Extreme Overclocking Czech - crowfunding kampaň

Extreme Overclocking Czech

Díky vaší podpoře se chceme dostat na světovou akci Hwbot World Tour 2017, kde je naším cílem dostat do podvědomí českou Overclockerskou scénu !

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

O co jde?

 

Co je vlastně overclocking? Jak se říká mít větší klacek než ten druhý! Zní to zvláštně, ale je to nejjednodušší přirovnání. Zajímám se o možnosti jak zvýšit výkon počítačů pomocí taktování ( zvyšování pracovní frekvence = vyšší výkon).

 

Extrémní overclocking je dnes zařazeno mezi  Esporty, jedná se o overclocking, kdy sestavy jsou chlazeny tekutým dusíkem s teplotou až -196C. Jenže nevýhoda toho je že tento sport vyžaduje přemíru financí, který jsou založeny na sponzorství a partnesrství. Jenže co kluci jako my? Jsou omezeni financemi a nedostanou šanci se dostat na vrchol.

 

Díky vaší podpoře chceme dělat to co nás baví a nebýt omezeni, každý kdo přispěje, něco získá a nebude litovat. Náš cíl je jasný, dostat náš tým mezi TOP 10 a na světové soutěže a ukázat že Česká Republika v tomto sportu není pozadu a chci ji reprezentovat v tom nejlepším světle. Mám plno projektů, který ohromí celou světovou scénu a naším hlavním úkolem bude o pokoření světového rekordu a to v kategorii Extrémního "Overclockingu Procesoru" kdy chceme pokořit bájnou frekvenci 8.337 GHz a zapsat se mezi světové rekordy a díky mému prototypu a jedinečnému chlazení a konstrukci se nám to povede.

14379819_541113842758811_1671457849305017205_o.jpg 

Jak pokořit světový rekord ?

 

V čem je tedy zakopaný pes? V jedinečnosti chlazení a konstrukci komponentů a jejich napájení, který by měli posunout maximální hranici pracovní frekvence procesoru. Procesor bude přímo chlazený pomocí tekutého dusíku, který má teplotu až -196°C. Základní deska spolu se součástkami bude ponořena do syntetického oleje, který má přenos tepla až 5x větší než vzduch. Samozřejmě olej se bude chladit pomocí samostatného radiátoru a filtrován přes olejový filtr. Dále tu máme napájecí kaskádu procesoru a pamětí, která bude chlazena vodním chlazením a velkým radiátorem, který se postará o kvalitní a stabilní napájení. Další bude spínaný zdroj, který bude upraven na vodní chlazení a budou sloučeny všechny 12V větve do jedné pro procesor. Nakonec tu máme paměti typu DDR3 a DDR4, který budou také zvlášť chlazeny kombinací vodního a pasivního chlazení. Tím zaručí vysokou frekvenci pro pohotové a včasné zásobování procesoru daty. V poslední řadě tu máme Northbridge, který bude chlazen pomocí měděného pasivu podpořeného větrákem, pro kvalitní průchod oleje. Grafická karta v tomto případě bývá low profile s co nejmenším odběrem nejlépe s pasivním chlazením, aby nezatěžovala zbytečně northbridge a nápájení procesoru.


Díky těmto kombinacím chlazení, by jsme měli posunout možnosti procesoru a získat tak nadprůměrnou frekvenci přesahující 8 GHz. Hlavním bodem chlazení je Peltierův článek, který funguje tak, že spodní část článku chladí a přenáší teplo do zadní části článku, kde se ohřívá a posléze je chlazen. Tento typ chlazení se používá například u cestovních ledniček do aut. Nevýhoda článku je že má větší energetickou náročnost, proto se nepoužívá, ale v extrémním overclockingu to nevadí.

 

Kdo se na projektu podílí?

 Jsme tři mladí nadšenci s velikým nadšením a potenciálem růst a prosazovat se. Moji kolegové jsou na TOP místech v tabulce HWbot v České republice, jako například Jakub Tomek, alias „Jarme/007“, který je momentálně na jedenáctém místě v tabulce HWbot v kategorii pro ČR.


