Ekokreativní labyrint - crowfunding kampaň

Ekokreativní labyrint

Nonstop bezplatně veřejně přístupný, kreativní, ekologický a do Přírody zapadající labyrint nedaleko Žatce.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kdo jsme:

Jsme provozovatelé Ekozámečku Stroupeček, nově rostoucí ekologicko-duchovní farmy nedaleko Žatce. V budoucnu bychom zde rádi utvořili systémově-nezávislou komunitu duchovně vyspělých bytostí (tj. ti, kteří se věnují různým stránkám osobního rozvoje) a nádherné poutní místo nejen pro nejprapodivnější osobité alternativce současnosti... A tento projekt je malým krůčkem, který by nám k tomu mohl napomoct, :).

 

Stručně o projektu:

Ve zkratce - chceme postavit LABYRINT (rozdíl od bludišť: je v nich možná pouze 1 cesta). Nonstop bezplatně veřejně přístupný, kreativní, ekologický (na výrobu cestiček nebude použit žádný beton, izolační plast, těžké stroje...) a zapadající do Přírody (žádný urbanistický nepřirozený kontrast). Labyrint bude vhodný pro relaxaci, pročištění hlavy, meditaci, zábavu...

Tvar a rozměry: Labyrint bude kopírovat terén a v některých místech bude zakřiveně natažený podobně jako žvýkačka. Jeho orientační rozměry jsou cca 21x25m, šířka cestiček 40cm, hloubka vyplněná bílým pískem 10cm, vnitřní kruh o poloměru 1m...

 

Odstupňovaná podoba labyrintu:

Rozhodli jsme se, že čím víc vybereme, tím zajímavější labyrint bude. Tady je výpis záchytných částek a k tomu odpovídající provedení:

 • 22 900Kč: Labyrint s cestičkami vysypanými bílým pískem, oddělovač z trávy a pomalované kameny na vnitřním obvodu.
 • 25 300Kč: Předchozí + mísa se speciálními kameny na reflexní terapii.
 • 31 050Kč: Vše předchozí + uprostřed labyrintu soška s kamenným podstavcem.
 • ?? ???Kč: Pokud by to náhodou vypadalo, že se vybere ještě víc, připíšeme další možnosti navíc (např. zaplatíme poštovné na pomalované kameny, kolem labyrintu vysázíme živý plot nebo co vás napadne, pořídíme písek na údržbu...).

 

Podrobnosti odměn:

Malíř labyrintového kamenu/ kamínku:

 • Z pomalovaných kamenů a kamínků od sponzorů vyskládáme vnitřní kruh labyrintu.
 • Vlastnosti pomalovaných kamenů/ kamínků: Neměly by být drolivé ani lámavé, měly by mít přiměřenou velikost (kameny, které snadno uzdvihne 1 člověk a kamínky do cca 250g) a malba na nich nesmí obsahovat nevhodné výjevy.
 • Barvy: Ideálně použijte akrylové tempery (popř. obyčejné barvy důkladně nalakované), aby malba odolala počasí. Pokud v krajním případě použijete pouze obyčejné tempery nebo vodovky bez laku, napište nám prosím ve vlastním zájmu, abychom kámen nalakovali.
 • Přeprava kamenů/ kamínků: Je na sponzorech, můžete nám je posílat na adresu uvedenou na našich stránkách (viz. níže), popř. větší můžete přivézt osobně. V neposlední řadě si je můžete pomalovat přímo tady v předem domluvený čas a barvy doporučujeme přinést vlastní.
 • Lidé, kteří přispějí 500Kč nebo víc si mohou vybrat, zda chtějí pomalovat 1 kámen nebo několik kamínků (mx. cca 10).

Fotka či jiná věc pro budoucnost:

 • Vaše libovolné fotky/obrázky (o5 žádné nevhodné) nám prosím pošlete na e-mail nebo již vytisklé/vyvolané poštou. (Může to být i vzkaz budoucím generacím, nebo kterákoli jiná drobná věc.)
 • Fotky&obrázky, které dorazí, zakonzervujeme, natočíme jejich bezpečné zakopání ve středu labyrintu a později zveřejníme video.

Kousek historie:

 • Sponzoři, kteří přispějí 800Kč nebo víc (krom všeho předchozího navíc) mohou dostat zabalený zhmotněný kousek duše historické budovy Ekozámečku (úlomek sutin) s informačním lístečkem.
 • O budově Ekozámečku Stroupeček je 1. zmínka již z roku 1291 a následuje dlouhá zajímavá historie, která neustále narůstá...


Pokud vás napadají vlastní zajímavější odměny, napište nám do komentářů a my zvážíme jejich zařazení do nabídky. Taktéž nám napište, pokud některou z částí odměn nebudete chtít (ekozamecek.startovac@seznam.cz), nebo pokud byste chtěli přispět mnohem víc než 1000Kč, abychom se dohodli na individuální odměně podle vašich potřeb.

 

Rozhodněte, co budete financovat:

Z daní, které od nás občanů vybírá stát, jsou financovány mnohdy v lepších případech pochybné projekty a v horších život tunelářů... Startovač však nabízí jeden z malých zárodků přímé demokracie - sami rozhodněte, co ze svých peněz budete financovat. A doufáme, že Vás zaujal třeba právě náš projekt, prostřednictvím kterého nám můžete napomoct při utváření duchovní komunity a malého pozitivnějšího místa v životě. Volba je na Vás, ;). Ale neváhejte dlouho, možnost přispět končí 5.9.13.

Pokud Vás náš projekt zaujal, chtěli byste nás podpořit, ale nejste zrovna při penězích, můžete nás podpořit tím, že odkaz na projekt přepošlete přátelům, ;). (Např. prostřednictvím této FB-akce)

 Náš úspěch je ve Vašich rukou, ;)!

 

Další informace o Ekozámečku Stroupeček:

Původní stránky Ekozámečku: http://stroupec.webnode.cz/kontakt/
Nové stránky Ekozámečku: http://ekofarma-zamecek.blgz.cz/#zacatek-stranky
FB Ekozámečku: https://www.facebook.com/pages/Ekoz%C3%A1me%C4%8Dek-Stroupe%C4%8Dek-farma-%C5%BDatec/423243444398062

Co si o tomto projektu myslíte?