Expertem do Istanbulu - crowfunding kampaň

Expertem do Istanbulu

Peugeot Expert, 2005. Offroadem v TOPu za URBEXem až na hranici Evropy a zase zpátky.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Přidejte se k nám na naší cestě do Istanbulu. Buďte součástí toho, jak se tři blázni trápí v malé osobní dodávce. Peugeot Expert, r. v. 2005 – náš „Offroad v TOPu“. V tomhle autě už jsme mnohé zažili a rádi bychom toho zažili ještě víc. Dostalo nás na opuštěnou vojenskou horskou radarovou základnu v Itálii, aby potom hned sjelo k moři, nechalo se (spolu s námi) rozebrat do posledního šroubku na policejní stanici v Belgii a v den kdy trhlo svůj rychlostní rekord ztratilo turbo a výfuk. Ano, v takovém autě chceme jet cca 6000 km – do Istanbulu a zpět. Skrz 11 zemí a 16 plánovaných lokací.
Plánované URBEXové lokace jsou vždy to nejlepší, co v daných zemích lze najít. Opuštěná letecká základna, olympijský areál i s letištěm, vlakové vrakoviště, postupně zarůstající olympijská bobová dráha a spousta dalších. Takže za URBEXem, trochou krajinek a za zážitky, protože i cesta je cíl.
Většinu z šestnácti dnů strávíme ve stanu nebo nasardinkovaní v autě. Plánujeme jen 4 hotely.

Peugeot Expert, r. v. 2005 – náš „Offroad v TOPu“

A jako všechny cesty i tahle bude něco stát. Tou asi nejpodstatnější položkou jsou aktuálně nutné úpravy a opravy, aby nám dané auto dokázalo poskytnout vše, co cestou budeme potřebovat, a aby tu cestu zvládlo. Druhou nejdražší položkou jsou pak samotné palivové náklady. Proto přicházíte na řadu vy, naši milí podporovatelé. Bez vás to totiž skutečně nedáme. Níže můžete najít rozpis pevně daných a neměnných výdajů, které budou k naší cestě potřeba. Když se podíváte na naši základní cílovou částku, zjistíte, že jde jen o část reálných výloh, které nás čekají. Něco máme naspořeno, ano, ale jsme jen lidé s normální prací jako většina z vás. Proto potřebujeme vaši podporu. Taky jsme fakt blázni, protože chceme vyrazit už na poslední dva týdny v květnu, dost šibeniční termín.

Hlavně si nechceme užívat jen my. Rádi bychom vás na naši cestu vzali s sebou. Připravili jsme jedinečné odměny, a když říkáme jedinečné, tak skutečně exkluzivní. Samolepky, DVD, které bude stát doopravdy za to (ty bonusy, ty bonusy!), triko, cestovatelský plecháček a mnoho dalšího.

            TričkoPlecháčekPlacky

 

O třech bláznech

Šwáb, Hagrid a Šáša. Začali jsme spolu fotografovat URBEX a od toho jsme se dostali k cestování. Protože krásná místa nejsou jen v naší republice. V Itálii jsme byli v doposud největší nadmořské výšce, abychom hned poté sjeli k moři a zažili nejledovější koupání v historii všech koupání na světě. Doteď jsme navštívili více jak tucet evropských zemí a téměř stejný počet chceme projet nyní, v rámci jedné jediné expedice.
Z naší poslední cesty po Belgii zatím nemáme takové video, jaké jsme mít chtěli. Bohužel jsme totiž o značnou část záznamů a část techniky přišli při policejním zásahu. Protože „ten, kdo není zatýkán, fotí URBEX pod své limity“.
Rádi se o své zážitky dělíme, a to na našich facebookových stránkách „Lost Adventure“, instagramu „lost_adventure_urbex“ a youtube kanálu „Lost Adventure“. Většina toho co posíláme do světa jsou fotografie, ale již notnou chvilku koketujeme i s videem, a proto máme také za cíl z této cesty vytvořit celý film. Najdete jej samozřejmě v odměnách, a na podporovatele tak čeká podepsané DVD i s bonusovým materiálem, který jinde nebude k vidění.

Tři blázni - Lost Adventure

Doposud navštívené země

 

To ještě není všechno?

Samozřejmě bychom chtěli říci ještě pár slov závěrem. Nikdo nás pořádně nezná, to je fakt. Bojíme se to vůbec zkoušet, ale kdo se bojí, nesmí… na cesty. Komunita zdejších podporovatelů (a podporovatelů vůbec) je skvělá a dokáže neuvěřitelné věci. Když se pak stane zázrak a my výrazně překročíme naši cílovou částku, chceme vám nabídnout něco navíc mimo nastavené odměny. Proč? To je jednoduché. Abychom mohli více odměnit vaši podporu – abyste přesně věděli, co vás může čekat, když tu a tu částku překonáme.

50 000,- = Je to pták? Je to letadlo? NE, je to dron (technicky vzato kvadrokoptéra). Sledujte naši cestu z ptačí perspektivy. O dron jsme přišli na poslední výpravě v Belgii, bohužel. Ach ta policie. Záběry ze vzduchu k expedicím ale patří, a právě jste si je zajistili.

70 000,- = Přednášková „šňůra“. Ano, máme v odměnách samostatné malé přednášky pro podporovatele a jejich nejbližší známé, ale my se chceme podělit s větším publikem! Prožijte celou cestu znovu s námi. Fotografie, videa, nikdy nevyprávěné zážitky a recept na večeři kempových králů. To vše a špetka něčeho navíc. Samozřejmě tím nesnižujeme cenu malých osobních přednášek – ty mají stejnou, ba dokonce ještě větší hodnotu.

Na cestách se umíme dobře bavitNa cestách se umíme dobře bavit

Na cestách se umíme dobře bavit

 

Občas se necháme unést sílou okamžiku

Občas se necháme unést sílou okamžiku

 

Nežijeme si jako králové, cestujeme co možná nejlevněji

Nežijeme si jako králové, cestujeme co možná nejlevněji

 

Malá ukázka z již navštívených míst:

Co si o tomto projektu myslíte?