Ořez Titulka.jpg

Elektromotorka pro vozíčkáře Technika

Nadšený konstruktér, motorkář - závodník, který neměl tolik štěstí a touha pomoci vozíčkářům na motorku. To jsou ty prvky, díky kterým to celé vzniklo

Elektromotorka pro vozíčkáře

 

DSC_4163.jpg

 

Na začátku byl nápad.

 Chtěli bychom zpět vrátit pocit z řízení motorky lidem, kteří neměli štěstí a zdravotní stav jim standardní bike nedovolí řídit. Proto jsme se rozhodli začít projekt Amperia moto - Elektro motorky pro vozíčkáře.

Na co použijeme peníze?

Do projektu jsme šli hlavně s vlastními penězi, jelikož ale elektrobike a jeho výkon záleží hlavně na baterkách, chceme koupit co nejlepší. Proto bychom větší část použili na zbývající věci do Caf-e, hlavně Lithiové baterky a kontrolní systém k nim, abychom zajistili dlouhou životnost a vysoké výkony.

Zkompletujeme motorku, pořádně jí otestujeme a ukážeme veřejnosti. 

Co bychom udělali, když by nám nějaké finance zbyly? Začali bychom stavět RS-e. Jelikož nechceme s Caf-e skončit, ale chtěli bychom nabídnout vozíčkářům ještě silnější prožitky, tak bychom peníze využili i na vývoj RS-e.

Veškeré informace a detaily najdete na našem facebooku: Amperia-moto a i na Webu.

Proč elektromotorka ?

Samo se to nabízí, elektromotorka nemá olejovou vanu, nemá svody pod motorem a další věci, které by mohly vadit při osazování pomocných stabilizačních koleček. Taky je to ideální pro ovládání pouze rukama, není třeba řadit, tudíž odpadá spojka a řadící páka. V neposlední řadě je to budoucnost, elektromobilita má své místo místo už i v motorsportu a nevede si vůbec špatně.

Jaké bude vlastně Caf-e?

Caf-e je náš pilotní projekt, je to motocykl u kterého chceme hlavně vyzkoušet veškeré systémy v relativně bezpečném prostředí při nízkých napětích a proudech. I tak ale věříme, že bude zajímavé takže pár nudných čísel pro statistiky.

Max výkon - 16,3 Kw 22Hp
Kontinuální výkon - 6,4 Kw 10,7Hp
Maximální kroutící moment - 69 Nm
Kontinuální kroutící moment - 35,5 Nm
Převod - Single speed Direct drive
Kontroler - 2 režim. (Eco/Sport) 51,2VDC 200/500Amp
Kompletní BatteryPack - 51,2VDC – 5,120 Kwh

"Chci zpět na motorku"

Přesně tahle věta zněla v našich uších, když jsme začali projekt realizovat. Lukáš Šembera je tváří všech, co neměli štěstí jako on. Mladý závodník měl před sebou velké motocyklové závody. Místo na dráze bojoval po vážném úrazu na nemocničním lůžku. Ochrnul a musel se naučit žít jinak.

DSC_4165.jpg

 

Osudná nehoda.

Lukáš Šembera miloval motorky a závodění na nich už od útlého dětství. Jezdit na minibiku začal v osmi letech, ve třinácti se stal vítězem mistrovství Slovenska silničních motocyklů třídy 125 ccm. V roce 2008 obsadil 12. místo na mistrovství silničních motocyklů ve Španělsku. Byl mezi vyvolenými pro start na mistrovství světa. Ale osud rozhodl jinak.
Mladý závodník si vyrazil užít exhibiční závod pitbiků v brněnské Olympii, jen tak pro zábavu. Spadl, ale srdce závodníka mu nedovolilo vzdát to, a tak znovu nasedl. Chtěl udělat co nejlepší výsledek, proto pořádně přidal plyn. Čtyři metry před cílem mu ale podklouzlo zadní kolo a hlavou narazil do obrubníku. Pamatuje si jen, že ležel na zemi a křičel, že necítí půlku těla.

Říká, že jeho osudovým číslem je devítka. Vždycky ji měl na startu. A v den onoho exhibičního závodu bylo v kalendáři datum 19. 9. 2009! Verdikt lékařů zněl – fraktura čtvrtého a pátého obratle, porušená mícha. Svět se mu rázem obrátil vzhůru nohama. Musel řešit úplně jiné věci než boje o medaile. Ale nenechal se zdeptat. Už v nemocnici se zhlédl v americkém vozíčkáři Áronu Foteringenovi, který skáče z rampy a dělá salta na vozíku. Žije s vervou a nic nevzdává. Proto ho chceme vrátit zpět do sedla motocyklu. Zpět za závodní řídítka.

Vše je nachystáno.

Jak na tom vlastně projekt je? Máme hotové a zrepasované šasi motorky, připravené ve výrobě paraplegické kolečka a držáky baterek. Controller je připraven na zakrytování a finální montáž do motorky. Motor je nachystán v rámu a připraven na propojení. Zároveň byl kompletně přepracován design motorky včetně podsedlového rámu do stylu moderního Cafe Raceru. Chtěli jsme motorku odlišit a doufáme, že se nám to povedlo. Veškeré zbývající díly byly vybrány tak, aby byly co nejlépe kompatibilní s konceptem Caf-e.

