Expedice po Evropě na staré skládačce - crowfunding kampaň

Expedice po Evropě na staré skládačce

Cestovat budu na staré skládačce. Navštívím pět států. Cesta bude dlouhá 1373 kilometrů navštívím Slovensko, Polsko, Ukrajinu, Maďarsko a Rakousko.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kdo by neznal skládací kolo československé výroby značky ESKA Cheb, ano snad každý druhý ho vlastnil či ještě dokonce vlastní. Většina lidi co ho vlastní sním jezdí do hospody z vesnice do vesnice či po městě ale já co také vlastním skládačku jsem si jednoho dne řekl co takhle sním objet postupně celý svět a projet všechny státy a zajímavá místa. Začal jsem jezdit postupně větší a větší vzdálenosti nejprve to bylo do Prahy poté do Pardubic, Jihlava, a další různá místa po ČR jenže jsem chtěl i do zahraničí a tak jsem první cestu uskutečnil do Polska a hned o týden později do Německa a musím poznamenat že všechny cesty co jsem na skládačce uskutečnil byly z mého rodného města Kolín. Všechny tyto cesty byly přípravné na zatím největší cestu co mě čeká a to cestu z Kolína po pěti státech Evropy přesněji Slovensko, Polsko, Ukrajinu, Maďarsko a Rakousko.

Cesta bude dlouhá 1373 kilometrů a z celé cesty chci natočit film. Ano film už v přípravných cestách jsem natáčel video z cesty které mám na YouTube pár videí jsem vložím, ale rád bych z celé cesty natočil film na kterém bych si chtěl dát opravdu záležet. Další text pokračuje pod videem.

Proto moc prosím o podporu zde na startovači. Peníze které jsem si ušetřil a vydělal na brigádách nejspíše stačit nebudou proto opravdu moc prosím o podporu. Jako odměny mám připravené uvedení vašeho jména ve filmu, pohledy z cesty, přednášky ve vašem městě či vesnici společně se skládačkou a jako hlavní odměna která je jen jedna kolo značky Olpran s přilbou, kolo je mého táty který na něm nejezdí a dovolil mi jej použít jako odměnu je škoda aby stálo jen tak ve sklepě. Ještě bych rád dodal že veškeré finance ze startovače použiji na cestách a také aby mohl vznikout kvalitní film.

Tato cesta nebude poslední chci objet postupně celý svět takže se můžete do budoucna těšit na další expedice na skládačce z Evropy, Asie, Afriky, Austrálie, Severní i Jižní Ameriky no prostě celý svět. Největším snem by byla expedice z New Yorku do Los Angeles.

Dám zde odkaz na můj cestovatelský projekt Expediční Veteráni (stránka na facebooku)na facebookové stránce kde je dost informací a fotografíí z přípravných cest a také moje další veteránské stroje jako Jawa Pionýr či Mustang a nebo Babetta.

Ještě zde uvedu část článku z Kolínského deníku kde jsou informace o expedici přesný datum a čas odjezdu a také zážitky z přípravných cest.

S drobnými přípravnými cestami jsem už začal. „Byl jsem na skládačce v Polsku v Kudowě Zdróji a v německém Zittau,“  A proč jsem si ke svým vyjížďkám vybral právě skládačku? „Mám rád veteránské stroje, tudíž retro,“  A chci také dokázat, že člověk nemusí mít drahé kolo, ale že cestovat lze na úplně obyčejném bicyklu. „Ať už člověk cestuje na čemkoli, vždycky se dostane tam, kam chce. Hlavní je chtít,“ na úplném počátku jsem vlastně vůbec nechtěl cestovat na kole. „Plánoval jsem cestu na staré motorce jako je Jawa Pionýr nebo Babetta, ale neumím opravovat motory, tak jsem nakonec zvolil skládačku,“

Přípravné cesty jsem vybíral zcela náhodně. „Prohlížel jsem mapy, a když se mi zalíbilo nějaké místo, tak jsem si řekl, že tam pojedu,“ řekl jsem si že ještě před expedicí chci navštívit nějaké zahraniční město. Navštívil tedy Polsko a Německo, další přípravné jsem cesty absolvoval po České republice. Z cest mám spoustu zážitků. „Někdy projíždím terénem, které by těžko zvládlo i horské kolo. Často se lidé diví, na čem cestuji,“

V Německu mě zaujali bezdotyková tlačítka na přechodech pro chodce, Polsko mě uchvátilo dlouhou cyklostezkou. „Cyklostezka vede z Kudowy Zdróje až do Wroclawi, což je asi 140 kilometrů,“ a překvapilo mě, že v Polsku mají větší síť cyklostezek, než máme u nás.

Na svoji velkou cestu po pěti evropských státech se vydám 15. července z kolínského Karlova náměstí v 10 hodin. Ani tato cesta by však neměla být tou poslední. „Do budoucna mám v plánu se vypravit na skládačce do Ameriky,“ Plánuji cestu z New Yorku do Los Angeles.

Ano toto je o mojí cestě obsaženo v Kolínském deníku http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/na-skladacce-se-vyda-po-peti-statech-evropy-20170502.html 

Ještě jednou doplním, jsem ještě studentem tak peníze co mám připravené na cestu nebudou nejspíše stačit takže moc prosím o vaši podporu mám pro vás připravené odměny jako pohledy, přednášky i se skládačkou, uvedení vašeho jména ve filmu protože s cesty chystám natočit film a dám si na tom hodně záležet. A také jednu velkou cenu kolo Olpran s přilbou, kolo s přilbou je táty který na kole nejezdí a dovolil mi kolo s přilbou použit jako odměnu.

Více videí z přípravných cest je na mém kanále na YouTube

Snad jsem všechno potřebné napsal kdyby cokoliv napište mi a já rád odpovím děkuji s přátelským pozdravem Filip Kretschmer.

 

 

Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/na-skladacce-se-vyda-po-peti-statech-evropy-20170502.html

Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/na-skladacce-se-vyda-po-peti-statech-evropy-20170502.html


Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/na-skladacce-se-vyda-po-peti-statech-evropy-20170502.html

Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/na-skladacce-se-vyda-po-peti-statech-evropy-20170502.html

Co si o tomto projektu myslíte?