EFOD chystá nové album - crowfunding kampaň

EFOD chystá nové album

Kapela EFOD natočila své druhé album plné autorských písní a připravuje i několik klipů! I Ty můžeš podpořit dokončení tohoto díla!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Milí přátelé, jak už asi mnozí víte, připravujeme druhé album! Čeká nás dokončování písniček a několika klipů! Byly tu dotazy, zda opět budeme dělat kampaň na Startovači, ze byste nás chtěli podpořit v našem snažení (moc si toho vážíme, díky!). Dlouho jsme se rozmýšleli, váhali, zda do toho jít a odkládali jsme to... Zjišťovali jsme možnosti a nakonec jsme dospěli k tomu, že to zkusíme a z mnoha důvodů do Startovače půjdeme! Je to tak, ze budeme rádi za každý drobný dar, protože práce ve studiu a na klipech je pro nás finančně náročný počin a mnohonásobně převyšuje cílovou částku, kterou jsme zde zadali. Děkujeme za Vaši podporu!

O EFODu

Jsme společenství přátel z různých míst v ČR. Mezi muzikanty najdete nadějného teologa (Lukáš Čenda Rejman - baskytara, elektrická kytara), zkušenou magistru farmacie (Zuzana Rejmanová - klávesy, zpěv), profesionální matematičku (Šárka Pechancová - housle), bioinformatičku (Jana Horáčková - zpěv) a IT specialistu (Luděk Turzík - akustická kytara). Korunou naší kapely je frontmanka a songwriterka Jana Vlčková, vystudovaná jazykářka, která oplývá mnoha talenty, ale dar hudby, smysl pro krásno a nekonečná trpělivost je to, díky čemuž kapela EFOD vlastně začala existovat.

Naše uskupení má pokrytí téměř ve všech krajích ČR, od západočeského kraje zasahuje přes Prahu až k moravské metropoli, snad jen rázovitý region ostravský zatím zůstává nedotčen, avšak doufáme, že naše hudba bude mít dosah i do těchto míst. Slovy naší Žužu (Z. Rejmanové): „Ani stovky kilometrů a rozdílné nátury nejsou překážkou ve společné práci na Božím díle, ba naopak, jsme si vzájemnou inspirací a povzbuzením.” :-)

Jak to všechno začalo

Většina z nás muzicíruje téměř od kolébky, ovšem hudební prapočátky našeho tělesa sahají do konce roku 2017 a ještě dál, kdy Janča V. odešla po studiích pracovat do domova pro seniory, kde bydlí její babička. „Když jsem tam šla, nic jsem neočekávala kromě toho, že jsem tu chtěla s babičkou být a doprovodit ji na její poslední cestě. Ve svém volném čase jsem se brzy chopila kytary, chtěla jsem vyjádřit, co prožívám, a přicházely mi nové melodie a texty k těm, které jsem už měla v šuplíku... tak to všechno začalo. Myslím, že kdybych k babičce do malého městečka neodešla, asi bych si na to v záplavě všemožných aktivit, které velkoměsto nabízí, čas neudělala a takto intenzivně bych se hudbou nezabývala. Díky babičce a času, kterého se mi dostalo, jsem tuto oblast začala rozvíjet,” říká Janča V. Následoval nápad zahrát s přáteli na vánočním koncertě v Andělské kavárně ve Svitavách, a poté různá vystoupení v Domově pro seniory v Bystrém u Poličky a na jiných místech ve Svitavském regionu. Rok 2019, ve kterém jsme vytvářeli naše debutové album Jak podivuhodná, vznikl EFOD jako takový.

Pár odkazů na písně z debutového alba:

Ať tu zní chvála:

Jak podivuhodná:

Asi dva měsíce po vydání našeho prvního alba se Janča Vlčková opět objevila ve studiu. Pan zvukař se při nastavování mikrofonů divil...„No, já myslel, že se teď nějaký čas neuvidíme.” :-) Od té doby uplynul rok a půl. Do práce na albu vstoupila korona, která pozastavila mnohé, ale jen co se situace uklidnila, už jsme zase pokračovali. Skladby se tak krok za krokem rodily a na jejich nahrávání se podíleli i další profesionální hosté. „Připravované album obsahuje písně rozmanitého charakteru, už se těším na jejich finální podobu,” říká Janča V., autorka většiny songů v albu. K ní se přidaly písně dalších autorů, album bude hodně pestré a dotkne se rozličných hudebních žánrů. Mezi písněmi najdete ty, které uctívají Boha, dotýkají se života s Ním nebo jsou zhudebněním biblických veršů. Uslyšíte skladby v češtině, angličtině, španělštině a němčině.

Budou CDčka?

Rozdíl oproti našemu debutovému albu bude, že zatím neplánujeme lisovat CDčka. Důvodů je několik: je to velmi nákladné, myslíme na přírodu - není to příliš ekologické - a mnoho lidí v dnešní době dává přednost poslechu hudby na streamovacích platformách. Tam nás také naleznete!

 

Co si o tomto projektu myslíte?