Expedice Raja Ampat - cesta do neznáma - crowfunding kampaň

Expedice Raja Ampat - cesta do neznáma

Oblast Raja Ampat je známá jako jeden z rájů na světě. Cílem naší expedice je především cesta na souostroví Wayag.

Ostatní
Expedice Raja Ampat - cesta do neznáma

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

foto z cesty 2018

Na Raja Ampat (Papua, Indonésie) jsem už jednou byl a je to opravdu zatím zapomenutý ráj. Plán cesty lze vidět na mapě. Otazníkem stále zůstává vysněná cesta na souostroví Wayag.  Je to seskupení desítek malých ostrůvků na velice malé ploše. Jedná se o jednu z nejkrásnějších scenérií na světě. Dostat se na tyto ostrovy je poměrně nákladné. A protože budu tak blízko, byla by škoda se tam nepodívat.

Můj projekt není založen na tom, abych zbohatnul, ale spíše mě zajímá, jestli jsou lidé ochotni přispět jednotlivci na něco hezkého a on se zase podělit o své zážitky s nimi. Trendem poslední doby jsou nadace a příspěvky všeho druhu, kdy mnohdy ani nevíme na co, nebo pro koho jsou. Jen naletíme smutnému příběhu, ale jaká je skutečnost nás ani nezajímá. U mě nečekejte žádný smutek, ale radost. Často čerpám životní energii právě z příběhů a zážitků z cest mých kamarádů.  Věřím tedy, že i vám mohu tuto energii předat.

A co vlastně můžete čekat podporou tohoto projektu? 

Ne, nebudu vám slibovat vydání knihy nebo to, že pojedu na nějakém nevšedním stroji (kolo,moped, traktor, trabant :), i když místní lodě jsou opravdu zážitkové. Určitě chci poznat co nejvíce z této nádherné oblasti a to za poměrně krátkou dobu. Určitě nebudete připraveni o velké množství fotek a k tomu zážitků, s kterými se s vámi podělím. Budu vám psát zajímavé postřehy z cesty. Určitě to obohatím i nějakým videem a kdo ví, co vše za hlouposti mě ještě napadnou. V případě že by se vybralo více než 100% peníze investuji do lepšího vybavení na zdokumentování cesty. V přvní řadě na pořízení kamery, která je už kvalitnější a jak druhý bych pořídil dron.

Klasické ubytování v rodinách na Raja Ampat. Nejde o veliké komplexy a ani nějak luxusně vybavené, ale rodina má většinou postavené další budovy pro případ zájmu turistů. Jen chata postavená z bambusu, na zemi madrace a moskytiéra.  

Raja Ampat je ovšem hodně odlehlý kout Indonésie a po většinu doby tam nebude signál. Ale i tak vás o fotky a povídání nepřipravím. A jestli to nepůjde tam, určitě to půjde potom hezky po částech. 

Konečná částka projektu je čistě smyšlená. Celkové náklady na osobu se pohybují podle ceny letenky a především náročnosti na ubytování.  V našem případě nejde o luxus, ale o zážitky z cesty, a tak volím cestu levnějšího ubytování a stravování. 

vesnice Sawinggrai

Kdyby na tuto cestu nechtěl jet kamarád s rodinou, určitě bych letos nejel. Vše jsem mu po domluvě naplánoval a radoval se z toho, že poletí a podívá se na místa, na které jsem chtěl i já. Čekal mě úplně jiný plán a rozhodně ne tak zábavný. Operace kolene. Ovšem poslední návštěva lékaře ukázala, že se vše lepší, operace není potřeba a musím jen opatrně cvičit. V momentě, kdy doktor řekl, že bych měl, já neplavec, chodit plavat, mě napadla šílená myšlenka- jedu taky. Bohužel, ale kde na to vzit, když nikde není. Naštěstí mám opravdu dobré přátelé a za pár dní bylo i po tomto dilema. Letím a basta jsem si řekl, když mi došla rezervace letenky.      

Piaynemo jeden ze skvostů této oblasti. I sem máme namířeno. 

 

I když nedáte na tento projekt ani korunu, o sdílenou radost z cesty vás nepřipavím a můžete mne sledovat na  Facebooku: Raja Ampat - cesta do neznáma 2019-2020 

Veškeré vybrané peníze budou využité na cestování a prezentaci ostatním. Jsem v kontaktu s průvodcem, který nám zařizuje aby naše cesta byla co nejlepší.

zátoka ve tvaru pěticípé hvězdy na Piaynemu

Klasický jídelníček na Raja Ampat. Rýže, rýže, zelenina a ryba. Ryby jsou tu překrásné a všechny,  které vidíte během dne v moři, mohou skončit na vašem stole. Záleží, co místní rybář doveze z rybolovu.

Opravdový ráj pod vodou. 

Fotky z cesty, kdy jsem měl sebou plyšáka mojí dcery, abych se nebál.

 

V případě překočení cílové částky nebudou peníze jen tak utreceny, ale budou použity na účely nákupu lepšího vybavení pro dokumentaci.

Při překročení částky 20-27 tis. pořízení kamery na vytvoření dokumentu na youtube. Kamera DJI Osmo

Při dosažení částky ke 40tis pořízení kvalitního dronu na zdokumentování cesty z výšky.

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?