Startovač - financování projektů

EXPEDITION ALL AFRICA 2016  NA PLÁTNĚ - crowfunding kampaň

EXPEDITION ALL AFRICA 2016 NA PLÁTNĚ

Komplexní dokumentární seriál o naší páté expedici po Africe. Bude se týkat Gabonu, Rovníkové Guinei, Kamerunu, Čadu a SAR.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 Chceme natočit prvotřídní cestovatelský dokument  plný neuvěřitelných zážitků, pernamentního napětí, o drsné a úžasné Africe, nástrahách, paradoxech, atmosféře mimo civilizaci, obyčejných Afričanech, zprostředkovat atmosféru plnou slz, dojetí a úsměvů při nahodilé pomoci těm nechudším. A samozřejmě také nás, dvou Češích, kteří již procestovali 122.000 km vlastním autem po černém kontinentě a 35 zemích Afriky. A dalších pět máme před sebou v následujících měsících, u kterých můžete být s námi...

A to není všechno, nejde nám jen o "tupé" přejíždění z bodu A  do bodu B. Máme v plánu navštívit všech 107 míst UNESCO, což se ještě nikomu na světě NEPODAŘILO!  Prozatím jsme navštívili  76 těchto speciálních míst, přičemž k řadě z nich jsme se museli téměř doplazit nebo dobrodit. V rámci své páté EXPEDITION ALL AFRICA 2016 však chceme přibrat profesionální kameramany, využít jejich schopností, dát jim volnou ruku k jejich práci i úsudku a přenést styl našeho cestování na filmové plátno, přičemž k tomu hodláme využít kromě tradiční techniky také tu nejmodernější. Veškeré informace najdete na www.alexandrbilek.cz  

NAMIBIA ZÁVĚR 098..............jpg

 

Prohlédněte si přiložená videa z expedic od začátku až do konce. Nudit vás nebudou.

Víte že nás můžete během expedice sledovat téměř on-line?

Víte že již vyšla na lidovky.cz téměř stovka reportáží z našich cest?

Podrobnosti  následují...

NAMIBIA ZÁVĚR 121...........jpg 

Jaké to je..

Naše cestování je nepředvídatelné a často velmi extrémní. Každý rok podnikáme tříměsiční expedici vlastním autem po Africe s jediným cílem, chceme jako jediní na světě poctivě procestovat všechny státy v Africe a všechna místa zapsaná na seznamu UNESCO. A jsme již docela blízko. Od roku 2012 máme procestováno 122.000 km po 35 zemích Afriky a 76 z celkem 107 míst UNESCO. Jenže jsme si uvědomili, že během našich cest jsme "jen" fotili a skoro jsme přitom zapomněli pořizovat filmový materiál (ne úplně,něco málo máme). Naše cestování je obtížné, je zaprášené, je nejisté ale rozhodně je velmi dobrodružné. 

Zážitky, zážitky, zážitky..

Snad tisíckrát jsme si říkali, že tohle už nechceme zažít, že tohle už bylo hodně přes čáru a že to bylo jen tak tak. Když už se naše auto topí v bažině a od totální zkázy nás dělí jen několik minut, těžko půjdeme nejdříve fotit a pak zachraňovat auto, tím spíš když jsme 1000 km od nejbližšího města a nijak jinak než pěšky by se tam nedalo dostat. Když jsme jako jediní projeli 350 km úsek pralesem mezi Jižním Súdánem a Kongem, když Pygmejové skákali na naše auto, které nikdy předtím neviděli, když jsme se v džungli převrátili, když nám nedaleko hranic se Somálskem někdo prostřelil auto, když nám orel sebral snídani přímo z talíře, když nás rozlobený slon chtěl převrátit, když se snažíme dostat k prezidentům nebo králi, to jsou všechno situace, které by dokázal zachytit jedině zkušený kameraman, jehož úkolem by nebylo nic jiného, než že za všech okolností bude točit vše důležité a zajímavé bez ohledu na to, co se děje. 