Banner.jpg

DSC_4189.jpg

DSC_4193.jpg
Kdy to všechno chceme spustit ?

Nějaký čas nám to ještě zabere, ale pevně věříme, že s Vaší pomocí se nám povede motorku postavit funkčí na pit-lane ještě letos.

DSC_4177.jpg

A co pěknýho od nás dostaneš ? 

Moc si vážíme každého, kdo nám pomůže a proto jsme pro Vás připravili odměny a přidáváme náhled na některých z nich. 

odmeny2.jpg

 

 

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
200 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJirka Plesník

Odměny

100 KčPodpora

Děkujeme ti mnohokrát a ještě poděkujeme skrz FB a Web

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčPodpis na vždy

Moc ti děkujeme, na vždy už budeš součástí projektu. Poděkujeme ti na FB a Webu ve finální verzi, ale hlavně bude tvé jméno na vždy na masce nebo "nádrži" motocyklu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčChci Vás u sebe

Úžasné, že i ty budeš na vždy součástí projektu. Poděkujeme ti na FB a Webu ve finální verzi, dostaneš od Nás náramek a hlavně bude tvé jméno na vždy na masce nebo "nádrži" motocyklu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčAby nefoukalo na krk.

Moc ti děkujeme, chtěl by si něco pěknýho na mašinu ? co takhle šátek s logem amperie ? :-).Samozřejmě i ty budeš mít jméno nesmazatelně na masce nebo "nádrži" stroje aby bylo vidět, že i ty, máš motorky v srdci.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčKluk z plakátu

Děkujeme, že si se nám podepsal, podepíšeme se též. Budeš mít jméno nesmazatelně na masce nebo "nádrži" motorky aby bylo vidět, že jsi navždy zapsán jako super člověk, taky od Nás dostaneš plakát z testování Caf-e podepsaný Lukášem s datumem a místem, kde byla fotka pořízena.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

750 KčAby nesvítilo do očí !

Díky ti mnohokrát, jsme moc rádi, že si nás podpořil. Aby ti v létě při koukání na mašiny, nesvítilo do očí, dostaneš od nás kšilotvku s Lukyho novým číslem. A tvé jméno si budemem vozit na masce nebo "nádrži" motorky.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčChci ukázat, že podporuji

Jsme moc rádi, že se ti to líbí. Připravili jsme trička s logem projektu Caf-e na pod límcem pro Vás, dobré duše ze startovače. Tohle tričko už nikdy znova k mání nebude, objednáváme pouze nyní.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčJsem nadšenec

Neuvěřitelně si ceníme takové podpory, proto dostaneš tričko, podepsaný plakát, a tvé jméno bude na "nádrži motocyklu" větším písmem a to za to stojí.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčFanda

Fíha, to už je balík, děkujeme ti moc. Protože si tě moc vážíme, podepíšeme tě na podsedlovku nebo nádrž největším písmem, taky budeš zmíněn v propagačních materiálech. Zároveň od nás dostaneš tričko, plakát a náramek v dárkovém balení s certifikátem pro fandy.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

10 000 KčSuper Fanda

Neuvěřitelně si ceníme takové podpory a chceme tě poznat. Proto se sejdeme na letišti při testování motorky. Osobně ti předáme dárkový balíček s tričkem a speciálním přívěškem na klíče Amperia moto, uděláme ti prezentaci motorky a vyfotíme tě s Lukynem na plakát, který dostaneš jen ty, samozřejmě s podpisem. A v neposlední řadě ti patří čestné místo na kapotáži nejvetším písmem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

25 000 KčSponzor

Děkujeme mockrát, dostaneš od nás místo 10x5cm pro tvé logo nebo jméno na každé straně motorky. Samozřejmostí je dárkový balíček Caf-e obsahující tričko, náramek a přívěšek na klíče, loga v propagačních materiálech bereme jako hotovou věc. A hlavně se domluvíme na soukromé prezentaci motorky na letišti, a motorku ti i půjčíme :-)

Počet dostupných odměn: 4/4

Odměna nedostupná

50 000 KčSuper Sponzor

Jsme tví , řekni nám kdy a my se za tebou vydáme v rámci ČR na prezentaci. Kompletně předvedeme motorku a ukážeme jak to jezdí. Dále od nás dostaneš místo 20x10cm pro své logo na obou stranách motorky. Jako poděkování od nás obdržíš Gravírovanou pamětní kartu pro Super sponzora s podpisy nás všech a logem projektu, poděkování v článcích, na webu i propagačních materiálech a osobně bychom ti rádi předali pamětní bílou polokošili s podpisy celého týmu.

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

100 000 KčHyper Sponzor

Jsi pro nás modlou a neuvěřitelně moc děkujeme za podporu. Reklamní prostor velikosti 30x15cm je jen tvůj a nikoho jiného. Zároveň bychom tě rádi pozvali na natáčení propagačního videa pro motorku, kde bychom s tebou chtěli udělat rozhovor a poděkovat ti. Tvé logo se objeví na všech propagačních materiálech a na fotkách. Od nás na památku dostaneš gravirovanou pamětní desku pro Hypesrponzora s podpisy, která bude vyhotovena pouze ve dvou kusech. Jedna pro tebe a jedna pro nás. A jako náš hlavní sponzor si nás můžeš vzít s sebou na své propagační akce dle domluvy a požadavků.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná