Dvě slova – romantický film - crowfunding kampaň

Dvě slova – romantický film

Co se může stát, když někomu neumíte říct Miluju tě? Melodrama od týmu nadšených nezávislých filmařů – premiéra na plátně kina jen pro vás!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Koupit si lístek, krabici popcornu a půl litru coly. Na dvě hodiny se usadit v kině a pak domů. Klasický vzorec tisíců filmových fanoušků. Ale co kdyby to tentokrát bylo jinak? Co jít do kina na premiéru filmu, jehož vznik umožníte právě vy, kteří budete v sále sedět? Co takhle vidět své jméno v závěrečných titulcích? Co si hned po skončení odnést film na DVD, plakát a k tomu třeba i fotopublikaci z natáčení? Nebo se rovnou vidět na plátně?

Jsme parta nadšených filmařů a právě o tohle se chceme s vámi, filmovými fanoušky, podělit. Právě takový kouzelný filmový večer je pro nás velkým snem.

Název je jednoduchý - Dvě slova. Příběh o velké životní lásce. O tom, co se může stát, když někomu neumíte říct Miluju tě. Melodrama jednoho krásného léta, prozářené sluncem a melancholií.

ap2.jpg

Naše malé nezávislé studio Aquarius Pictures založil před osmi lety Štěpán Etrych. Měl velký sen - natáčet filmy. Dal proto dohromady stejně naladěné kamarády a bylo to. Za sebou máme desítku krátkých filmů, naposledy jsme letos v zimě zfilmovali krátkou povídku spisovatele a novináře Miloše Čermáka s názvem Bubliny nelžou. Celý film jsme natočili na iPhone a promítal se v rámci Febiofestu. Vy na něj můžete mrknout hned tady:

Více o nás včetně dalších filmů najdete v dolní části této stránky.

 

V čem to bude teď jiné?

Po kladných diváckých reakcích na naše předchozí krátké filmy se chceme posunout dál. Film Dvě slova, který chystáme už dlouho, pro nás bude právě takovým velkým krokem, protože:

* bude delší než naše dosavadní filmy, stopáž bude 20–30 minut. Je to pro nás nakročení k celovečernímu filmu

* nebudeme omezeni žádnými soutěžními podmínkami, jako jsou repliky nebo omezená stopáž

* chceme točit na lepší techniku, než jakou máme teď

* dáme filmu tolik času, kolik bude potřeba

 Předchozí filmy jsme si platili celé z vlastní kapsy, ale abychom to mohli udělat tak, jak si ten film už teď promítáme v našich hlavách, potřebujeme větší rozpočet. A proto se obracíme na vás.

stab_navzdy_spolu72.jpg

Tým Aquarius Pictures po poslední klapce filmu Navždy spolu.

 

Za co budeme peníze utrácet?

Snímek Dvě slova vidíme jako filmovou báseň. Proto chceme, aby obraz byl skutečně špičkový, o velkou třídu výš než naše dřívější filmy. Proto většina rozpočtu padne na techniku. Něco pořídíme, něco pronajmeme. Bude záležet na tom, kolik peněz celkově seženeme.

Chceme točit na špičkovou kameru s kvalitními pevnými objektivy. To je základ, bez něhož to nepůjde. A ke kameře bude potřeba řada dalšího příslušenství – záznamová média, baterie, filtry. Pak lepší stativy a tak dále.

Budeme potřebovat rozšířit i světelnou techniku. Základ máme, ale nebude to stačit. Bez dobrého světla není dobrý film. Také je nutné zajistit lepší techniku pro postprodukci.

navzdy1.jpg

Z natáčení snímku Navždy spolu. Točilo se na fotoaparát Canon 600D se zapůjčeným sklem Canon EF 24-70mm f/2,8 L.

Pak bude potřeba dobrá výprava – velká část příběhu se bude odehrávat v 60. letech. Takže potřebujeme pronajmout dobové kostýmy, sehnat odpovídající lokace a řadu dobových rekvizit. Rádi bychom třeba, aby se v jedné scéně objevil autobus Škoda 706 RTO.

A část peněz půjde pochopitelně na odměny pro vás.

Jak široce se budeme moci při natáčení rozkročit, bude záležet na tom, kolik peněz se nám povede celkem sehnat. Počítáme s tím, že tak i tak poputuje část peněz do rozpočtu z naší kapsy.

Všechny peníze padnou na uvedené věci. Členové štábu a herci budou natáčet bez honoráře, z lásky k filmu – během své dovolené a volna. Odměnou nám bude, když se podaří natočit film, který se bude divákům líbit. 

Proč nás podpořit?

Pomůžete nám udělat velký krok v naší dráze nezávislé filmařiny na cestě k celovečernímu filmu. Nemáme za sebou žádného ostříleného producenta, přesto se odvažujeme snít o tom, že můžeme udělat film velkých parametrů.

Snažili jsme se pro vás vymyslet řadu – věříme že zajímavých – odměn. Tu svou si z nich můžete vybrat v pravém sloupci zde na stránce.

Za každou odměnu můžete zaplatit i vyšší sumu, než jaká je u ní uvedena. Můžete si vybrat také více odměn naráz nebo poslat částku jen tak – to záleží jen na vás.

 

Pohled do zákulisí aneb Jak jsme natáčeli Bubliny nelžou.

 

Premiéra – a co dál?

Vrcholem tohoto projektu bude premiéra filmu v některém špičkově vybaveném kině v Praze. Uskuteční se v některou sobotu pravděpodobně ve druhé polovině listopadu či na začátku prosince 2015 a bude na ni moci přijít každý, kdo si vybere odměnu "Vstupenka na premiéru" nebo některou vyšší.