IMG_4791.jpg

 

Takový je náš plán..

Naše expedice prezentujeme pod názvem EXPEDITION ALL AFRICA. Máme za sebou EXPEDITION ALL AFRICA 2012,2013,2014 a 2015. Příští plánovanou etapu EXPEDITION ALL AFRICA 2016 pojedeme v tradičním termínu od dubna do června. Jezdíme nejčasteji ve dvou. Já, Alexandr Bílek (42) a Veronika Machová (26), na část cesty se vždy připojí i má dcera Alexandra Bílková (17). Nyní však máme v plánu přibrat profesionálního kameramana (možná i dva) a natočit dokumentární seriál o průběhu expedice po pěti afrických státech jako je Gabon, Rovníková Guinea, Kamerun, Středoafrická republika a Čad. Uděláme všechno proto, aby byl vysoce kvalitní, divácky atraktivní, inspirativní i poučný. Nechceme točit nesmysly, prázdné záběry jak jedeme z bodu A do bodu B, chceme se vyhnout zbytečnostem, nudě a stereotypu.

8.jpg 

Co by měl každý díl obsahovat?

Máme jasnou představu, že každý jednotlivý díl musí být proporčně rozfázovaný tak, aby zachycoval atmosféru při cestování, řešení každodenních potíží, aby byl divák vtažen do děje, aby pochopil, jak každý jednotlivý den funguje a aby se těšil na to, co bude následovat a to se vším všudy. Současně by měl každý díl zachytit návštěvu alespoň jednoho zajímavého místa, život obyčejných lidí, atmosféru která panuje kamkoliv dorazíme a další aspekty tohoto druhu cestování. Skryté kamery jsou důležité pro pochopení chování vojáků či policistů, jejich často absurdních nápadů, na hlavu postavených předpisů apod. Díky plovoucí kameře dokážeme natočit záběry zvířat na vodě z bezprostřední vzdálenosti a fotopast zase dokáže zajistit záběry, které bychom jinak nepořídili, když se vzdálíme od svého auta. A co se děje kolem našeho auta v naší nepřítomnosti nebo když zrovna uvnitř spíme, to je kapitola sama pro sebe. Zvláštní kapitolou jsou milé záběry ze setkání s lidmi na totálním okraji společnosti, kdy pravidelně a cíleně hledáme někoho, komu můžeme udělat radost a nějak mu pomoci. Jedná se o mimořádně emotivní situace, kdy toho konkrétního člověka žijícího například na skládce, zahloubaného do sebe, bez šance na jakoukoliv pomoc, bez zájmu okolí oslovíme, pohladíme, dostane nějaké peníze, jídlo, oblečení nebo mu umožníme strávit jeden den v naší společnosti, koupíme mu skromné ubytování, aby se dal dohromady atd. To vše bychom chtěli, aby bylo obsahem každého dílu.

 

Na co nepotřebujeme a na co potřebujeme peníze? A máte nějaké záruky?

Naše expedice vždy financujeme z vlastních peněz i z peněz našich důležitých sponzorů. Není to ale jednoduché a často náklady splácíme po zbytek roku. Ale o to tady nejde. Náklady standardní expedice si vždy ufinancujeme a také si, doufejme, zajistíme nakoupení speciálních skrytých kamer, fotopastí, dronu nebo kamery umístěné na vodním plováku. Naopak na co nemáme jsou finance k pokrytí nákladů za kameramana (letenku, víza) a na náklady spojené s výrobou dokumentu. Částka, kterou požadujeme zřejmě ani tyto náklady nemůže pokrýt, ale velmi nám  vaše korunky pomůžou. Pokud budete mít zájem nám s tímto projektem pomoci, dokument určitě vznikne a každý z vás bude uveden v titulcích jako ten, bez kterého by dokumentární seriál vzniknout nemohl.

Uvědomujeme závazek vůči těm z vás, kteří budou mít zájem se do projektu zapojit a tak nabízíme všem, nad rámec odměn, že když budou s výsledkem nespokojeni, mohou si částku kdykoliv probydlet, propít nebo projíst v hotelu Hromovka ve Špindlerově Mlýně, který provozujeme od roku 1994 (www.nejlepsihotel.cz). Takže nikdo o nic přijít nemůže.

 

 

12.jpg

A co když dokument  skutečně dopadne na výbornou?

Pokud vznikne dokumentární seriál podle našich představ, uděláme všechny kroky proto, aby se snímek ucházel o uznání na několika cestovatelských festivalech. Nechci hýřit plány, dokud ještě nejsme ani na cestě, ale musím přiznat, že styl našeho cestování, "zabejčenost", schopnost se nevzdávat a odhodlání dotahovat věci do konce jsou určitou zárukou, že proto uděláme maximum. 

7.jpg

(((pro vaši informaci ještě uvádím, že podle výsledku této expedice se rozhodneme, zda stojí za to zastřešit naše několikaleté cestování po Africe jednou velikou, poslední, komplexní a dobře připravenou expedicí po všech zemích Afriky a všech místech UNESCO s kamerou za zády a to podruhé!! s cílem natočit 107 dílů, každý z nich věnovaný jednomu místu UNESCO)))

5.jpg

Víte co jsem před Vánoci způsobil?

17.12.2015 jsem zveřejnil na třech facebookových profilech alexandrbilekcz, alexandr.bilek a hotelhromovka, že poskytneme zdarma Vánoce lidem, kteří nikoho nemají, nemají peníze nebo mají zdravotní problémy. Dvě věty ale v předvánočním čase způsobily fenomenální reakci. Během několika dní si zprávu nasdílelo a přečetlo asi 8 milionů lidí v ČR, na Slovensku a dokonce v Rusku. Následovaly statisíce lajků, desetitisíce komentářů, obdržel jsem 5800 emailů a zvedl stovky telefonátů. Udělal jsem rozhovory pro snad všechna myslitelná média, přijelo za námi 25 reportérů, ČRo nebo TV. Naše výzva se stala hitem Vánoc, zaplavila celou zemi pozitivní vlnou. Stačí do googlu zadat HOTEL HROMOVKA VÁNOCE a nestačíte se divit:))

A proč to píšu?  

V předvánočním čase totiž máme obvykle trochu času a ten výhradně využíváme k hledání sponzorů pro naši příští expedici. Jenže letos se nám díky enormnímu mediálnímu zájmu nepodařilo najít jedinou minutu, abychom nějaké peníze sehnali. Poradíme si, to ano, ale je již jasné, že peněz bude tento rok opravdu nejméně v historii našeho cestování a na kameramany prostě v žádném případě mít nebudeme. Nerad to přiznávám, ale bez zásahu z húry (Startovač jím může klidně být) kameramana/ny vzít nemůžeme. Takže to záleží jen na "frajerech", kteří si naše řádky právě pročítají. 

 

No a pokud vás tohle všechno až doteď nenudilo, v dalších řádcích si můžete přečíst další podrobnosti, aby jste získali ucelenější představu o nás a našich globálních plánech. Protože u Afriky to nekončí, ale začalo...

IMG_3637.jpg

JAKÝ JE NÁŠ ŽIVOTNÍ CÍL?

Máme procestováno 99 zemí světa a 280 z 999 míst UNESCO. Cestování a práce je pro nás drogou, buď velmi tvrdě a intenzivně pracujeme a nebo se stejným nasazením cestujeme. Našim cílem je navštívit všech 999 míst na seznamu UNESCO a 196 zemí světa.  

Cestuji s dcerou (17)  a s přítelkyní Veronikou (26).

IMG_9313...........jpg

Proč UNESCO?

