Elektroautem do Finska a zpět - crowfunding kampaň

Elektroautem do Finska a zpět

Videa o každodenní ekologii, cestě elektroautem do Finska a zpět a rozhovory s osobnostmi české udržitelně-rozvojové scény.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj, jsme Jíja a Tomáš a chceme překonávat nemožné a ještě tím pomáhat dobré věci.

V dnešní ekofanatické době jsou elektromobily velkým tématem. Jedni je milují, druzí nenávidí. Paradoxně se většina shodne, že na dovolenou k moři by elektroautem jet nechtěli. Proč?  No, protože i ta nejlepší elektroauta mají reálný dojezd mírně nad 400 km. My ale díky partnerovi projektu dostaneme příležitost vzít 'staré' městské BMW i3 s dojezdem 150 km a dojet s ním do Finska a zpět. Pokud to dokážeme, bude snad každému jasné, že dojezd vlastně není skutečným problémem elektroaut.

 


S největší pravděpodobností navštívíme Polsko, Rusko, Litvu, Lotyšsko, Finsko, Švédsko, Dánsko a Německo.

Ekologie především

Ne, nechceme abyste nám platili mnohatýdenní dovolenou. Chceme, abyste přispěli na osvětu každodenní ekologie. Pracujeme na videích, ve kterých poukazujeme na to, jak může každý z nás přispět ke zlepšení okolního světa. Kromě nich natáčíme rozhovory s českými osobnostmi, které mají co povědět k tématu ekologie a udržitelného rozvoje.


Nejsme žádní experti přes ekologii. Naopak. S odpovědnějším životem jsme začali teprve nedávno. Každým dnem se učíme nové věci. S každým rozhovorem zjišťujeme, jak málo vlastně víme. Naše tvorba nebude žádný ekodiktát. Budeme dokumentovat naše pátrání po souvislostech a po občas skryté pravdě.


Během cesty využijeme tuto teoretickou přípravu k tomu, abychom v praxi demonstrovali, jak může  každý z nás žít odpovědněji. Mimo jiné budeme vyhledávat budovy a projekty, které se snaží o souznění s přírodou, bavit se s místními, jaký je v jejich zemi přístup k ekologii a třeba je tím i inspirovat.

Kromě toho se můžete samozřejmě těšit na videa krásných míst a bláznivých dobrodružství. Pojedeme značně lowcost a onen 150kilometrový dojezd auta je téměř zárukou mnoha prekérních situací.

K čemu chceme vybrané peníze použít?

Panenská i zničená krajina se daleko lépe dokumentuje z ptačí perspektivy. Proto chceme pořídit drona, abychom vám nabídli víc než jen videa výhledu z auta a fotky tipů k navštívení. Navíc vám budeme moci ukázat v jaké pustině nám došla elektřina.

Také by se nám hodil externí harddisk, abychom mohli natáčet hodně materiálu a třeba i nakonec udělat z celé cesty film. A v neposlední řadě budeme potřebovat velké množství pytlů na odpadky, od kterých budeme čistit navštívenou krajinu.

A proč si vlastně říkáme Zelenáči na cestě?

Vydali jsme na CESTU k odpovědnějšímu životu. Jsme ale na jejím začátku, jsme ještě ZELENÁČI. Vydali jsme se dlouhou na CESTU a během ni se budeme snažit být  'ZELENÍ'.

 

Děkujeme všem přispěvatelům a těšíme se na zpětnou vazbu k naší tvorbě.

 

Zaujal vás projekt a chtěli byste ho podpořit i osobně? Pracujeme na něm ve volném čase a rádi přijmeme další pomocníky. Ať už byste vyhledávali zajímavé projekty, dávali dohromady souhrny o ekologických tématech nebo pomáhali s tvorbou videí. Neváhejte a napište nám.

Co si o tomto projektu myslíte?