Environmentální pastvina - crowfunding kampaň

Environmentální pastvina

Pomozte nám získat pastvinu pro náš Zoo koutek v Brně, kde s námi můžete trávit čas se zvířátky, naučit se něco o přírodě a pořádně si máknout!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj, jmenuji se Irena Nováčková a chci Vám představit náš Zookoutek.

Jsme nezisková organizace, nacházíme se v Brněnských Bosonohách a v dnešní konzumní době jdeme úplně opačným směrem - snažíme se o návrat k přírodě a fungování v souladu s ní, tak nějak environmentálně :). Máme rádi zvířátka a přírodu. Již spoustu let se snažíme společně vytvářet příjemné prostředí a zázemí pro zvířátka a všechny, kdo k nám příjdou. Snažíme se být osvětoví a ukázat lidem a hlavně dětem jak to v přírodě funguje a že je potřeba se o ni patřičně starat a ne ji ničit. K tomu, abychom mohli dál fungovat tak, abychom uspokojili potřeby nejen našich zvířátek, ale i návštěvníků, potřebujeme získat louku, z které vznikne naše báječná environmentální pastvina.

Co děláme?

Snažíme se nabídnout kousek přírody především těm, co se nebojí oželet něco ze svého pohodlí, aby mohli svůj volný čas strávit ve společnosti lamy, koníka, kamerunských oveček, kozy, králíčků a morčat. 

A co to tedy je? Jsou to třeba toulky se zvířátky okolními lesy, odpolední kroužek pro děti, v létě neváháme využít část naší dovolené a udělat dětem příměstský tábor. Ale tím naše aktivity zdaleka nekončí, byli jsme se zvířátky například i v domově důchodců, nebo třeba ve školách, školkách. Snažíme se pomáhat i hendikepovaným dětem.

Ve zkratce:

- pečujeme o zvířátka
- vytváříme environmentální prostředí
- pořádáme školení, výukové programy pro školy, školky i jednotlivce
- organizujeme pravidelný kroužek pro děti  
- pořádáme dětské příměstské tábory
- poskytujeme procházky se zvířátky / vyjížďky na koni
- máte u nás možnost pobýt a postarat se o zvířátka

Nejen že si u nás pohladíte hebké kožíšky, ale také se spolu s námi můžete:

Postarat se o zvířátka: vyčesávat ovečky, hřebelcovat koně, čistit stáj, kydat hnůj, chystat krmení, čistit koni kopyta nebo třeba nanosit zvířátkům čerstvou vodu

Získat vědomosti: třeba co je seno a co sláma, jaký je rozdíl mezi králíkem a zajícem, jak dlouho jsou březí ovečky, jak vyrobit přírodní repelent, zjistit, které rostliny ve volné přírodě jsou jedovaté, jak se chovat k mláďátkům u nás i v přírodě, co nasypat v zimě ptáčkům, poznat pampelišku, jitrocel a další užitečné byliny a také řeč zvířat - co nám říkají svým výrazem a postojem

Získat dovednosti: třeba pracovat s vidlemi, jezdit s kolečky, kosit kosou, vodit lamu, jezdit na koni a zatáčet na něm i bez použití otěží :), držet balanc, podojit kozu a mnoho dalšího :)


 

Co potřebujeme?

Potřebujeme rozšířit prostor. Naše vlastní zázemí je malé, v současnosti ale můžeme využívat přilehlý pozemek jiného vlastníka, což může brzy skončit. Pro nás by taková situace znamenala nejen to, že nebudeme mít kde pást zvířátka, ale především to, že tím přijdeme o většinu zázemí, které potřebujeme pro činnost kroužku a dalších aktivit pro děti. Na pozemku v současnosti nemůžeme nic měnit, upravit ani založit, protože není náš. Majitel pozemků je nám ale nyní ochoten pozemek či jeho část odprodat, na prodej ovšem spěchá, a proto potřebujeme Vaši pomoc! Bez ní se naše vize enviromentální louky, sloužící ku prospěchu přírodě i lidem, nemůže uskutečnit.


 

Co plánujeme?

Plánujeme toho dost, třeba zkulturnit jezdeckou ohradu, která nyní není naše, a se kterou proto nemůžeme prozatím nic dělat (například zarovnat terén, zajistit ho proti bahnu v deštivém období a podobně). Především ale plánujeme založit environmentální louku, která bude sloužit nejen našim zvířátkům, ale také všemožným v přírodě volně žijícím druhům (zoo koutek budujeme v souladu s okolní přírodou) a také k osvětě a potěše lidem, kteří ji navštíví. 

 

Jak nám můžete pomoct?

Inu jak, především finančně, nebo také tím, že o nás dáte vědět vašim přátelům a známým. Budeme tedy velmi rádi, když si vyberete některou z námi nabízených odměn, ale rovněž nám může pomoci, když o naší situaci řeknete dalším lidem. 

Pojďte do toho s námi, pomozte nám vybudovat báječné zázemí v Zoo koutku, pomozte nám získat plochu, o kterou budeme s dětmi pečovat v souladu s přírodou, a na které by rády trávily čas třeba i Vaše děti (a nebo i Vy).

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?