Svět je obrovský a procestovat každý kout možné není. Každý cestovatel si vybírá cíle, které mu vyhovují. Někdo leze hory, jiný sjíždí řeky, další zase celý život co nejdůkladněji poznává jen jednu jedinou zemi a někdo zase objíždí zeměkouli kolem dokola. Každý v tom vidí nějaký smysl. Já jsem našel cíl, který se snadno identifikuje a je relativně splnitelný, není jednotvárný a hlavy chytrých tato místa po velmi dlouhém procesu vybrali a zapsali na prestižní seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO. A to je náš primární cíl. Cestujeme  systematicky stát po státě, místo po místě a pokoušíme se na vlastní oči spatřit každé jednotlivé místo. Je jich 999 a každý rok nějaké přibude, takže se snažíme navštívit i místa, která jsou na čekací listině a je určitá pravděpodobnost, že se na seznam dostanou. Jedná se o místa prokazatelně výjimečná, historicky jedinečná, ojedinělá i přísně chráněna. Tato místa v každé zemi tvoří kostru naší trasy, na kterou se samozřejmě nabalují další a další místa, která na seznamu nejsou, ale vidět je chceme také. Našim cílem není otočit se v každé zemi na patě, profrčet z bodu A do bodu B a říci, byli jsme tam. Je pro nás důležité každé místo osobně navštívit a to i za cenu, že se jedná o těžce dostupné nebo velmi vzdálené. Stalo se nám třeba, že jsme jeli 60 km úsek 48 hodin, cestovali za jednou zdánlivě nedůležitou zdí starou 1000 let dlouhých 3.000 km. Museli jsme se také smířit s ozbrojeným doprovodem, který s námi cestoval stovky kilometrů a to vše proto, aby jsme konkrétní UNESCO navštívili. 

IMG_3825.jpg

IMG_9399.............jpg

 

42 zemí jsem procestoval se svoji dcerou (17 let), kterou jsem bral na cesty již od jejího jednoho roku a s přítelkyní (26 let) se kterou jsem procestoval za poslední 4 roky 2/3 Afriky a další země mimo Afriku. Museli jsme si také pořídit vlastní auto, Land Rover Defender, bez kterého by to v Africe prostě nešlo a které po každé etapě vždy v některé zemi uschováme do příští expedice. Většinou ale cestujeme ve dvou nebo ve třech.

 

IMG_5177.jpg

2.jpg

Chceme víc...

Nejdříve jsem si chtěl před lety dokázat, zda jsem schopný nějakou takovou cestu vůbec podniknout. Byl jsem zvědavý, jestli se vůbec jsem schopný vrátit z Afriky živý a zdraví. Když se řekne Afrika, většinou se všichni bojí. I mé okolí trnulo hrůzou (nebo se těšilo), zda mě "tam" někdo nezastřelí nebo mě "tam" něco nesežere. Netušil jsem, co mě čeká, ale brzy jsem zjistil, že to tak složité a nebezpečné není a i lidé jsou prostě perfektní. Měl jsem radost a své cíle jsem každý rok stupňoval. Každou další expedicí byly naše plány více a více odvážnější. 

IMG_4040.jpg

Vyprodukovali jsem tisíce fotografií, občas jsme vytvořili nějaká videa, začal jsem pravidelně psát reportáže na serveru lidovky.cz, kde máme svoji speciální rubriku v sekci cestování s téměř stovkou reportáží. Jenže čím dál častěji jsme si uvědomovali, jak ohromnou chybu jsme dělali od samého začátku našich dobrodružných cest. Z fotek máme radost a jsou naším největším bohatstvím. Raději bych přišel o auto než o fotky, ale to každý cestovatel zná. Problém je v tom, že nás téměř vůbec nenapadlo pořizovat filmový materiál, který by naše zážitky dokázal zprostředkovat mnohem reálněji. Když si uvědomíme, co jsme již všechno zažili, že jsme procestovali místa, kam se dostane jen pár lidí za rok nebo dokonce vůbec nikdo, tak to zpětně hodnotíme jako velkou chybu, kterou máme chuť nyní a možná s vaší pomocí napravit.

1.jpg

 

KENYA 159.jpg

UNESCOCLUB

V roce 2004 jsem založil klub nezávislých cestovatelů www.unescoclub.cz, kde se může kdokoliv bezplatně registrovat a celoživotně sám se sebou nebo s ostatními soupeřit v množství navštívených zemí a míst, která jsou uvedena na prestižním seznamu přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Čím více těchto míst každý navštíví, tím lepší pozici v seznamu TOP CESTOVATEL zaujme. V současné době je zde registrováno kolem 1000 cestovatelů. 

IMG_4438.jpg

 

NÁŠ CESTOVATELSKÝ WEB WWW.ALEXANDRBILEK.CZ

O našich expedicích i jiných cestách se může více dozvědět na www.alexandrbilek.cz, po dobu expedice máme spuštěnou mapu, kde je uvedena naše aktuální poloha, každý den doplňujeme deník, poskytujeme fotky a videa, když jsme ve větších městech, jsme i na facebooku. 

 

 IMG_5332 – verze 2.jpg

NAVŠTIVTE NÁS

V námi provozovaném hotelu Hromovka ve Špindlerově Mlýně (www.hromovka.cz) máme svůj klub, který je součástí restaurace a patří k nejoblíbenějšímu místu k posezení v hotelu. Jsou zde vystaveny veškeré zajímavé předměty, které jsme z našich cest přivezli a že jsou některé opravdu výjimečné, se každý může přesvědčit přímo u nás na místě. Máme zde lebku slona nebo krokodýla, který napadnul Veroniku a místní ho zardousili, 5 milionů let starý kousek zkamenělého krunýře želvy, 1.500 let starou lidskou kost, 45 kg polodrahokam z namibijsko-angolského pohraničí, 90 let starý řetěz, který sloužil k vytahování diamantů a další artefakty, které jsou u nás volně k prohlížení i osahání. Jsou zde i tisíce fotografií z cest zpracované v krásných knihách. Na tomto místě každý den vyprávíme naše zážitky z cest všem našim hostům a všem těm, kteří projeví zájem.  A protože naši hosté k nám jezdí již dlouhých 21 let, je pořád komu a o čem povídat. Když nás navštívíte, budeme se vám věnovat.

10.jpg 

MALÉ FOTAKY 009.jpg

FINANCOVÁNÍ

Každý rok se snažíme sehnat peníze na financování tří měsíční expedice, která většinou probíhá od dubna do června. Máme pár věrných sponzorů, které nás drží nad vodou, nejméně polovinu si však musíme vždy půjčit od banky. Největší část peněz padne na opravy auta, víza, letenky z ČR k autu a zpět z jiné země domů a náklady na pohonné hmoty nebo poplatky úřadům. Každý rok ujedeme mezi 17.000-27.000 km, mnohdy velmi těžkým terénem. Jídlo si vozíme z ČR. 

 

4.jpg

 

NAŠE AUTO

Naše auto, Land Rover Defender, rok výroby 2009, které jsme pořídili v ČR, jsme v rámci jiné expedice přivezli do Afriky. Je vybaveno venkovní sprchou a střešní nádrží na vodu, střešní nástavbou, kde je umístěn stan, náhradní pohonné hmoty, náhradní díly a pneumatiky. Nezbytnou součástí vozidla je naviják, bez kterého si nedokážeme žádný den představit. Uvnitř auta máme skromnou kuchyňku se zhruba 100 kg potravin, které přivážíme z ČR. Spíme uvnitř na improvizované posteli a to především z praktických i bezpečnostních důvodů. V případě potíží jsme schopni do pěti vteřin nastartovat a odjet. Vaříme na benzínovém vařiči nebo na ohni. Stan na střeše se využívá, pokud se k nám v průběhu expedice někdo připojí. 