Bude to slavnostní večer a budeme chtít, abyste si ho maximálně užili. V jeho první části uvidíte postupně všechny krátké filmy našeho studia, každý se stručným úvodem. Zlatým hřebem pak bude právě světová premiéra filmu Dvě slova.

Každý, kdo dorazí, si pak s sebou odnese všechny své odměny – tedy třeba DVD s filmem a bonusy z natáčení, filmový plakát (tady můžete mrknout, jak vypadají ty z našich dřívějších filmů), scénář nebo publikaci s fotografiemi.

A pak? Pak film pošleme na zahraniční festivaly. Vaše jméno s ním tedy vycestuje do světa.

 

Film Navždy spolu se už objevil na více než deseti světových festivalech od Mexika až po Indii.

 

Aquarius Pictures: (Ne)závislí filmaři

Naše historie se začala psát v roce 2007, kdy Štěpán Etrych Aquarius Pictures založil. Povoláním je novinář, kterého v dětství okouzlil starý King Kong v kině Dlabačov, kde za komunistů dávali dobré zahraniční filmy. O filmech později psal a pak je zatoužil i natáčet. Dal dohromady stejně naladěné kamarády a bylo to. Film milujeme a věnujeme se mu, jak to jen jde, i když nikdo z nás filmařinu na žádné škole nevystudoval. Učíme se sami a snažíme se, aby naše snímky vypadaly jako od profíků. Neříkáme si proto amatérští, ale nezávislí filmaři. Závislí na filmování :)

Naše krátké filmy se objevily na více než čtyřech desítkách festivalů v bezmála dvaceti zemích světa. Máme za sebou i několik soutěží v natáčení na čas. Jmenuje se to 48 Hour Film Project a podle předem zadaných podmínek – jako je postava, věta dialogu nebo rekvizita – musíte za dva dny natočit film. Je to něco jako olympijský sprint, akorát místo treter máte kameru na stativu a musíte se připravit na dvě bezesné noci plné příprav, divokého natáčení a následně i postprodukce. Stojí to ale za to!

Takhle loni v Praze vznikl třeba film o veselých historkách z autoškoly:

Tady se třeba musela objevit postava světoběžníka Bartoloměje Novosada, replika "Na to by přišel jenom génius" a rekvizita v podobě deštníku.

Nebo retro komedie o rozpadu jedné zvláštní rodinky v době rozpadu Československa:

Tady si slovenští organizátoři (tentokrát jsme soutěžili v Bratislavě!) zase vymysleli postavu vodníka Michala Drobného, repliku "Ještě jsem se nenaučil chodit po stropě". A taky se tam musela objevit ponožka. Našli jste ji?

Na další naše filmy můžete mrknout na našem webu.

bubliny-mof02.jpg

 Z natáčení filmu Bubliny nelžou. Použili jsme i zelené pozadí.

 

Na cokoliv odpovíme

Pokusili jsme se tady vše co nejdetailněji popsat, ale nebojte se na cokoliv zeptat, pokud jste tu na některou otázku nedostali odpověď. Buď tady v diskusi, nebo na emailové adrese startovac@aquariuspictures.cz.

Další informace o nás najdete:

* na našem webu http://www.aquariuspictures.cz

* na našem Facebooku 

Budeme také rádi, když nás podpoříte sdílením tohoto projektu na vašem profilu na Facebooku, Twitteru či jiných sociálních sítích.

Předem vám všem děkujeme za podporu!

 

rande1.jpg

 

Často kladené dotazy aneb FAQ

* Co když se cílová suma nevybere?

Pak každý dostane zpět své peníze.

* Budete mít z vybraných peněz nějaký zisk?

Ne. Všechny peníze padnou na zajištění techniky, kostýmů, lokací atd. Všichni členové štábu budou točit zdarma během své dovolené nebo ve svém volnu.

* Proč jen 20–30 minut? Proč za ty peníze netočíte rovnou celovečerní film?

Na celovečerní film bychom potřebovali ještě o dost větší rozpočet. Navíc jdeme po malých krocích. Po vyloženě krátkých filmech se teď cítíme na delší stopáž, ale na celovečerní film – aby byl podle našich představ – je ještě čas. A také si myslíme, že nezáleží úplně na délce: kratší může být větším zážitkem než dvouhodinový celovečerák.

* Chci odměnu Malá nemluvená role. Co to všechno obnáší?

Malá nemluvená role znamená, že se objevíte v záběru v některé scéně, ale nebudete hovořit. Natáčet se bude cca mezi 20. a 30. červnem 2015, o přesném datu spolu s detailními instrukcemi vás budeme informovat do poloviny června. Vzhledem k tomu, že se objevíte v části příběhu ze 60. let, můžete se těšit na vizuální úpravu vašeho vzhledu před začátkem natáčení. Pokud chcete za sebe poslat náhradníka, je to samozřejmě možné, pokud se předem domluvíme. Natáčení však vzhledem k danému harmonogramu bude mít pevně dané datum.

* Kdy dostanu odměny?

Všechny odměny budou k dispozici v den premiéry – všichni, kdo si na ni koupí vstupenku, dostanou své odměny tam. Ostatním budou rozeslány krátce po premiéře. Jedinou výjimkou, která bude připravena dříve, bude poděkování na Facebooku v podobě speciální cover grafiky a samozřejmě nemluvená role ve filmu.

* Je v ceně odměny i poštovné?

U odměn zasílaných na adresu v České republice je poštovné v ceně.

Co si o tomto projektu myslíte?