Džezvica vydává první studiové CD - crowfunding kampaň

Džezvica vydává první studiové CD

Už nějakou dobu pilně nahráváme ve studiu. Finále se blíží, ale finance se krátí. Pomozte nám přivést CD na svět.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme Džezvica. Jsme kapela. 

Je nás osm a hrajeme balkánskou hudbu tak trochu po česku.

Poprvé od vzniku kapely, který se datuje kolem roku 2007, jsme se odhodlali zkusit, jak asi vypadá, když se točí CD ve studiu (neboť CD z živého koncertu již máme). Věřte nevěřte, vypadá to věru pěkně! Všechno je načančané, vyvoněné, vystříhané. Má to jediný nešvar: trvá to zhruba osmkrát (nebo osmdesátkrát?) déle času a nějaké drobné to tudíž také stojí. 

CD pro vás připravujeme už pár neděl a bude plné nejnovějších pecek, které znáte z našich koncertů. Chybět nebude mafiánská píseň o ukradeném šátečku Djeli Mara, píseň o radosti ze života Tuke bacht nebo proslulá píseň o voyerovi Paš o paňori.

Dvě posledně zmíněné písně vám přinášíme (zvukově ještě v "betaverzi") jako ukázku ze vznikajícího CD. Do třetice přidáváme ukrajinskou pecku Oj tam na gori:

Paš o paňori

Tuke bacht

 

Oj tam na gori

 

kata-peta-2.jpg

Ve videu výše si můžete poslechnout ochutnávku naší jediné a capella písně Makedonsko devojče, která opěvuje krásu makedonských dívek.

Na CD se objeví také na impresionistická píseň o tom, jak kapky deště dopadají a bubnují na plachtu stanu - Rampi, rampi. Název této písně se oficiálně překládá jako nonsense slovo, my se však domníváme, že jde o citoslovce, které evokuje zvuk dopadajících kapek na stanovou plachtu, čili zcela jasné "ratata, ratata":) Těšit se však samozřejmě můžete i na další písně z Balkánu i jeho bližšího či vzdálenějšího okolí. 

ada-aja-2.jpg

V těchto týdnech nás v procesu přípravy čeká již jen pár nejdůležitějších "drobností": míchačky, stříhačky a lisovačky. Nějaké peníze v klobouku máme, nějaké nám schází. To je důvod, proč se obracíme na vás. Budeme rádi za jakoukoli formu podpory a budeme rádi, když si vyberete, co byste za vaši podporu od nás na oplátku chtěli.

Když to všechno dobře dopadne, těšíme se na vás všechny na křtu nového CD, který se bude konat 26. listopadu 2016 v Malostranské besedě v Praze.

S díky,

Džezvica

 

Džezvica.jpg

Koho a co všechno vlastně uslyšíte?

Kateřina Sequensová - zpěv
Petra Majerčíková - zpěv
Alena Libánská - zpěv, příčná flétna
Honza Václ - kytara, klarinet, zpěv
Vojtěch Nejedlý - violoncello, zpěv
Adéla Bryan - viola
Josef Prexl - akordeon
Alina Shupiková - darbouka, cajon, perkuse

Více o nás najdete:

www.dzezvica.cz
www.facebook.cz/dzezvica
www.bandzone.cz/dzezvica

Co si o tomto projektu myslíte?