11.jpg

 

CO JIŽ MÁME ZA SEBOU

Procestovat se nám podařilo během let 2011-2015 Maroko, Západní Saharu, Mauretánii, Mali, Burkinu Faso, Benin, Togo, Ghanu, Pobřeží Slonoviny, Guineu, Senegal, Tunis, Egypt, Súdán, Etiopii, Džibuti, Keňu, Ugandu, Rwandu, Burundi, D.R.Kongo, Jižní Súdán, Tanzánii, Malawi, Mozambik, Zimbabwe, Zambii, Lesotho, Swazijsko, JAR, Namibii, Botswanu, Angolu, R.Congo a Gabon. Za volantem jen v Africe jsme procestovali 122.000 km.  

 

3.jpg

 

 

IMG_4448.jpg

Odměny - podrobný popis

Pozvání na premiéru nebo DVD o dokumentu. To je jasný že budete pozváni úplně všichni! No a když se nevejdete, tak to zopakujeme nebo dostanete od nás DVD.

Stokoruna pro ty nejchudší z nejchudších. Protože rádi na cestách obdarováváme stovky lidí, je to důvod, proč sebou vozíme tisíce dárkových předmětů (zrdcádka, zapalovače, propisky, školní potřeby, léky, bublifuky, sladkosti apd.). Pokud však narazíme na člověka, který je totálně ze společnosti vykořeněný, dáváme mu jídlo, oblečení nebo peníze. Jsme schopni mu nabídnout že ho převezeme k lékaři, který ho prohlédne a uhradit náklady. Můžeme mu zaplatit například hotel, kde se dá alespoň jednou dopořádku. Peníze, které vybereme v rámci této kategorie poslouží ze 100% těmto lidem. Pokusíme se veškeré situace zachytit na kameru a ospravedlnit tak výběr této částky.  

 

Prvotřídní alkoholický nápoj v nejluxusnější skleničce obdrží každý, kdo nám přispěl již od 150 Kč a více. Pro tuto odměnu je ale nutné navštívit náš hotel Hromovka ve Špindlerově Mlýně (www.hromovka.cz), což by měl být sám o sobě pro každého zážitek. V hotelu jsme obvykle od prosince do března a od července do října. V tuto dobu má každý možnost se s námi osobně setkat, prohlédnout si kuriozitky z cest i fotografie a třeba poklábosit.

IMG_4886.jpg

 

Nejlepší fotografii z expedice. Každý z Vás, kdo přispěl od 150 Kč výše má nárok na jednu nebo více fotografií z naší expedice s podpisem. Fotografii Vám pošleme nebo si ji budete moci vyzvednout přímo u nás v hotelu. Můžete si zde prohlédnout nejlepší fotografie, které máme dokonce v knižním vydání. 

ob3.jpg

Uvedení Vašeho jména v dokumentu a na webu www.alexandrbilek.cz. Všichni, kdo nám přispějí částkou od 150 Kč výše budou uvedeni ve filmovém dokumentu v závěrečných titulcích, někteří i v úvodu a to spolu s poděkováním. Čím větší částka byla zaslána, tím větší nebo zvýrazněnější bude to konkrétní jméno (nebo jméno firmy). Ještě před odjezdem na expedici budou všechna jména zveřejněna na webových stránkách www.alexandrbilek.cz v sekci EX2016 a budu na ni občas odkazováno v reportážích, které vycházejí každý týden na www.lidovky.cz. Vedle každého jména bude uvedeno i místo bydliště (příklad Jan Novák - Klatovy) a vaše fotografie(pokud nám ji pošlete). 

Reklama na našem expedičním vozidle. Každý, kdo má nárok na reklamu na našem vozidle by nás měl kontaktovat nejpozději do 7.března 2016. Zpracujeme Vám grafický návrh a reklamní fólii sami necháme vyrobit. Po příjezdu do Gabonu reklamu na auto nalepíme a získáte tak velké množství fotografií s Vaší reklamou.

