázev knihy: Manifest svobody

Hlasujte pro název knihy: Manifest svobody.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

230 KčKniha

Získáte jeden výtisk knihy.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčPodepsaná kniha a e-book

Získáte jeden výtisk knihy s věnováním od členů LvMI a e-book.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

440 KčStartér z plakátu

Získáte dva výtisky knihy s věnováním, e-book a navíc bude vaše jméno na obálce knihy.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

660 KčČtenářský kroužek

Získáte tři výtisky knihy s věnováním, e-book, kredit 100 Kč do e-shopu a navíc bude vaše jméno na obálce knihy.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčKompletní set

Získáte čtyři výtisky knihy s věnováním, e-book, kredit 250 Kč do e-shopu, vaše jméno bude na obálce knihy a k tomu vám napíšeme speciální poděkování na jednu z předních stran knihy.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčSkutečný rakušák

Získáte prostor pro reklamu na váš projekt na ½ strany knihy a k tomu pět výtisků, e-book, vaše jméno bude na obálce knihy a napíšeme vám speciální poděkování na jednu z předních stran.

Počet dostupných odměn: 11/16

Odměna nedostupná

4 000 KčSponzor

Získáte prostor pro reklamu na váš projekt na jednu strany knihy a k tomu vše ostatní jako v odměně za 2 000 Kč. Bonus: kniha podepsaná autorem předmluvy.

Počet dostupných odměn: 2/6

Odměna nedostupná

7 000 KčFilantrop

Vyberte autora předmluvy! Mimo to získáte všechno jako v odměně za 4 000 Kč a navíc Vás při slavnostním křtu knihy pozveme na podium, kde budete moci oslavit její vydání s námi.

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná