Falešný svatebčan - crowfunding kampaň

Falešný svatebčan

Johana Švarcová natáčí krátký satirický film ze svatebního prostředí. Experimentální natáčení formou 1denního happeningu na 3 kamery a 3 zvukaře.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

falesny-svatebcan-prichazi-foto.jpg

Trailer k připravovanému filmu.

 

Falešný svatebčan přichází, když se nic neděje. 

Bude se smát vtipům Vašeho strýčka nebo třeba zasněně poslouchat příběhy z mládí Vaší babičky.

- Oficiální text nejmenované svatební agentury poskytující službu „Falešný svatebčan.“

Posvatební hostina. Kytice letí vzduchem. Všichni už si povolili kravaty. Peče se sele. Děda sedí opodál. Přichází mladík, který nebyl na obřadu. Nevěsta a ženich rozbalují dárky. Mladík mapuje terén – hledá šedou zónu, ne hrdiny dne - někoho, kdo prosedí celou hostinu u stolu, a zatímco se ostatní baví. Děti mají soutěže. Mladík jakožto „inovátorské a chytré řešení této společensky nepříjemné situace“ přisedne k dědovi. Oba tu nikoho neznají nebo znát něchtějí - nezbývá než pozorovat.

Zúčastní se: 

Lukáš Příkazský, Milan Stehlík, Halka Třešňáková, Prokop Holoubek, Tomáš Kobr, Zuzana Fuksová, Andrea Marečková, Marcela Holubcová, Robin Kvapil, Petra Nesvačilová, Ester Geislerová a další.

Autoři: 

Johana Švarcová, Andrea Jarošová, Zuzana Fuksová

Zaznamenají:

Šimon Dvořáček, Štěpán Pech, Jiří Havlíček, David Mencl, Jan Hofman, Martin Blažíček, Jan Richtr, Barbora Zelníčková, Josef Hrdlička, Marie-Magdalena Kochová, Daniela Nekolová, Marek Veselý, Eliška Havlíková, Jakub Sláma, Gabriela Duchoňová, Jakub Vacík a další.

Proč Startovač:

Happening byl iniciován jako mimořádné cvičení studentů FAMU, jehož realizace se dále rozšířila o  přátelskou a dobrovolnickou podporu. Účastnící svatební hostiny jsou vybírání z řad přátel, případně ve spolupráci se spřátelenou organizací Elpida o.p.s., prostor poskytuje zdarma Pavilon Grébovka, techniku zapůjčí Studio FAMU a další.

Nevyhneme se však produkčním, postprodukčním a propagační nákladům. Přispěvkem nám pomůžete tyto náklady minimalizovat, čímž nám uděláte radost a věříme, že naše originální odměny přinesou radost i Vám...

Co dál:

Hotový film budeme přihlašovat na tuzemské i mezinárodní festivaly. Vzhledem k předešlému úspěchu režisérčina krátkometrážního debutu "Ahoj, mám se dobře" očekáváme zájem festivalů i o tento filmový projekt. 

V případě silnější podpory projektu na Startovači než je náš požadavek, využijeme finance na účast na festivalech za účelem propagace filmu a režisérky.

Děkujeme za podporu! 

PS: Sdílení je také podpora.

 

Aktuální dění kolem filmu sledujte na: https://www.facebook.com/falesnysvatebcan

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?