Euroskate party - crowfunding kampaň

Novinky - Euroskate party

Skateboarding v rozdělené, ale skateboardingem sjednocené Evropě v letech 1985–1990

Knihy

Konec zvonec

Tentokrát to nevyšlo :( Konec zvonec Obrázek

Díky všem startérům za podporu, ale někdy se až tak úplně nezadaří. Vydání knížky teď budu mít o něco složitější, každopádně ho nevzdávám. Do knihkupectví se Euroskate party nedostane, jistou jí mají autoři textů, fotografií a ti odvážní, kteří přispěli na Startovači. Budu na vás pamatovat a v září se ozvu, knížka bude! Taková skejtová bibliofilie :) Pokud si jí chcete předobjednat, nebo na vydání  přímo přispět, piště prosím přes www.goodroots.cz. Fingerboardy a skejtové desky jsou k dispozici, knížka spatří světlo světa v říjnu 2020.
Honza Bouček

Závěr z roku 2020

...a pořád to valej. Závěr z roku 2020 Obrázek

Tomáš Fiala, Plzeň 2019. Foto Jaromír Jirman

Tomáš Fiala
Vždycky když s tím chci seknout, tak mi Dalibor zopakuje tu větu, co říkal Martin: koukej se na toho zmijáka, jede mezi těma kuželkama jako had, neudělá pohyb navíc a podívej, jak je rychlej. Tak se chytím za nos, jedu dál a říkám si: těch pár vteřin to vydržíš, zahrát si na to, že seš mladej…

Rok šestý, to budou Polička, Paříž, Saratov, Hradec Králové… Střípky z roku 1990 Obrázek

Neil Danns, Hradec Králové 1990. Foto Petr Klein

Renata Škrabalová
Paříž byla nádherná a byl to úplně jinej zážitek, než když jsme byli dva roky předtím v Münsteru. V každým knihkupectví visel Havel a jak Francouzi slyšeli češtinu, hned se nás ptali, jak se cejtíme a že to bylo úžasný ta Sametová revoluce. Spali jsme v autobuse v Buloňským lesíku a užívali si tu svobodu. Závody v centru Paříže, přímo naproti Eiffelovce měly neskutečný kouzlo. Organizátoři byli překvapený, že jsme dorazili, sice nás pozvali, ale my jim nepotvrdili, že přijedeme. 

Ivo Škrabal
Chtěli po nás startovný asi padesát franků a ty my jsme samozřejmě neměli, tak jsme to ještě ukecali a jeli grátis. Já byl první, Martin Tůma druhej a Pepa Štefka třetí. Za první místo bylo 120 franků, takže když jsme dali ty prachy dohromady, měli jsme to startovný z čeho vrátit. 

Jörg Ludewig
Zpovykaní skateři zatím hotel zimního stadionu proměnili ve válečnou zónu. Roztodivné palné a vrhací zbraně lacino nakoupené v místním hračkářství, prošly testem v hotelové hale. Zkouška z velké části selhala. Střely zůstaly neporušené, ale nikoli rámy obrazů a lampy, které byly míčky sestřelovány. Za noci pak vstoupil do hry ještě lacinější alkohol. Jeho oběti ležely nehybně, sténaly nebo se apaticky pohybovaly až do časných ranních hodin po chodbách hotelu.