Dyzajn k sežrání! - crowfunding kampaň

Dyzajn k sežrání!

Podpořte aktivní osoby se zdravotním postižením a rozjezd jejich projektu – výrobu speciální edice čajů, které potěší tělo i duši...

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dyzajn k sež. malé .jpg

Moc zdravíme všechny, kdo se na tyto stránky dívají, a jsme rádi, že vám můžeme představit projekt Dyzajn k sežrání. Protože pracujeme s přírodními a voňavými produkty, které milujeme :-), chceme vyrábět v kooperaci s naším partnerem – firmou Sonnentor – speciální edice čajů, které potěší tělo i duši. A to tak, aby práci zvládli i vozíčkáři z naší sociální firmy. Projekt podporuje zaměstnávání osob s tělesným postižením a jejich rodinných příslušníků.

Čaje, které chceme vyrábět, budou mít jedinečný vzhled a vynikající obsah. Určitě budou nepřehlédnutelné a budou skvěle chutnat! Tak, jak to má být. Žádná chemická aromata a příchutě. Jen bylinky a obal, co zaujme, pobaví nebo potěší. Můžete si pochutnat na čaji Pavla Lišky (Lišák bajkalský), Báry Polákové (Bára proměnlivá), Petra Fialy z Mňágy (Petrův velejemný) i dalších známých a zajímavých osobností, které náš projekt podpořily.

Co bez vás nezvládneme? Proč se na vás obracíme? Čaje musíme vymyslet od A do Z a zajistit výrobu. Proto prostředky ze Startovače použijeme na rozjetí výroby čajů. Potřebujeme vše přizpůsobit pro práci osobám na vozíku – stoly, pracoviště, zázemí. Dále pořídíme speciální pracovní pomůcky, kvalitní počítače, tiskárnu a značná část financí půjde také na odměny

Jak nás můžete podpořit?

Stačí se podívat do sloupce vpravo, vybrat částku, kterou nás chcete podpořit (od 190 Kč do 50.000 Kč, částky jsou přehledně pod sebou) a přečíst si, jakou odměnu dostanete. Potom klikněte na Podpořit projekt, vyplníte údaje a zaplatíte (kartou, převodem...).

A je to :-)

ZA VAŠI FINANČNÍ PODPORU SRDEČNĚ DĚKUJEME!!!

Dobrovolnost bez nároku na finanční odměnu, to je základ propagace projektu. Pavel Liška nebo Petr Fiala nedostali za natočení videa ani korunu. Stejně tak lidé, co na projektu pracují, to dělají bez nároku na odměnu. Většinou se scházíme večer po práci, nebo jak nám čas dovolí. Všichni usilujeme o jediné: aby peníze byly využity výhradně na rozjezd projektu (pořízení vybavení, výrobních materiálů a surovin) a tím jsme podpořili zaměstnávání osob s postižením. Toto také všem startérům doložíme! 

Logo O čem ....jpg

Budeme vyrábět speciální sady čajů – Čaje s tváří měst, Čaje s tváří lidí a Čaje a umění. A vy, naši podporovatelé (startéři), budete pokaždé u toho. Vždycky vás jako první seznámíme s novinkami, které chystáme. A máte se na co těšit! Dobré a voňavé pochoutky a krásné věci se přece nikdy neomrzí.

Malé s tváří měst.jpg

Už jsme si zkusili, jak by mohly naše budoucí výrobky vypadat. Udělali jsme pilotní dobročinný projekt Čajů s tváří měst. Chceme lidem ukázat podobu měst z jiného, zajímavého, netradičního pohledu. Dnes máme v omezeném množství hotové prototypy čtyř krásných měst: Olomouce, Prahy, Brna a Ostravy. Nejvíc nás těší, když je lidé vidí a řeknou "Paráda!" nebo "Hodně dobrý nápad!". Čaje s tváří měst budou součástí odměn pro startéry. 

Takto zkušební Čaje s tváří měst vypadají. Ve spodní části stačí otevřít krabičku a můžete vytahovat jeden čaj po druhém, pít... a kochat se! 

