Eliška Sýkorová vydává album Stínohra - crowfunding kampaň

Eliška Sýkorová vydává album Stínohra

Podpořte vznik druhého alba písničkářky s klavírem, akordeonem, a tentokrát i pěknou řádkou hostů. Stínohra spatří světlo světa i díky vám!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Tou starou cestou si za novým jít...

Od vydání debutových Vlaštovek uběhly víc než čtyři roky a všechno nasvědčuje tomu, že pomalu dozrál čas pustit do světa další třináctku songů. Pozvala jsem hosty do nahrávacího studia, psala noty pro sbor, nahráváme, experimentujeme, hrajeme si a zdá se, že z toho opravdu bude deska!

Jsem jenom kámen, kdosi mě obrousil a teď se diví...

Dvanáct autorských písní, tentokrát téměř výhradně v češtině (až na jednu sanskrtskou výjimku), a navrch jedna norská ukolébavka, jejíž přebásnění Hátou Kresinger Komňackou mě uchvátilo natolik, že jsem ji zaranžovala pro komorní sbor Subito, ve kterém také zpívám.

Sama se doprovázím převážně na klavír nebo akordeon. Zhruba před rokem a půl jsem si pořídila ukulele - původně jen jako společníka na cesty, ale ozvalo se, že by taky chtělo být slyšeno. Navíc jsem moc ráda, že v tom nebudu takříkajíc úplně sama, anobrž svými tóny podpořili vybrané písně i Honza Kusovský (kontrabas, baskytara, kytara), Anna Štěpánová (housle), Jitka Malczyk (norské housle hardingfele) a Vojta Nejedlý (violoncello).

A o čem to bude?

Stoupnu si do tvýho stínu...

Nepíšu scénář, nechystám divadlo, opona se nebude zatahovat mezi jednotlivými dějstvími. A přece to bude Stínohra. Světlo, stín, přechody mezi jedním a druhým, hra s barvami, stínování. Svět, který není černobílý. Někdy jsme dlouho ve tmě, abychom posléze ocenili radost z paprsků světla. Jindy se noříme do hloubky tmy, abychom hledali. I se svým vlastním stínem můžeme hrát hru, zkoumat, učit se od něj. Smutek zastíní radost, jindy úsměv rozsvítí chmury. To je moje Stínohra.

Nedívej se zpátky ani o píď, chtít pak musí každej sám...

Celý projekt stojí na takzvaném principu Do-it-yourself. Všechno od nahrávání, přes grafiku, až k samotnému vylisování desky si zařizuji sama a do této chvíle i financuji z vlastních zdrojů. Aby mohly proběhnout veškeré závěrečné práce a deska se dostala až k vám, potřebuji pomoc. Můžete si album koupit předem a přispět tak k jeho dokončení. Předem za vaši důvěru a podporu moc děkuji! Bez vás to nejde!

Z křídel perutí spletu ti objetí...

Kromě samotného CD si můžete vybrat i z dalších odměn. Ráda zahraju třeba i ve vašem obýváku :) A úplně nejradši budu, když se všichni potkáme v pátek 13.4. v Divadle Za plotem v Praze na velkolepém křtu! Dorazí i hosté, kteří se na desce podílejí. Bude to velký koncert na velkém podiu. Pozvěte všechny! Díky, že tu jste. Díky, že je pro koho hrát.

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?