Ebi: cesta k moři 2015 - crowfunding kampaň

Ebi: cesta k moři 2015

Pomozte nám uskutečnit expedici k moři na kole, s ohařkou Ebi a přívěsným vozíkem a sepsat a vydat deník z cesty.

Ostatní
Ebi: cesta k moři 2015

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

pivovar-1-x.jpgJsme dva bikeři tělem i duší a naším plánem je vydat se na horských kolech, s německou ohařkou Ebi a závěsným vozíkem na expedici ke Středozemnímu moři. Žádáme vás o příspěvek na naší cestu a slibujeme, že sepíšeme unikátní deník a průkopnicky vychytáme nejlepší cyklotrasu pro celou rodinu.

 

Důvody pro uskutečnění tohoto projektu

Našim cílem projektu by mělo být se vlastními silami dostat na kolech k moři, zaznamenávat postup a projet co možná nejlepší cestu pro kolo s vozíkem. Takže shrnutí:

  • Pořádně se připravit (potisící opečovat kola, očkování, nosiče, GPS, ...)
  • Zaznamenat cestu z Prahy do Chorvatska a zpět z kola s vozíkem
  • Monitorovat možné (cyklo)trasy za slanou vodou
  • Sáhnout si na dno svých fyzických (a možná i psychických) sil
  • Po návratu uspořádat promítání (after-party) s "křtem" deníku

 

Základ je mít plán

Naším plánem je vyjet 8. srpna 2015 z Prahy a projet během následujících 5 týdnů přes 4 státy (ČR, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko), ukázat Ebi letní Alpy, šlápnout do pedálů a tlap, urazit přibližně 700 kilometrů, nespočet výškových metrů a dojet až do chorvatské Istrie. Nasát do plic a čenichu vůni moře, vyřádit se ve vlnách (pokud nám to síly dovolí), ukázat Ebi krevety a vrátit se zhruba 900 km zpět ve zdraví a po čtyřech. Cesta bude plná nečekaných překvapení a typů povrchů, takže horské kolo je nutnost a neulehčí nám to ani nosiče se všemi věcmi, se kterými bude každé kolo vážit kolem 25 kg. Ale my se nebojíme! Zážitek totiž nemusí být vždycky nutně pozitivní, ale musí být silný!

Cestu tam jsme, dle hesla "stoupám, tedy jsem", zvolili náročnější a kratší a to přes Alpy. Naše trasa povede z Prahy podél Vltavy, proti proudu (tzn. do kopce), přes České Budějovice a Dolní Dvořiště, V Rakousku mineme Linz a vzhůru do Alp... Přes několik alpských sedel a vrcholků se dostaneme do Slovinska. Směrem na jih mineme Lublaň a už jsme vlastně u moře, hurá!

Po cestě zpět se vydáme více na východ a Alpy, pokud možno, objedeme. Pojedeme a poběžíme po (budoucí) cyklostezce EV9 přes celé Slovinsko směrem na Vídeň. Z Vídně už jen "vytočíme nohy" a zamíříme nejpřímější použitelnou cestou do Prahy.

 

Dopravní "prostředek"

Aby to pro naší čtyřnohou parťačku nebylo tak náročné a pro nás byla větší výzva, bereme s sebou závěsný vozík Azub Jerry. Ebi se do něj pohodlně vejde a bude si v něm moci během dlouhé cesty odpočinout. Je to vozík pro jedno až dvě děti, takže se do něj vejde i s granulemi, dekou a její psí výbavou.

Celou cestu budeme pečlivě dokumentovat (psát, fotit i natáčet videa). Průběžně vás budeme informovat na naší FB stránce “Ebi: cesta k moři 2015” (https://www.facebook.com/ebi.cesta.k.mori.2015) a sbírat materiál pro “after party” promítání, které uskutečníme po návratu během podzimu 2015. Ebi se samozřejmě taky zúčastní ;). Rádi bychom dali dohromady tipy a dojmy v podobě cyklistického deníku, který pošleme všem přispěvatelům, aby mohli podobnou expedici uskutečnit i se svými čtyřnohými kamarády nebo třeba i s dětmi!

vozik.jpg

 

Závěrem...

Pokud chcete podpořit náš projekt, prostudujte si především různé "Odměny" v pravém sloupci. Je možno mixovat více odměn a je také možno zaplatit za jednu odměnu větší částku, než je u ní uvedeno.

Mezi odměnami najdete například certifikát spřízněné duše, pěkné placky nebo výborný nápoj od našich hodných kamarádů z Bring me a drink, kteří nás takto chtějí podpořit. Také vám můžeme poslat pohled z cesty nebo z vás udělat čestného hosta na našem promítání. A budeme mít i několik triček s expedičním logem :)

odmeny.jpg

 

Chtěli bychom vás poprosit o příspěvek 23 000 Kč, aby bylo na granule, očkování a pas pro Ebi, náhradní duše (za ty naše vypuštěné), potřebnou výbavu (nosiče, gps) a na nezbytné náklady spojené s nízkonákladovou cestou a na něco malého k snědku. Pár stovek od každého z vás, nám umožní vydat se na jednoznačně nejdelší cestu v životě pro Ebi a pro nás na kole.

Děkujeme za váš zájem a podporu!

Vojta, Ebi a jenik


P.S.: Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, dejte nám vědět na ebi.jasenky@gmail.com.

 

ve spacaku.jpg

 

Plánovaná trasa k moři a zpátky domů.

mapa2.png

 

Komiks na závěr :)

comix-4-1.jpg

 

brinkmeadrink-1.png

Co si o tomto projektu myslíte?