EVAMORE - Na vysokym kopcu - NAŠE VELKÁ DESKA - crowfunding kampaň

EVAMORE - Na vysokym kopcu - NAŠE VELKÁ DESKA

Autorské album kombinující různé hudební styly, s bohatými aranžemi, zajímavou grafikou i příběhem. Díky za podporu!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahojte! Jsme Eva a Tom. Jsme tvůrčí duo, máme kapelu a říkáme si EVAMORE. Poslední čtyři roky spolu zažíváme inspirující hudební propojení, když pracujeme na Eviných autorských písních, zhudebňujeme poezii nebo upravujeme písně lidové. S repertoárem, který takto vzniká, pak moc rádi vystupujeme a baví to zřejmě nejen nás, neboť z reakcí publika se dovídáme, že to, co děláme, má smysl!

Dospěli jsme do fáze, kdy je čas splnit si sen a vydat velkou desku, na které naši muziku zvěčníme s přispěním mnoha dalších kamarádů muzikantů. Našli jsme producenta, se kterým jsme si výborně padli do noty a začali jsme natáčet v kouzelné atmosféře jeho studia na Statku Chlístovice u Kutné hory.

V průběhu jednoho roku jsme nahráli dvanáct písniček, které zavedou do slunných i stinných zákoutí milostných vztahů a nechají procítit krásu beskydské krajiny. Prvky lidové hudby se zde mísí s prvky moderní world-music, rocku či alternativního folku. Album je pestrou, citlivě sestavenou zvukovou koláží. Tvoří ji nejen hlasy, klavírní a kytarové doprovody, ale také další party nástrojů klasických (housle, cello, cimbál, pozoun,.. ) i netradičních (e-Bow kytara, didgeridoo, djembe, udu).

Nahrávku už máme hotovou. Máme k ní parádní grafiku a s Vaší podporou budeme vše schopni dodělat, dofinancovat a také fyzicky vydat v digipacku.

Prozatím si můžete pustit 3 ukázky písniček z nové desky v předposlechu na iTunes.

EVAMORE - Na vysokym kopcu na iTunes

A nebo mrkněte na videoklip k titulní písni. Natáčeli jsme od jara 2019 do zimy 2020. Jednotlivé sloky písně, které pojednávají o čtyřech světových stranách a čtyřech kopcích v Podbeskydí, byly ztvárněny jako čtyři roční období potažmo čtyři etapy lidského života.

PŘÍBĚH PÍSNÍ

NA jednom beskydském VYSOKÉM KOPCI se ŠVARNÝ ŠOHAJ zadíval DO OČÍ šohajky a STALO SA. Vzplanula láska krásné JULIE, která hocha milovala celým srdcem. Myslívala na něj, čekávala na něj, ale on nepřicházel. Julie byla smutná a snažila se na okamžik, kdy zakusila zakázané JABKO, zapomenout. Neopětovaná láska ji zraňovala. Jediné, co mohlo uklidnit její rozbouřenou duši, byl zpěv při toulkách beskydskou krajinou. Tam zahlédla padající PÍRKA ptáků kroužících nad horami a vydala se za nimi. Prosila BOHA, aby jí DAL VĚDĚT, kdy se k ní milý navrátí. Nad Radhoštěm, ze kterého zrovna mizel tající sníh, náhle zahřmělo, z temné oblohy se snesl déšť a kroupy začaly bubnovat do korun stromů. Žalostná melodie o modrých horách se utopila v sílícím se větru. Julie se ukryla do chaloupky, která se jí zjevila v mlze. Zde žily lesní víly, a ty jí podaly nápoj z BYLINEČKY. Šohajka znenadání na svou LÁSKU zapomněla, vrátila se domů a čekala na lásku pravou.

 

 

UMĚLECKÁ GRAFIKA

Dva různí hudebníci, dvě různé grafičky a čtyři různé styly se setkávají v jednom projektu CD EVAMORE Na vysokym kopcu. Tak jako se lidová hudba kapely EVAMORE prolíná s moderními hudebními styly, stejně tak se míchá klasická ilustrace Minehavy s digitálními kolážemi Šmikišlab. Vzniklo dvanáct originálních "kachlí" inspirovaných písněmi, které jsou propojeny čtyřmi barvami zastupujícími čtyři roční období. Jednotlivé produkty jsou digitálně potištěny autorskou grafikou. Můžete si vybrat z mnoha designů právě ty, které jsou vám nejbližší. Děkujeme EVAMORE za spolupráci a příležitost pracovat na projektu. Přejeme mnoho úspěchů.

Tým Minehava a Šmikišlab

ILUSTRACE Z ÚVODNÍHO VIDEA

Nakreslila jsem jednotlivé snímky jako příběh kapely EVAMORE. S hudebníky se znám a chtěla jsem se podílet na jejich tvorbě. Příběh jsme vytvářeli společně a bylo nám hezky. Mám titul bakaláře umění, který jsem získala na Baťově univerzitě ve Zlíně v oboru klasická animace. Po těžké autonehodě (2014), následném probuzení z kómatu a dlouhé rekonvalescenci cítím, že svou tvorbou mám co říci. Inspirují mě umělci jako Gustav Klimt, Vincent Van Gogh, Manuel Rebollo. Snad mé kresebné vyjadřování zapůsobí i na vás. MŽ

Děkujeme všem, kdo nám s prvním albem pomohli. Srdečný dík patří našemu kamarádovi a producentovi Martinu Horáčkovi, který nás svým nezaměnitelným způsobem provedl celým procesem vzniku alba. Na zvuku nahrávek se neodmyslitelně podílí výjimeční muzikanti a zpěváci. Natáčení s nimi bylo milou zkušeností a zábavou i tvrdou prací zároveň. I jim patří srdečné díky.

Můžete být také součástí našeho díla, když si zakoupíte některou z odměn. V průběhu celé kampaně se můžete těšit na plno novinek a překvapení. Pokud se vám projekt líbí, podpořte nás.

Moc děkujeme! Eva a Tom, vaše EVAMORE

Co si o tomto projektu myslíte?