S formulí 1 za lidmi - crowfunding kampaň

S formulí 1 za lidmi

Komentátor F1 Tomáš Richtr putuje po Česku se simulátorem formule 1, pořádá turnaje nebo jen nabízí lidem šanci zažít pocit opravdového pilota!

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Obrovské díky! 

Děkuji za podporu projektu. Velká pokora, závazek a zodpovědnost! Zkusme to ale dotáhnout ještě dál! Myslím na virtuální realitu, volná místa jsou ve špičkovém F1 eSports turnaji příští rok v únoru a alespoň jednu charitativní odměnu od někoho z vás by si to zasloužilo! 

______________________

Původní text projektu

Jmenuji se Tomáš Richtr a více než 10 let komentuji v televizi velké ceny formule 1. Baví mě zprostředkovávat zážitky a emoce s formulí 1 spojené. Ale chtěl bych to posunout ještě dál. Dostat zážitek z formule 1 až k vám do města nebo vesnice.

Mým cílem je pořídit a sestavit kvalitní simulátor formule 1 a s ním pak jezdit k vám do kraje, města nebo vesnice. Uspořádali bychom třeba malý soutěžní turnaj v partě lidí, kteří budou mít o návštěvu simulátoru F1 zájem. Nebo jen prostě obohatí již připravovanou zábavu o pěkný adrenalinový zážitek. Několikrát v průběhu každého roku se rozhodnu sám vyrazit někam po Česku a nabídnu vám svezení a soutěž o předmětné ceny.

Simulátor F1.jpg

JAK TO BUDE FUNGOVAT?

Až bude sumilátor pořízený, se začátkem roku 2019 bude možné si jej prostřednictvím jednoduchého a intuitivního formuláře objednat na internetové stránce nebo třeba jen na mé emilové adrese. Společně pak dohodneme přesný termín a okolnosti vaší připravované akce tak, abyste měli ze simulátoru ten nejleší požitek.

Ideální bude domluvit se ve skupině lidí ve vašem regionu, městě či obci a návštěvu simulátoru poptat. 

Vedle standardní cenové tabulky pro takovou službu další unikátní možností bude licitování. Pokud budete chtít, aby simulátor za vámi přijel, ale nemáte třeba dost prostředků, dáte vědět, kolik jste dali dohromady v penezích a jaké další naturálie byste nabídli: jako například ubytování v atraktivním prostředí včetně stravy nebo jiné nápady! A bude-li to znít atraktivně, určitě se dohodneme, protože spojíme příjemné s užitečným: vy budete mít parádní formulový zážitek a já si udělám prima výlet.

V dalších případech bude na speciálním webu a mých sociálních sítích oznámena akce na některém konkrétním místě v Česku, kam mám v úmyslu simulátor přivézt a uspořádat na něm malou soutěž nebo jej nabídnout k vyzkoušení. Chtěl bych se za vámi vypravit třeba do Hradce Králové, Brna, Plzně, Olomouce, Ostravy, Českých Budějovic, Chebu. Nebo prostě tam, kde budete mít zájem, abych simulátor dopravil. 

Dále: jednou za čas uspořádám motokárový turnaj, jako například v uplynulých letech Vyvrcholení sezony F1 v pražské Praga areně. Letos v září se chystá podobná akce 'Loučení s létem' a 8. prosince opět Loučení se sezonou. Na akcích jako je tato bude simulátor k dispozici pro všechny lidi úplně zdarma!!

A ještě jedna zajímavost: když bude simulátor volný, celý set si budeš moci půjčit domů a propařit s ním třeba celý prodloužený víkend nebo i déle podle dohody! Celá sestava se vejde do kombíku (Škoda Octavia) se sklopenými zadními sedadly, a to včetně 125 cm televize, pokud bys ji chtěl s sebou. K dispozici jsou dvě manipulační podložky s kolečky pro snadné manévrování. 

PROČ TO DĚLÁM?