             Brno_otevrena.png                Ostrava_otevrena.png                                         Olomouc ot..png               Praha_otevrena.png

Možná jste z Plzně nebo Hradce Králové a říkáte si: "A kde je náš čaj?". V pilotním projektu jsme víc nezvládli, ale když budeme mít dost štědrých startérů, tak i tvář vašeho města může ozdobit některou z dalších krabiček. S vaší podporou čaje určitě vzniknou! Za každým čajem s tváří je kus nádherné práce, od pořízení fotografie, zpracování grafiky a obalu, vymýšlení obsahu, až po samotnou kompletaci čajů.

Čaje balíme u našeho obchodního partnera ve firmě Sonnentor v Čejkovicích. Vyrábí pro nás čaje v té nejvyšší kvalitě. Navíc jsou to skvělí lidé a hlavně díky nim vznikla akce V pátek to zabalíme! V tradici pátečního balení čajů budeme pokračovat a pozveme i vás, naše milé startéry. Každý, kdo už Čejkovice a firmu Sonnentor navštívil, ví, jak skvělý zážitek to je.

Podívejte se, jak jsme čaje v rámci zkušebního projektu balili. Ze začátku to bylo náročné, ale po zaškolení jsme podávali velmi slušné výkony :-)

 SON_4479.jpg   SON_4498.jpg   SON_4488.jpg

  SON_4489.jpg   SON_4559.jpg  A na konci směny jsme si udělali závěrečné foto s našimi přáteli.

Skládání společná.jpg

 

Malé - S tváří lidí.jpg

Úplnou novinkou budou čaje s tvářemi osobností, které máme rádi, vážíme si jich a často jsou to naši známí nebo přátelé. Velkou premiéru tak budou mít čaje s tváří těchto osobností: fotografa Jindřicha Štreita, herce Pavla Lišky, zpěvačky a herečky Báry Polákové, Věry Novotné z Dobrého místa pro život, frontmana skupiny Mňága a Žďorp Petra Fialy, paralympijské vítězky a světové rekordmanky ve vrhu koulí Evy Kacanu, šestinásobného paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice a "frajera" Jiřího Ježka, Ivo Viktorina ze skupiny AG Flek a motorkáře, cestovatele a člověka s velkým srdcem Václava Dvořáka. I tyto čaje budou odměnou pro startéry.

A takto nějak budou Čaje s tváří lidí vypadat:

         Čaj Pavla Lišky (Lišák bajkalský)           Čaj Báry Polákové (Bára proměnlivá – ilustr. foto)

 Čaj Lišák - kopie.png                         Bára.png

                   Čaj Petra Fialy (Petrův velejemný)           Čaj Jindřicha Štreita (Jindra blahodárný)

    Petr Fiala.png                            Jindra Štreit.png

Některé fotografie se mohou měnit dle přání osobnosti, ale výsledek bude jenom lepší :-)

 

Malé Čaje a umění .jpg

Rádi bychom také propojili chutě a vůně s uměním. Proto jsme se rozhodli vytvářet i soubory výrobků jako např. Čaj s tváří + CD se skvělou hudbou nebo Čaj s tváří + krásná fotografie. Věříme, že takové kombinace pohladí nejen žaludek, ale hlavně duši. Budeme vytvářet soubory, které představí zajímavé umělce nebo osobnosti a jejich dílo. Takové soubory ostatně můžete vidět už nyní v odměnách – například Čaj s tváří Jindřicha Štreita + fotografie. Fotografie Jindřicha Štreita jsou naprosto unikátní a vlastnoručně podepsané (zasklené, formát A4 na šířku). Máme 120 kusů a to je konečný stav. 

A toto jsou skvělé fotografie od pana Štreita pro naše startéry. 

Fotografie č. 1 "Muž a žena" 

Hot a čehý.jpg

 

Fotografie č. 2 "Na louce" 

Na poli.jpg

 

 Fotografie č. 3 "Ve frontě"

Ve frontě.jpg

 

Vážení a milí startéři, představili jsme vám některé naše plány v rámci projektu Dyzajn k sežrání. 

 Věříme, že s vaší podporou vše zvládneme a moc si jí vážíme. 

DĚKUJEME!!!

Co si o tomto projektu myslíte?