FALEŠNÁ KARTA | ZATRACENÍ BLÁZNI - crowfunding kampaň

FALEŠNÁ KARTA | ZATRACENÍ BLÁZNI

Naše nejnovější písničky s vůní lesa, ohně a dálek bychom brzy rádi vydali na CD a vyrobili také klip. Pomůžete nám s tím? Za podporu děkujeme!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj kamarádi!

Pokud čtete tento text, už jste zřejmě viděli a slyšeli píseň Zatracení blázni z našeho připravovaného stejnojmenného alba. Nejprve nám však dovolte malé ohlédnutí...

 

Jak to všechno začalo?

Začalo to v roce 1992. Byli jsme parta patnáctiletých kluků, kteří se znali ze školy a hodně nás bavila trampská muzika. Všichni jsme se učili hrát na kytary a také občas navštěvovali různé festivaly. A právě na jednom takovém festivalu, na Olešnické kytce, se v roce 1994 stalo něco, co výrazně ovlivnilo naše životy na dlouhé roky dopředu. Vyhecovali jsme se a dali si cíl vystoupit za rok na tomto festivalu jako kapela. V té době jsme také přemýšleli nad založením trampské osady. Situace se nakonec vyvinula tak, že trampská kapela i osada vznikla zhruba ve stejnou dobu – na jaře roku 1995. Podle jedné z našich oblíbených písniček jsme si dali název Falešná karta. První oficiální vystoupení naší zbrusunové kapely se opravdu uskutečnilo na 10. ročníku Olešnické kytky dne 3. června 1995. A protože byl tento festiválek soutěžní, stala se nám hned při našem prvním vystoupení fantastická věc – vyhráli jsme. Víc si nemůže začínající kapela snad ani přát. Dodalo nám to ohromnou chuť do dalšího hraní.

Čas běžel dál.

V letech 1995 až 2004 byl kapelní a osadní život nejbouřlivější. Jezdili jsme po koncertech, festivalech, bálech, narozeninách, na vodu, vandry. Každý víkend. Potkávali jsme neskutečné množství lidí. Začali jsme také pořádat akce, které držíme až do dnešních dnů – každoroční potlach, letní Falešnou vodu, zimní Falešný lyže, festival Vírský sumec a na něj navazující Mikulášský trampský bál a další.

Získali jsme diváckou Trampskou portu 2003, 4. místo na Zahradě 2004, úspěšní jsme byli také na Bystřickém banju, Trampské notě, Tovačovském portálu, Náměšťské placce, Country tribuně, Trampském cigáru a dalších soutěžích. Zahráli jsme si naživo v několika rozhlasových pořadech. Ve studiu u Ríši Melichara a Míráče Ziky z loketských Roháčů jsme natočili CD Kamarádům.

Falešná karta dnes.

V dalších letech pak došlo v kapele k několika personálním změnám, Vlasťák vyjel několikrát na zkušenou do světa, někteří z nás se oženili a zplodili potomky a hektický kapelní život se trošku zpomalil. Dneska už se nikam moc neženeme. Dál pořádáme falešňácké akce, mezitím si jezdíme na vandry, vody, potlachy a spousty dalších akcí. Sem tam si s klukama zazkoušíme, abychom se naučili nové písničky, občas si zahrajeme na nějakém festivalu, koncertě či trampském bálu. Sem tam dostaneme příležitost zahrát si i na významnějších akcích – třeba v roce 2019 nás Hoptropáci přizvali k účinkování na čtyřech koncertech věnovaných jejich čtyřiceti letům kapely, kde ten poslední koncert proběhl ve slavné pražské Lucerně. Tuhle šňůru s našimi vzory jsme si opravdu moc užili.

Točíme desku!

No a teď pracujeme na nové desce. Myšlenku  natočení dalšího alba nám nakonec vnukli sami posluchači a naši fanoušci a kamarádi, kteří se na nové CD stále ptají, z čehož jsme trochu na větvi. Tak jsme se rozhodli ji natočit. Zabralo nám to neuvěřitelné množství času – několik posledních let jsme po chvilkách, později s nucenou Covidovou přestávkou, natáčeli ve studiu u Petra Michala a Petra Novotného a CD bychom rádi přivedli na svět, s Vaší pomocí, na podzim 2021.

Máme radost, že na spolupráci kývl i Ivan Kurtev a vydání alba si tak pod svá křídla vzalo vydavatelství SuperGram, které se stará o Žalmana, Marien a řadu dalších, a které nakonec i nám podalo pomocné ruce. Muzikantsky jsme si na desce vystačili sami se sebou. Chtěli jsme totiž, aby nahrávky zněly tak, jak je možné je od nás zaslechnout i na koncertech. Věříme, že se tento přístup vyplatil.

Na nosiči bude 11 písní, jejichž nahrávky už jsou hotové, většina z pera autora a kamaráda Roberta „Robyho“ Čecháka, po jedné písni přispěli i Víťa Troníček a Pavel „Jim“ Macháček. CD jsme nahrávali v už dvanáct let ustáleném a prověřeném složení Milan „Milda“ Dvořák – kytara, zpěv, Vlastimil „Vlasťák“ Libra – kytara, zpěv, Tomáš „Čára“ Volše – kytara, zpěv, perkuse, Vratislav „Vráťa“ Blažek – kontrabas, zpěv.

Na úplné dokončení CD nám ale nyní nezbývá dost peněz. Přesněji schází nám na mix, mastering, přípravu obalu a výrobu nosičů. Tedy záležitosti, které přesto, že spáváme pod širákem a naše písně voní kouřem, chceme mít udělané profesionálně, abychom se po letech nemuseli stydět. Rádi bychom také vyrobili klip. Budeme rádi, když si připravované album Falešná karta | Zatracení blázni předplatíte, nebo si vyberete některou z dalších zajímavých odměn, které jsme si pro Vás připravili.

 

 

Srdečně děkujeme za přízeň a pomocné ruce,

Vaše Falešná karta.

Co si o tomto projektu myslíte?