Egiho milý deníček - crowfunding kampaň

Egiho milý deníček

Vydání knižní podoby oblíbených stránek Michala Egiho Egera.

Knihy
Egiho milý deníček

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Víte, co je KTZ? Jistěže víte. Stejně tak víte, jak se fotí krabicí i jak se bojuje se Šlapadlem. A tisíc dalších věcí známe, máme a měli jsme rádi. Už téměř dvacet let.

Už téměř dvacet let nás Egi baví, zajímá, je zdrojem veselí i dalších věcí. A stejně tak dlouho voláme - Egi, chceme tvůj deníček na papíře, chceme knihu! Tak teď, když se složíme, ta kniha konečně vznikne.

Kdysi, to jsem ještě také vedl své vlastní stránky a navzájem jsme se s Egim pošťuchovali, jsem napsal, že je to člověk spíše manuálně zručný, takový ten, co nikdy nenapsal ve větě středník. Já byl totiž sofistikovaný intelektuál a on osoba pobihající po ulicích s děravou krabicí. Dnes je všechno jinak. I když Egi asi opravdu nikdy středník do věty nevložil, jeho texty získaly časem nový rozměr. Dimenzi doby, která už je pryč.

Nejsou to už jen veselé příhody jednoho obzvláštníka, kterého čtou, znají a mají rády bez přehánění tisíce lidí. Je to svědectví času, o nás, o tom, jací jsme byli a jaký byl svět. Nechceme si to přiznat, ale dvacet let je dlouhá doba. Už to není jen veselí, co nám Egiho milý deníček přináší; je v tom i melancholie a čím dál víc smutku.

Ale ne, žádný smutek. Tak si to Egi nepřeje. Chce nás bavit, na papíře a v knize, znovu a znovu. Tak pojďme, my všichni, co se považujeme těch dvacet let za jeho přátele, pojďme a pomozme mu v tom.

Howadoor

Egiho milý deníček vyjde v knižním formátu B5 (176 x 250 mm) s měkkou barevnou obálkou. Plánovaný rozsah 250-300 stran, chtěli bychom i grafickou přílohu s fotografiemi. Knihu uvede předmluva a uzavře doslov. Dobové, dnes již obížně srozumitelné kontexty vysvětlí vložené poznámky.

Časový plán vydání

Prosinec 2019 - získání peněz
Leden 2020 - příprava textu do tisku
Únor 2020 - tisk, distribuce

Další informace, otázky a události najdete na www.facebook.com/egihomilydenicek.

Co si o tomto projektu myslíte?