ERIDU, Sound of Blood - original vinyl - crowfunding kampaň

ERIDU, Sound of Blood - original vinyl

Pomozte nám vytvořit gramofonovou desku nahranou analogově do pásu tak, jak vznikaly dřívější nahrávky do konce 70. let bez úpravy a zásahu počítače.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj startéři a startérky,

pokud máte rádi kapely jako Pink Floyd, Black Sabbath nebo Beatles, poslechněte si naší nahrávku. Najdete v ní hodně společného a přitom něco nového. Nahráli jsme ji na původní nástroje a původní technologií. To není počítačová napodobenina rocku, to je originál. Nic podobného v poslední době nevzniklo, protože nahrávat analogově do magnetofonu je drahé a náročné jak po stránce technické, tak hlavně po stránce umělecké. Nic nelze upravovat, dolaďovat, kopírovat, rovnat, doplňovat. Přitom jedině analogové nahrávání vytvoří zvuk, jaký měly kapely šedesátých a sedmdesátých let. Využili jsme zkušenosti z nahrávání desek Eridu (2013), Mandragory (2016) a Nauticy (2018), které byly vytvořeny podobným způsobem.

IMG_20170318_182616.jpg

V současné chvíli se nahrávka nachází na studiovém pásu, ze kterého je možno vyrobit nosič. V úvahu připadá CD, flashdisk nebo gramofonová deska. Pouze třetí možnost zachová zvuk, jaký měly kapely šedesátých a začátku sedmdesátých let. Kromě toho na naší desce objevíte parametr, který je dnes vzácností a který byl pro kapely jako Pink Floyd nebo Black Sabbath důležitý, dynamiku. Naše nahrávka nehraje stále stejně nahlas jako většina moderních nahrávek, které mají sloužit jen jako zvuková kulisa pro cestu autem. Nahrávka je určena pro ty, kteří si chtějí hudbu vychutnat. Vyrobili jsme pro vás několik vzorků v MP3, které najdete na konci stránky.

Pokud se vám budou líbit, přihoďte něco do našeho startovače. Umožníte tím vyrobit desku, která bude unikátní a originální, protože tohle tady už nikdo nedělá. Pokud bude projekt úspěšný, novou desku můžete očekávat na konci února/začátek března.

 

Kytary jsme nahrávali přes dvě komba Fender.9.jpg

Z Prahy jsme přistěhovali i hammondky a leslie box, který je vidět vzadu. Hrál na ně skvělý Honza HolečekHamm.jpg

Nástroje jsem měl k dispozici Fender-model Dave Gilmour, Epiphone-model Tonny Iommi a Fender strat plus.5.jpg

 

Magnetofon Studer 820, který nám pro mastering zapůjčila firma Vintage audio z Mladé Boleslavi. IMG_1633.JPG

Magnetofon Studer 820 v akci

 

Ukázky:

Celebration

Rollingstone

Round and round

Fox eye

Sound of blood

Window in the time

Co si o tomto projektu myslíte?