Ondřej Svoboda „Bodax“


„Ahoj, jmenuji se Ondřej Svoboda alias Bodax a zajímám se o počítače a jejich taktování. Od mala jsem byl obklopen počítači, ale pořádně jsem se s nimi dostal do styku až ve chvíli, kdy jsem rozebral a následně složil svůj první počítač. Od té doby mě začaly zajímat a pak jsem se setkal s kamarádem s podobným koníčkem a já začal i sbírat retro hardware. Rodiče byli velmi „nadšení“, když jsem domů dotáhl svůj první server. Byl to Dell Poweredge 2400, taková trochu větší piksla. Jen si představte desetiletého kluka, co táhne tohle. Od té doby se sbírka trochu rozrostla, ale už není přímo doma, ale máme ji s dalším kamarádem uloženou u něj. V OC jsem nováček, sice jsme jen tak ze srandy taktovali už jako menší s kamarádem Pentium 4, Athlony XP a i 486, ale koníček se z toho stal nedávno. Od té doby se snažím zvýšit výkon a snížit životnost všemu ve svém okolí, takže toho na Hwbotu zatím moc není, díky mému časovému vytížení. Na HWbotu jsem na 46 místě. Před nějakou dobou jsem začal své výtvory prezentovat na Facebooku do skupiny Ghetto PC, kterou jsem založil s cílem mít místo, kde mohou lidé beztrestně sdílet ty nejšílenější výtvory, protože jsem nic takového nikde neviděl. Mimo jiné jsem se dostal do komunity hackerů v pražském Brmlabu, kde mohu 24 hodin denně kutit své neskutečné výtvory a mám tam lidi ochotné mi se vším poradit či pomoct.“

 

13900805_1068952703195867_434596464_n.jpg


Jakub Tomek „Jarme/007“


„Ahoj jmenuji se Jakub Tomek a aktivně se věnuji overclockingu, již od ledna, ale počítačům se věnuji již od 12 let. Jak správě, tak i jejich servisu. Můj největší dosažený výsledek je takt procesoru firmy AMD, chlazený dusíkovým chlazením na taktu 6,98GHz. Pravidelně se účastním overclocking akcí typu ASUS Finals a od 12 let také i srazu ASUS fanoušků. Na HWbotu jsem na jedenácté pozici v celé české republice, což je vynikající skóre a doufám, že vlivem tohohle projektu se mí skóre zvýší.“ 

 

13669155_1024002910981797_7715635277447389800_n.jpg

 

Martin Koráb „Piškot153“

 

„Jmenuji se Martin Koráb a je mi 22 Let. Svůj první počítač jsem postavil ve 12 letech a také o rok později naprogramoval svou první webovou stránku pomocí HTML. Počítačům se věnuji již od 8 let kdy, mě táta učil základům. Overclockingu se věnuji od 14 let, kdy jsem si přetaktoval svůj první procesor AMD Athlon 64 s box chlazením z 2,33 GHz na 2,66 GHz. Bohužel, díky finančním a časovým prostředkům jsem se tomu nemohl věnovat na plno, a proto tomuto projekt věnuji všechen svůj čas a úsilí, projekt nebyl vytvořen jen pro mě, ale také pro mladé perspektivní lidi, který chtějí v budoucnosti nějak zapadnout a věnovat se tomu co mají rádi a umí.“

13956768_1068956903195447_598959558_n.jpg


Co uděláme s penězmi ?

 

Hlavně na procesory, jedna sestava představuje otestovat a vlastnit 8-12 stejných procesorů. Proto každý z komponentů musíme vlastnit nejméně 2x, protože poškodit se může cokoliv a skončit v soutěži kvůli poškozenému zdroji by byla velká škoda a celý projekt by neměl smysl. Druhá část financí poputuje na speciálně vyrobené chlazení na CNC strojích, který se vyrábí s hliníku a mědi a do vodního chlazení také zakomponujeme tlusté plexisklo, které je řezáno a upraveno strojově. Všechny části musí být opracovány strojově přesně pomocí CNC, protože každá nerovnost může poškodit jakoukoliv součást a tak zničit celý projekt.

 

Naše cíle

 

Naše nejbližší cíl je se dostat na HWbot Overclocking Tour 2017, který se bude konat od začátku příštího roku v únoru. Také chci do konce roku dokončit odměny pro lidi co přispěli a pomohli. Takže shrnuto a podrženo, vše bude hotové do konce roku a bude vidět velký výsledek.

 

Pokud se vybere 120 000 Kč - Dostaneme se na všechny Evropské akce

Pokud se vybere 260 000 Kč - Dostaneme se na všechny Evropské a Asijské akce

Pokud se vybere 500 000 Kč - Dostaneme se na Celosvětové akce

Pokud se vybere 1 000 000 Kč a více - Dostaneme se na celosvětové akce a pokusíme se připravit jednu ze zastávek HWbot Tour 2018 i u nás v ČR !

 

 Odměny pro vás

 

1. 5 Videokurzů overclockingu


Získáte od nás 5 lekcí overclockingu a naučíte se základní fakty, který jsou s ním spojené. Po této lekci budete mistři v overclockingu a můžete se být o krok napřed před svými přáteli či rodinou nebo si splnit svůj sen. Taktováním můžete bezpečně zvýšit až o 20% výkon své sestavy.