Třebas to při prvním pohledu na fotku nebo video nevypadá, ale jízda na takovém suimulátoru je úžasně adrenalinový zážitek. Rychle vás to pohltí a už toho nebudete chtít nechat. Již dlouho přemýšlím nad projektem, podle kterého bych s tématem formule 1 jezdil mezi lidi, protože - přiznejme si to - kdo by jezdil pořád jen do Prahy, že? Jenomže s čím za lidmi jezdit? Jenom abychom se potkali a pokecali? Bych si možná mohl povídat taky sám se sebou. Ale až s nápadem simulátoru se objevila šance jezdit za lidmi, protože společně se mnou za nimi bude jezdit zážitek formule 1. Zprostředkovávat a umocňovat zážitky je moje moderátorské krédo. Baví mě lidi bavit. Proto to chci dělat.

Tomáš Enge F1 - 1.jpg

NA CO POTŘEBUJI PENÍZE?

Na tři věci.

1. Na rozjezd nápadu, který potřebuje řadu formalit, jako je například založení malé firmy, která bude cestování simulátoru F1 po zemi zajišťovat. K tomu budou potřeba speciálně proškolení a zkušení pracovníci, kteří budou simulátor obsluhovat, nastavovat a hlavně pomáhat a radit lidem. Ve střední budoucnosti už si na sebe tito lidé doufám vydělají sami, ale na začátku budou potřebovat vaši pomoc.

2. Na licence her. Jelikož se bude jednat o veřejné události, hry si žádají speciální licence. Cílem je totiž nabídnout zážitek nejen z formule 1, ale i dalších závodních strojů. Buď na okruzích nebo na cestách ve voze rallye.

3. Na části simulátoru, hlavně licencovanou závodní sedačku F1. Je kvalitní a nabízí nejlepší zážitek. Jiné části simulátoru jsou již k dispozici, ale aby byl postaven kompletní set, na kterém nebude člověk zklamán, je potřeba dokoupit některé kvalitní díly.

A NEKUPUJU SI TEN SIMULÁTOR TŘEBA JEN PRO SEBE?

Ne. Ale chtěl bych se na něm svézt, až přijede za vámi, pokud budu moci! Tento simulátor, který mám v úmyslu sestavit, se ke mně domů nikdy nepodívá. Když nebude využíván, bude uskladněn na vhodném místě tak, aby v případě objednávky simulátoru mohl být naložen a odvezen kdykoli, kdy vznikne nějaký zájem. Smyslem projektu není, aby mi lidé zafinancovali zážitek ze simulátoru, protože těch jsem již měl celou řadu a v dřívějších letech jsem si jej užil bohatě. Dnes už nejezdím. Ale právě díky těmto zkušenostem bych chtěl podobné zážitky zprostředkovávat lidem. Mít radost z toho, že má někdo jiný radost, je tou hlavní motivací. A je to stejná motivace, se kterou zprostředkovávám zážitky během mého komentování přenosů F1. Jinak bych si je komentoval doma sám pro sebe, kdybych to dělal pro sebe. Navíc bych si trapas v podobě odmlčení se po případném úspěchu projektu, a ježdění u sebe doma, nemohl dovolit vůči veřejnosti a všem fanouškům motorsportu.

CO KDYŽ SE VYBERE VÍC PENĚZ?

Obrovský úspěch by bylo dosažení 100 %, ale kdyby se povedlo vybrat více, dejme tomu alespoň 190 %, pak pořídím druhý simulátor, a budeme jezdit s oběma! To bychom pak mezi lidmi pořádali jízdy proti sobě podobně jako například v tenisovém turnaji. Zábava by byla o to větší! Budu také schopen demonstrovat vám možnosti virtuální reality. A budu schopen zavítat na Slovensko!

F12018.jpg

Veškeré zážitky by se konaly na licencovaném, právě vydaném simulátoru F1 2018. Podívej se na oficiální trailer a nadýchni atmosféru! 

Co si o tomto projektu myslíte?