DVOUTAKTEM DO MONAKA - crowfunding kampaň

DVOUTAKTEM DO MONAKA

Vloni jsme uskutečnili cestu na Balaton, kterou jsme celou točili na jednu malou kameru, letos to chceme napravit, startujeme třetí týden v červnu.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

"Svět patří těm, co se neposerou" - tak tuhle větu jsme už někde slyšeli. My se řídíme spíš tímto: "Svět patří těm, kterým se něco neposere". Což v našem případě není zrovna vhodné slovní spojení. Na letošní cestu, jejímž cílem je město nulových daní a vysokých cen  Monako, jsme si vybrali motorky slovenské výroby, JAWA Pionýr, a také neméně známé motorky z Německa, Simson S51.

 

Když jsme se loni vrátili z naší cesty k Balatonu, říkali jsme si, kam pojedeme dále. Mezi nápady byly i tipy jako Moskva, Severní polární kruh, Paříž... Ale nakonec jsme se rozhodli pro Monako jakožto další destinace naší cesty. Vloni jsme naši cestu natáčeli jen na jednu outdoorovou kamerku a telefony pochybných kvalit a tak chceme naši letošní cestu zadokumentovat co nejlépe umíme. Proto s sebou chceme vzít kvalitní techniku, ale protože fichtl je nákladný koníček, tak bychom vás rádi poprosili, aby jste nám pomohli zafinancovat tuto techniku, která vám přiblíží celou naši cestu v nejlepší kvalitě a kvantitě. Našim výstupem bude 5 dílný seriál a pokud vyjde čas, tak i celovečerní film, který se budeme snažit protlačit do kina. Naše cesta začíná týden před letními prázdninami, takže máme necelé dva měsíce na přípravu.

Naše cíle

trasa.jpg

Naše trasa povede z Hodslavic u Nového Jíčína přes Bratislavu k hranicím mezi Maďarskem a Chorvatskem, budeme pokračovat přes Zagreb, Rijeku k hranicím s Itálií. Našim prvním větším cílem jsou Benátky, kde se chceme zdržet minimálně na den, poté následuje cesta k Lago di Garda, poté cesta přes Boloň k Ligurskému moři. Krásnou cestou podél moře se dostaneme k hranici s Francií, navštívíme náš hlavní cíl, Monacké knížectví, kde chceme navštívit okruh Formule 1, který je známý tím, že se jedná o jeden z nejpomalejších okruhů závodů F1, a taky proto, že se zde jezdí na cestách, kde běžně jezdí auta. Naše cesta bude pokračovat směrem Alpy, a to konkrétně směr průsmyk Passo Dello Stelvio, což je druhá nejvýše položená cesta v Evropě, konkrétně ve výšce 2 757  m.n.m. Následovat bude cesta k rakouskému Zell Am See, a poté už zbývá se jen dostat za české hranice ve směru Lipno. Celkově naše trasa měří něco málo přes 3300 km.

Naše motorky

fotka.jpg

Prvním typem je, jak už název napovídá, stroj slovenské výroby JAWA Pionýr/Mustang. Tento stroj je známý tím, že vás vždy nechá v maléru. Pokazit se na něm skoro nemá co, ale vždy to dokáže. Naše sestava činí jeden kus od každé deformace, takže jede varianta 20,21 i 23. 

Druhým typem je motorka německé výroby Simson S51. Rozdíl mezi fichtlem a Simsonem je v tom, že Simson má baterku a fichtl nikoliv. Což jednoznačně zjednodušuje třeba nabíjení telefonů a kamer, ale na stranu druhou je to o problém víc, když se něco pokazí.

Náš tým

 Náš tým představuje celkem 5 lidí podobné věkové kategorie a to:

Matěj "Malkyn" Švach 

Celý nápad s tím, že pojedeme do Monaka vznikl tak, že se Matěj chtěl podívat na závodní okruh Formule 1. Matěj je nadšený cestovatel, miluje auta a motorky a rád sleduje pořad The Grand Tour. Jeho strojem je SIMSON S51 v modré barvě.

Filip "Papra" Kramoliš

Filip je jeden z mechaniků expedice, co neopraví kladivem, spraví flexou nebo svářečkou. Filip miluje vrtání se v motoru, jeho poznávacím znamením jsou vždy špinavé ruce od oleje. Jeho strojem je JAWA 23 MUSTANG v červené barvě.

Erik "Daxi" Tomek

Erik je novým členem naší výpravy, když jsme se s ním spojili poprvé a předvedli mu náš plán na cestu do Monaka, tak okamžitě souhlasil. Erik uskutečnil již cestu podobného rázu, kdy na fichlu dojel do Chorvatska, takže na dlouhé trasy je profesionál. Stopem dojel až do Amserdamu, což chce teda odvahu. Jeho strojem je JAWA 23 MUSTANG v červené barvě.

Ondra Štěpán

Ondra je tak trochu blázen. Když při průjezdu zatáčkou neodře stupačky, tak je pak celý den naštvaný. Platí pro něj to samé, co pro Filipa, akorát s tím rozdílem, že se ke kladivu přidá ještě šroubovák. Jeho strojem je SIMSON S51 v tmavěmodré barvě.

Ondra "Libor" Libosvár

Ondra je dalším novým členem výpravy, má na starosti veškerou techniku. Jediné, co umí na fichtlu opravit, je vyměnit svíčku. Jeho snem je ujet alespoň 200 km bez poruchy. Má rád jídlo a přírodu, nejraději jezení v přírodě. Jeho strojem je JAWA 20 oranžové barvy.

 

Na co se použijí vyzbírané peníze?

Při vyzbírání cílové částky se peníze použijí na zafinancování filmové a foto techniky, mezi prvními věcmi bude kvalitní stativ, paměťové karty, náhradní baterky a nabíječka a další věci spojené s natáčením. Pokud zbydou nějaké peníze navíc, použijí se na výdaje spojené s cestou.

 

Upozornění pro startéry:

Pokud jsi se rozhodl/a podpořit náš projekt, zadej prosím v poznámce potřebou velikost trička, abychom ti jej mohli poté poslat.

Pokud se daná částka nevybere, dostanete své peníze v celé výši zpět. V případě jakýchkoli otázek mne prosím kontaktujte na ondrej.libosvar9@gmail.com

ODMĚNY.jpg

150kc.png

200kc.png

200kc_pohlednice.png

300kc.png

500kc.png

600kc.png

1000kc.png

2000kc.png

3000kc.png

5000kc.png

10k kc.png

 

Co si o tomto projektu myslíte?