Ezopové - dokument o televizních věštcích - crowfunding kampaň

Ezopové - dokument o televizních věštcích

Kde končí věštba a začíná podvod? Podíváme se do karet Jolandě, Vlastíku Plamínkovi nebo Stanley Bradleymu. Jak se věšctům z EZO.tv žije dnes?

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Někteří z nich v poslední době hodně truhlili, někteří jsou ve štěněcím tranzu, jiní si povídají se svou dělohou. Populární věštci z televizních obrazovek. Jaký je jejich život? Věří sami sobě? Je naše společnost duševně vykořeněná? Odejdeme skutečně tam, kde žijeme?
 
Projekt chce prozkoumat doposud nereflektovaný fenomén televizních věštců. Mnozí se jimi baví, když přijdou po půlnoci domů a zapnou televizi, popřípadě když vyplují do internetového oceánu humorných videí. Někteří ale za ně utrácejí tisíce korun. Třeba inženýr, který chodí k Vlastíkovi Plamínkovi už 15 let. Důchodce, který většinu svých peněz nechá za telefonní hovory k televizním věštcům. Proč? Jak vidí ezoteriky jejich okolí a jak vidí oni sami sebe ? A co říkají na to, že televizní Ezo stanice obírají volající někdy i o tisíce korun? V Itálii mají podobné společnosti zisk až 8 miliard eur za necelý rok. Jde vůbec poznat dobrého věštce? Poradí nám i přední česká vědma Dagmar Kludská nebo profesor Tomáš Halík.

 NEJZNÁMĚJŠI VĚŠTCI

JOLANDA.png

Jolanda

Věštkyně Jolanda je pravděpodobně jednou z nejvíce nechvalně známých televizních věštkyň. Proslavila se především  svým velmi omezeným slovním projevem a nebývalou razancí, s kterou dokáže svým zákazníkům "žehnat" ještě před tím, než by se jim cokoliv stalo. Poznávací znamení: Velký špatný.

plaminek.png

Vlastík Plamínek

Hoří jako ohýnek, hraje na bubínek a vydává ze sebe zvláštní zvuky. Stromy u něj na zahradě mu radí, jak vést svůj život. Prazvláštní ezoterik, jehož videa zaplavila internet, do své show si ho pozval i Jan Kraus. Poznávací znamení: Štěně.

STANLEY.png

Stanley Bradley

V civilu Standa Brázda. Věštec, který údajně vydělal společnosti EZO.TV nejvíce peněz. Přidávalo se kvůli němu 70 linek navíc. Muž, který se nebojí přiznat, že je v balíku a že je součástí nemilosrdného byznysu. Poznávací znamení: Dožiju se 140 let.

ALENKA.png

Alenka Pastelka

Je to silná račice, karmická kreslířka, jejíž slovní salvy překoná jen málo kdo. Věškyně s neojriginálnější věšteckou pomůckou. Léčí a věští budoucnost ze svých pastelek. Je hodně vysazená na práci s dělohou a dalšími orgány. Poznávací znamení: Čakry, čakry čakry.

 

Stav natáčení a podpora fanoušků

Natáčení filmu je hotové zhruba z 90 %. Podařilo se nám natočit skoro vše, co jsme si předsevzali. Investovali jsme do projektu mnoho osobních financí, protože film nekryje žádná produkční společnost, pouze FAMU nám poskytla techniku k natáčení. Proto sháníme na tento nezávislý snímek peníze na tomto serveru. Doufáme, že jimi pokryjeme náklady především za cestování po celé republice, za honoráře některých věštců, s kterými jsme točili, a za propagaci.

Pokud chcete vědět více o našem projektu, navštivte náš facebookový profil nebo oficiální stránky projektu www.ezopove.cz

Premiéra filmu se uskuteční v ŘÍJNU 2014. Místo ještě není potvrzené. Film dále bude směřovat na domácí i mezinárodní filmové festivaly. Předpokládaná stopáž filmu je 40-60 min.

Děkujeme za podporu!

 

Co si o tomto projektu myslíte?