Evropa potřebuje Piráty! - crowfunding kampaň

Evropa potřebuje Piráty!

Míříme do Evropského parlamentu – buďte s Piráty na stejné palubě. Vaše hlasy pomůžou změnit Evropu!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vždycky jsme byli hrdí, že se můžeme opřít o naše voliče, příznivce a dobrovolníky. Právě díky vám jsme uspěli ve sněmovních i komunálních volbách. A díky vám můžeme prosazovat otevřenou politiku, digitalizaci veřejné správy nebo lepší kontrolní mechanismy finančních toků. Našich zásad se budeme držet i v Evropském parlamentu. Podpořte nás prosím v cestě k našemu cíli – moderní, bohaté, svobodné a spravedlivé Evropě. Evropa potřebuje Piráty.

Podstatou naší práce není marketingová kampaň, kterou bychom přesvědčovali voliče o tom, co není pravda. Ve Sněmovně i na komunální úrovni děláme skutečnou práci, která vyžaduje zapojení odborníků. Jsme produktivní opozicí – předkládáme analýzy efektivity vládních výdajů nebo třeba střetů zájmů našeho premiéra. A veškeré naše účty, práci i politická setkání vykazujeme veřejně. Nemáme podporu koncernů, lobbistů, milionářů ani miliardářů. Jsme strana, kterou založili občané – jsme jedni z vás.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny jsme uspěli s nejefektivnější kampaní v historii České republiky. Ani teď nebudeme investovat nesmyslné částky, abychom zaplavili veřejný prostor politickou reklamou. Na kampaň pro volby do Evropského parlamentu jsme proto vyhradili 6 milionů korun. Pětinu toho, co investuje vládní hnutí ANO. Peníze, které se nám podaří získat nad rámec našeho plánu, investujeme promyšleně.

Volební kampaň

Jak naložíme s vašimi dary?

Naši kandidáti procestují celou zemi, aby se s vámi setkali a vyslechli si názory nejen na postavení Česka v Evropě. Chceme přijet jak do krajských měst, tak i diskutovat v menších obcích. Chceme, aby se zapojili opravdu všichni. Váš názor nás zajímá.

Volební účast je pro nás zásadní. Stát ale občanům nejde vstříc. Abyste mohli volit mimo své trvalé bydliště, musíte o to zažádat s předstihem na místě bydliště. Proto budeme zdarma žádosti vyřizovat bez nutnosti trmácet se na úřad. Hradit budeme poštovné a administrativní zátěž.

Důležitou součástí naší kampaně jsou Pirátské listy. V nich informujeme o tom, co chceme prosadit v Evropě a co se nám daří už teď. Volebních novin vytiskneme přes půl milionu. Připravili jsme vydání pro každý kraj.

Příležitost pro Česko

Proč potřebujeme vaše hlasy?

V letošních volbách nejde jen o mandáty v Evropském parlamentu. Výsledek voleb ovlivní politickou scénu v Česku. Pokud ve volbách opět vyhraje hnutí, které řídí stát jako firmu, bude obtížné představit si změnu v následujících letech. Pokud se nám ale podaří přivést k volbám i jen polovinu lidí, kteří dali Pirátům hlas v minulých volbách, vyhrajeme. A do příštích parlamentních voleb vstoupíme ještě silnější.

Změna je možná a uskutečnitelná. Česko si ji zaslouží. Úspěch v evropských volbách je první krok. Pomozte nám a staňte se součástí úspěchu Pirátů a naší země.

Evropa

Představili jsme pět pilířů našeho programu:

SVOBODA: Budeme bojovat proti autoritářům a chránit svobodnou Evropu, ve které má každý možnost se realizovat. Potřebujeme chránit svobodu pohybu a slova.

UPGRADE: Chceme lepší Evropskou unii. Takovou, která nepřikazuje a efektivně komunikuje s lidmi. Naší vizí je vzdělaná a digitálně propojená Evropa, připravená na výzvy třetího tisíciletí.

BOHATSTVÍ: Zaměříme se na boj proti daňovým rájům. Pokud firma v dané zemi podniká, musí tam i danit. Také podpoříme zastropování dotací pro velké korporace.

UDRŽITELNOST: Klimatickou změnu musíme řešit smysluplně a společně. Podpoříme přechod na obnovitelné zdroje energie a recyklovatelné materiály.

SPRAVEDLNOST: Chceme férovou Evropu. Stejnou kvalitu potravin a léků a rovné příležitosti pro ženy a muže.

Více si o našem programu a kandidátech do Evropského parlamentu můžete přečíst na www.evropapotrebuje.cz.

O tom, co v Evropské unii děláme, vás budeme pravidelně informovat, stejně jako to děláme v Poslanecké sněmovně. Ukázali jsme, že se bavíme lidmi narovinu a legislativní řešení diskutujeme s veřejností i odborníky. O naší práci se můžete přehledně dozvědět na  www.piratipracuji.cz. Všechny výdaje navíc vykazujeme v transparentním systému až na úroveň faktur.

Abychom mohli realizovat naši vizi i v Evropě, potřebujeme vás. Moc vám děkujeme za pomoc.

Překvapení v pirátské tašce: 

Motivační látková taška (limitovaná edice):

Pokud se nás rozhodnete podpořit, neposílejte prosím platby anonymně. Ve formuláři vyplňte jméno, příjmení, město a PSČ. Do poznámky uveďte Vaše datum narození. Informace potřebujeme ze zákona. Děkujeme!

Co si o tomto projektu myslíte?