EXITEUS - crowfunding kampaň

EXITEUS

Nebuďme otroci doby, vytvořme něco co není nadiktováno. Dejme průchod tvořivosti, pravdě a zamyšlení nad sebe sama. Společně můžeme změnit vše!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Album EXITEUS

Ne extrémně tvrdým a přímočarým hudebním vyjádřením podtrhujíc texty, které odráží společnost a dění v ní z pohledu neobyčejně obyčejných lidí. Hudba ač se zdá jednoduchá a agresivní v hloubce nese složitost lidkých emocí, které vznikají, jak tlakem na jednotlivce či skupiny lidí ve společnosti, tak i pěknými chvílemi a prožitky nalezenými v nejšílenější době konce 20. a počátku 21. století. Najde se zde nadsázka, kritika i vtip.

Takto by se dalo zhruba popsat naše, v pořadí 2. album, které chceme natočit a ne jen to. Mělo by to být se vším co k tomu patří a tak jak to cítíme a chceme udělat.

Album bude obsahovat 15 skladeb a skvělou prokreslenou grafiku, která bude úzce souviset s hudebním a textovým obsahem písní.
Ablum chceme vydat na CD ale i na LP vinylu. Vinylová deska má prostě své charisma a u lidí je stále dost oblíbená. Navíc umožňuje větší plochu na obalu a tím umocní zážitek po grafické stránce. Obaly pro CD budou skládací typu CD Wallet (recyklovaný papír), podobné jako u předchozího alba z roku 2013.

CD Za vším hledej peníze

Obal-na-CD.jpg

Obal nového alba bude navíc obsahovat kapsu s bookletem, ve kterém naleznete texty doprovázené grafickým zpracováním na téma jednotlivých skladeb.

Takto bude koncipováno cele grafické zpracování, to znamená, že grafika bude úzce propojena s texty písní a atmosférou. Byli bychom rádi, kdyby se nám prostředí z grafiky alba někdy podařilo i animovat a udělat krátký příběh nebo klip do některé ze skladeb.
A jak jsem teď nastínil, k albu patří i videoklip a proto bychom chtěli udělat alespoň jeden videoklip doprovázející tento nový počin.

K tomu samozřejmě uděláme i trička a mikiny, případně další bejkárny :) jak jste mohli slyšet a vidět v promo videu, což znamená například (nášivky, plakáty, placky a různé drobnosti k propagaci .. tzv MERCH). Některé z těchto věcí jsou součástí nabídky odměn za vaše sponzorské dary.

Grafické návrhy těchto věcí se zpracovávají a budou v průběhu kampaně zveřejňovány.

Především nám záleží na natočení kvalitního zvuku, aby deska přinesla co nejlepší zážitek. Jak ale jistě chápete, byla by škoda neokořenit hudbu i zmíněnýma bejkárnama a klipem.

Celý projekt nese název alba EXITEUS, který vychází z latiny, ale je to v podstatě slovní hříčka v několika jazycích se skrytým podtextem s více významy. Pokud to někomu nění jasné, tak doporučuji nové album podpořit čímž si ho můžete i zakoupit a zjistit o co jde nebo jak to vlastně myslíme :) ...

Tento projekt je finančně náročnější než jsou naše možnosti a proto jsme se obrátili prostřednictvím startovače na VÁS, všechny neobyčejné lidi, kteří když spojí síly, dokažou všmožné věci. Je to naše pradávná síla a obrovksá výhoda pokud se dobře využije. Nyní máte důvod použít svou sílu a přetavit vlastní energii v něco co chete!

Pevně věříme že to bude i naše nové album - EXITEUS.

KONCERT

V případě, že kampaň uspěje (vybere se cílová částka) uspořádáme koncert několika kapel (včetně Jo Riittää!) pro veřejnost se vstupem zdarma a "oslavou" nové desky. (NEKŘTÍME, preferujeme indiánské tradice nad křesťanstvím, takže vykouření dýmky míru na počest všech kteří nás podpořili :)

logo.jpg

 

------------------------------------------------------------------------------------
Zde je přibližný rozpočet projektu:

35 000 Kč - Studio včetně masteringu, dopravy, ubytování a stravy

20 000 Kč - MERCH - oblečení a drobnosti

cca 15 000 Kč - výroba CD, výroba LP (vinyl)

cca 15 000 Kč - výroba raznice a obalů pro CD a LP

cca 5000 Kč - grafické práce

cca 5000 Kč - videoklip - podle kvality, techniky atp.

cca 10 000 Kč - administrativa, poplatky, poštovné atd.

CELKEM cca 105 000 Kč

--------------------------------------------------------------------------------------

V případě, že se podaří vybrat větší částku, máme v plánu smysluplně využít peníze na:

- Zateplení a lehkou rekonstrukci zkušebny - je příjemné zkoušet v zimních měsících v teple a alespoň trošku cítit konečky prstů při hraní.. :)

- Vytvoření dalších videoklipů

- Vytvoření krátkého animovaného příběhu tématicky sladěného s albem (zmíněno výše)

- Nákup nezbytně nutné techniky pro lepší hru či upgrade nástrojů

Děkujeme, vážíme si vás.

Za hudební uskupení Jo Riittää!

Arab Mykkä

 

OBRÁZKY NĚKTERÝCH ODMĚN:

Trsátkové náušnice

jo riittaa nausnice2.jpg

Kniha Punkový Prapor 2: RESTART

 

punkovy_prapor.jpg

 

Sbírky básní

Adolf Hitler Superstar.jpg

LJvsPredator.jpg

PBvsGodizlla.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?