Eda na cestách-Zakarpatí - crowfunding kampaň

Eda na cestách-Zakarpatí

Pomozte nám vytvořit cestopis pro děti s naší loutkou Edou Milotou, který se stane cestovatelem a seznámí vás a vaše děti se Zakarpatím.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Proč cestopis pro děti?

Položme si jednoduchou otázku: Kolik cestopisů je určených pro děti? Kolik cestopisů je komentováno loutkami? Nápad to byl prostý a ze začátku legrační. Udělat cestopis s loutkou. Všichni, které jsme s tímto nápadem oslovili, byli nadšeni a řekli, jděte do toho! A tak jsme tady, na Startovači.

hhhhhhhhhhhhh.jpg

Pokud nás s Edou na cestách nastartujete tak vězte, že podpoříte ojedinělý projekt a co víc, stanete se jeho součástí. Pomozte nám představit a ukázat vám i vašim dětem Zakarpatí - někdejší Podkarpatskou Rus, která je nedílnou součástí naší historie.

nnnnnnnnn.jpg

Eda mapuje okolí Koločavy

Chceme zde s Edou naštívit školy s výukou českého jazyka a zahrát jim české loutkové divadlo, projít tamní pamětihodnosti, vylézt s Edou do hor a porozhlédnout se po divokých šelmách, které u nás nežijí. Poznat tamní kulturu, zvyky a poznat místní děti a jejich hračky a hry.

Eda 01.png

Vše pečlivě zdokumentujeme pomocí fotek a videí, povedeme deník s Edovými zážitky, ze kterých uděláme fotoknihu, hraný dokument, a to vše využijeme pro napsání naučné loutkové hry, pomocí které představíme vám i vašim dětem Zakarpatí v divadle, ve školách a školkách, zkrátka všude kde má kultura dveře otevřené. 

 

Samolepka s Edou

A co odměny?

Mezi odměnami naleznete orginální ilustrace od autorské dvojice Quiňones/Císařová a to na samolepkách s motivem zakarpatské přírody, kultury či Edova domova - hradu Kost v Českém ráji. Dále pro vás máme připravené magnetky s Edou či originální tričko s Edou od již zmíněných ilustrátorů.

 

Eda 04 (malý).png

Návrh motivu na tričko

Edovo cestování ovšem Zakarpatím nekončí. Postupně bude cestovat po celé Evropě a třeba jednou procestuje i celý svět. To vše závisí nejen na jeho dřevěných nohách, ale i na vaší podpoře.

Eda 03.png

 

 

                                                                                                             

 

Co si o tomto projektu myslíte?