OBR2.jpg

Vaše fotka a jméno na našem expedičním vozidle. Každý, kdo má nárok na umístění své fotografie a jména o rozměru 10 x 10 cm na našem vozidle by nás měl kontaktovat nejpozději 7.března 2016. Vyrobíme vám samolepicí fólii, kterou nalepíme na vozidlo ihned po příjezdu do Gabonu. Získáte tak spoustu fotografií z expedice se svoji fotografií na vozidle.

OBR3.jpg

 

ob2.jpg

Přivezeme Vám dárek z expedice. Jedná se zpravidla o dárek přírodního charakteru. Obvykle vozíme písek z pouští, suchou rostlinku, kámen z nějakého unikátního místa, čokoládové boby, semeno baobabu apd. Dárek Vám předáme osobně u nás v hotelu nebo pošleme poštou.

vzk.jpg

Unikátní dubová destička do exteriéru.  Vygravírujeme Vám na dubovou destičku o rozměru                      3 x 15, 6 x 15...............129 x 15 cm co budete chtít (jméno svého dítěte, vyznání lásky, poděkování svým rodičům, oznámení o narození své ratolesti, data svatby nebo třeba recept na koláč). Destička bude umístěna na dubový sloup na "Cestě vzkazů" na dobu nejméně 30 let.  Více se dočtete na www.cestavzkazu.cz. Jedná se o mimořádně hodnotný dar, oficiální cena začíná na 800 Kč za 3 cm plochy. Vaše sdělení, jméno nebo reklamu uvidí statisíce lidí ročně. Jedná se o unikátní projekt a je jediným na světě. V současné době jsou vztyčeny 4 zastřešené sloupy a je na nich asi 1200 vzkazů. 

DSC_0007.jpg

obrázek (5).jpg

Logo firmy nebo jméno na hlavní stránce. Každý, kdo poskytne 25.000 Kč a více, bude uveden na hlavní straně webu www.alexandrbilek.cz v liště hlavních sponzorů s proklikem na jejich web a dle zájmu jsme ochotni se domluvit, že nás v průběhu expedice přijedou štědří sponzoři navštívit, vyzvedneme je na letišti v některé ze zemí, kde budeme cestovat a můžou s námi strávit zdarma předem domluvený čas přímo v terénu. 

Tričko s logem firmy nebo jménem. Pokud se najde někdo, kdo bude mít zájem investovat 100.000 Kč a více, logo jeho firmy nebo jeho jméno bude uvedeno na tričkách, které během expedice nejčastěji používáme. Propagace tak bude mít mnohem širší záběr. 

Ubytování v hotelu Hromovka - podrobné info o hotelu včetně stovek recenzí získáte na www.hromovka.cz. Jsme legendární horský hotel, domov umělců a skladatelů, máme nejlépe vybavený bar v ČR, 500 druhů nápojů a 1300 koktejlů, jako jediní na světě jsme vybavení pravým cibulákovým porcelánem, máme největší vodní bar v ČR (28 druhů vod z celého světa), náš pes "Týna" je symbol Hromovky - je to kříženec vlkodava a oslíka ze Šreka!! (Také je jediná na světě). Hotel provozuji od roku 1994. Osobně zde oba pracujeme a když nás navštívíte, určitě se setkáme. Svůj pobyt si můžete vybrat kdykoliv po předchozí domluvě. 

hotel-hromovka-spindleruv-mlyn.jpg

ob4.jpg

images.jpg   

 

Budeme moc rádi, pokud nám pomůžete zrealizovat tento filmový dokument. Nevíme, jestli se to podaří, jestli jsme vůbec schopni s kamerou za zády cestovat jako doposud, ale víme jistě, že nechceme zůstat nikomu nic dlužní. Raději peníze vrátíme nebo vykompenzujeme, než aby na nás někdo koukal skrz prsty jako na někoho, kdo nedostál svým závazkům. Naše slovo platí.

Alexandr Bílek a Veronika Machová

 

Co si o tomto projektu myslíte?