DVTV EXTRA - crowfunding kampaň

DVTV EXTRA

Podpořte DVTV. Společně dokažme, že nezávislost médií není přežitek. Chceme se dál zlepšovat a k tomu potřebujeme vás.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

PROČ DVTV EXTRA?

Protože vy, naši diváci a fanoušci, si něco extra za svoji podporu od DVTV zasloužíte. První rok DVTV totiž stál za to. Točili jsme takové rozhovory jako s ministrem financí Andrejem Babišem, kontroverzním podnikatelem Ivo Rittigem, bývalá šéfka Sněmovny Miroslava Němcová v našem vysílání obvinila prezidenta Zemana, že byl u korunovačních klenotů opilý, zatímco prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček tvrdil, že Miloš Zeman dodržuje dietní režim. Adriana Krnáčová pak u nás obhajovala křížovku jako program ANO pro pražské volby. Ale nechodí k nám jen politici - mezi nejsledovanějšími rozhovory uplynulého roku byla interview se známým lékařem Janem Hnízdilem nebo nabroušeným kuchařem Zdeňkem Pohlreichem. A do studia DVTV přišli i zahraniční hosté jako třeba šachový velmistr a politik Garri Kasparov, americký astronaut a jeden z dvanácti mužů na Měsíci Charles Duke nebo polský spisovatel a břitký kritik českých poměrů Mariusz Szczygieł. Rozhovory byly přitom úspěšné právě díky vám. Dívali jste se na ně, sdíleli je a mluvili o nich.

koláž hlav.jpg

Spolupracujeme s Economií, která je pro nás garantem kvalitní žurnalistiky. Zároveň jsme nezávislým subjektem s redakční nezávislostí a vlastním rozpočtem. Ale nechceme stát na místě. Za rok, kdy DVTV děláme, jsme si vyzkoušeli, že je možné dělat kvalitní žurnalistiku bez kompromisů. 

Ale abychom mohli růst, rozvíjet DVTV, točit víc rozhovorů, nabízet vám speciální debaty s politiky i experty na nejrůznější témata, víc jezdit za vámi na místa, kde se něco děje, na to všechno potřebujeme peníze. A zásadní je podpora vás, našich diváků. Bez vás by DVTV nikdy nevznikla. Vy jste nás přesvědčili o tom, že i v dnešní době má smysl dělat nezávislou žurnalistiku, a že dobrá novinařina si své diváky najde i na internetu.  

ovč.jpg

pohlreich.jpg

kasparov.jpg

szigiel.jpg

Ale my chceme víc. Chceme točit víc rozhovorů, chceme dělat speciální projekty v regionech, chceme točit předvolební debaty. Díky vám budeme moct investovat do rozvoje DVTV - náročnější projekty, víc obsahu, to vše si vyžaduje i kvalitnější přípravu a rešerše. A jeden moderátor tohle všechno sám zvládnout nemůže. Abychom mohli vytvářet nekompromisní a věcně podložený obsah, rozšíříme tým spolupracovníků, ideálně tak dáme šanci mladým novinářům, aby mohli získat praxi v zavedené redakci.

Za vaše peníze dostanete i archiv podcastů našich rozhovorů a debat i jejich přepisy. Budete tak mít možnost poslouchat nás v autě, cestou do práce, v MHD i při sportu, nebo odpočinku. To vše offline a s minimálními nároky na přenos dat. 

11349986_10153391855014036_1593325357_n.jpg

PODCASTY

Nemáte rádi video? Nechcete se koukat na televizi? Chtěli byste jen poslouchat rozhovory Martina a Daniely? Mnozí z vás si o to píšou a chceme vám vyjít v maximální míře vstříc. Za vaši podporu vytvoříme jednoduchý systém podcastů, tedy zvukových záznamů rozhovorů, který vám umožní stát se našimi posluchači. Dáme vám DVTV do autobusu, tramvaje nebo auta. Můžete s námi být všude. Zvukové verze našich rozhovorů si budete moci stahovat s minimálními nároky na přenos dat do mobilních telefonů, tabletů i MP3 přehrávačů. Budete tak moci mít DVTV i bez připojení na internet. Za vaši podporu vám nabídneme novou dimenzi DVTV - DVTV do ucha. 

rittig.jpgkrnda.jpg

koller.jpg

novotny.jpg

 

EXTRA PROJEKTY

Když se něco děje, chceme být u toho. Chceme dělat velké předvolební debaty, chceme dělat rozhovory v regionech, chceme být na místě událostí. To nám v současné době neumožňuje kapacita technická i lidská. Za vaši podporu rozšíříme techické zázemí, budeme tak operativnější, budeme moci točit s více hosty, bude pro nás snazší natáčet v terénu. Když nás podpoříte, budete se moci zúčastnit live natáčení DVTV v Praze a Brně. Budete součástí našeho rozvoje. I součastí našich rozhovorů.  

vlada.jpg

angelikae.jpg

 

janecek.jpg

micha.jpg

 

KVALITNĚJŠÍ PŘÍPRAVA

Abychom mohli točit víc rozhovorů, jezdit za vámi do regionů, natáčet speciální debaty a série rozhovorů, na to všechno potřebujeme kvalitní přípravu. Nechceme dělat kompromisy. Víme, že podcenit přípravu se nevyplácí. A v současné době nezvládneme víc, než co nabízíme. Ale chtěli bychom. Na to nás musí být víc. Za každým z víc než tisícovky rozhovorů, které jsme pro vás v prvním roce vysílání připravili, stojí hodiny přípravy. Rešerše, analýzy témat, podklady pro moderátora, na to všechno potřebujeme rozšířit tým DVTV. Ideálně o studenty a mladé lidi, kteří budou moci získat zkušenosti v týmu profesionálních novinářů. Martin i Daniela vědí, že dobrá příprava je základ každého dobrého rozhovoru i diskuze. A proto potřebujeme vaši podporu. Za vaše peníze vytvoříme malý a efektivní tým z mladých talentovaných novinářů, kteří moderátorům s přípravou pomohou. 

FullSizeRender (5).jpg

PŘEPISY

Neradi posloucháte nebo se díváte? Čtěte si! Některé naše rozhovory vám poskytneme přepsané ve speciálním internetovém magazínu DVTVinterview. Přiblížíme tak naši produkci i neslyšícím. Přepsaná interview budou doplněna odkazy na videoverzi.

10492265_1516576045258063_5986468084998375353_n.png

 

CHCETE VĚDĚT VÍC O DVTV A DVTV EXTRA?

Ptejte se! Diváckých reakcí si ceníme a jsou pro nás důležitým impulsem a zpětnou vazbou pro naši práci. Nejlépe nás můžete kontaktovat na našem facebookovém profilu facebook.com/DVTV.cz, přes Twitter @dvtv.cz nebo nám napište email na dvtv@dvtv.cz. A hlavně se dál dívejte na DVTV. Díky! 

koláž hlav.jpg

 

NAŠE MILNÍKY NA STARTOVAČI

11419789_10153463843944036_1715652713_n.jpg

 I když si nás zaplatíte, tak si nás nekoupíte. Vaší podpory si budeme v každém případě vážit, ale ve specifických případech si vyhrazujeme právo příspěvek nepřijmout. Děkujeme za pochopení, Ivo.

 

 

kol.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?