2.Osobní tříhodinový kurz overclockingu


Nemáte jak vyzkoušet overclocking nebo si nechcete poškodit vlastní počítač ? Je tu pro vás připravený tříhodinový kurz overclockingu a extrémního overclockingu, kde ho nejen uvidíte, ale také vyzkoušíte. Naučíte se teorii a praxi v jednom. Dostanete se k extrémnímu overclockingu kdy jsou součástky chlazeny tekutým dusíkem, který má až -196°C.

3. Triko "#TAKTUJ_VOE"

 

Získáte stylové hedvábné triko s potiskem "#TAKTUJ_VOE", kde bude náš podpis. Kdo ví za pár let jaký bude mít hodnotu. Potisk je kvalitní, při opakovaném praní by se neměl poškodit. Jedná se o limitovanou edici, pouze  100  dostupných v černé či bílé barvě.

 

bile_triko.jpg

 


4. Mikina s kapucí "#TAKTUJ_VOE"

Získáte stylovou hedvábnou mikinu s potiskem "#TAKTUJ_VOE". Na mikině bude mimo jiné náš podpis, kdo ví, jakou bude mít za pár let hodnotu. Potisk je kvalitní, při opakovaném praní by se neměl poškodit. Jedná se o limitovanou edici, pouze 100 kusů dostupné v bílé či černé barvě.

 

bila_mikina.jpg


5. Nabušená úprava vašeho počítače

Chcetemít lepší počítač? Nechcete tomu věnovat veškeré finance? Můžete získat nabušenou úpravu, která zvedne výkon až o 25% pomocí kvalitního overclockingu a také vyčištění a vylepšení chlazení a uzpůsobení průtok vzduchu, víc muziky za málo peněz. Obdržíte certifikát o overclockingu a záruku na stabilitu 24 měsíců.

 

13719550_281396612238169_4719328898425156711_o.jpg


6. Extreme case - Limitovaná edice

 

Máte svůj herní počítač narvaný v nevzhledné a nefunkční bedně? Chcete se lišit vzhledem a funkčností? Můžete získat vzhledově jedinečný case s dostatkem prostoru a možností osazení custom skládaného vodního okruhu ! Case vás svým stylem naprosto ohromí ! 
Žádný jiný PC nebude tak stylový, jako ten váš !

 

7. PC Sestava Exreme V1000 - Limitovaná edice

 

Získáte počítač, který ohromí svým výkonem a vzhledem, který nebudu mít nikdo koho znáte. 10 jedinečných kousků na světě! Kvalitní tichý chod s nadpozemský výkonem, který vás nebude nijak omezovat v jakémkoliv rozlišení (až 4K až 30 FPS). Díky vodnímu chlazení získáte tichý chod a kvalitní chlazení. Case bude obsahovat na zadní straně hliníkový štítek, prokazující svou jedinečnost (limitované edice) a bude na něm také vaše jméno a poděkování za podpoření projektu, co více si přát? Máte záruku, že nikdo nebude mít stejný case, a že roky nemusíte na upgrade ani pomyslet !

 

8. PC Sestava - Extrem OC V 1 - Diamond edice + VIP na akci

 

Každý máme touhu se nějak lišit, s tímto kouskem budete jediný vlastník na světě. Získáte neskutečný výkon, který žádný sériově vyráběný počítač nepřekoná. Vzhled, který ohromí na první pohled. Na zakázku dělané vodní chlazení, který má ohromný výkonový potenciál a slouží k chlazení opravdu hodně přetaktované sestavy. Výkon, který nikdo nepřekoná, ani na zakázku vyrobený vodou chlazený počítač. Samozřejmě na zadní straně objevíte své jméno s poděkováním a oceněním jediného počítače na světě. Multitasking pro vás nebude cizí, grafický výkon vás ohromí a díky profesionální zvukové kartě získáte jedinečně čistý zvuk. Bylo myšleno na vše do posledního detailu. Chcete být jedinečný? Získejte tuto šanci a buďte jediný na světě! Jako bonus získáte VIP lístek na naši overclocking akci, můžete mít pár centimetrů od hlavního dění a podíváte se mezi další overclockery.

 

A na závěr....

 

Závěrem chci připomenout, že výsledek bude znatelný už do 6 měsíců. Velice doufám, že se nám podaří překonat světový rekord v overclockingu. Díky vaším příspěvkům a podpoře, jak finanční tak i například přes email či sociální sítě. Takže vám můžu nabídnout vela zábavy za málo peněz, každý kdo přispěje, tak něco získá a neodejde s práznýma rukama, i ten, co přispěje 1 Kč, od nás získá poděkování a jméno na listě přispívajících.

 

13933256_1068953433195794_326922200_n.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?