Dva fousáči jedou na Mistrovství světa balonů - crowfunding kampaň

Dva fousáči jedou na Mistrovství světa balonů

Vloni jsme díky vám zlomili dva české rekordy. Uletěli jsme 1076,78 km za 22 hodin a 8 minut. Věříme, že s vaší důvěrou a podporou letos doletíme dál.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vloni jste nám pomohli k tomu, abychom jako první zvedli naši vlajku na nejnáročnějším závodě plynových balónů světa, na Poháru Gordona Bennetta, který je považován za mistrosvtví světa plynových balónů.

startmy.jpg

(foto: Na startu Poháru Gordona Bennetta, fotografie: organizátoři závodu)

Zhostili jsem se téhle příležitosti, jak nejlépe jsme tehdy mohli a uskutečnili let, který vešel do historie českého baloningu. Vytvořili jsme dva české národní rekordy: nejdelší let balónem a nejdelší doba letu v balónu. Jsme na to hrdí. Získali jsme obrovskou zkušenost.

Letos se chceme na startovní pole vrátit a zúročit všechno, co jsme se vloni naučili.

Pojďme to toho s námi znovu. Chceme společně s vámi opět přijmout tu výzvu a bojovat o to, který národní tým doletí nejdál. Pomozte nám s přípravami. Vše začíná už teď.

Na co sháníme peníze? Plánujeme opět několik tréninkových letů, potřebujeme dát opět dohromady vybavení, podle nově nabitých zkušeností upravit letecké přístroje. Něco použijeme z loňska, něco předěláme, ale nějaké vybavení musíme dokoupit. Velká položka je doprava. Může se stát, že překročíme i moře do Skandinávie a náklady na cestu našeho pozemního doprovodu budou vysoké. Počítáme s určitou podporou sponzorů, něco si uhradíme sami, ale stejně jako vloni, i tentokrát je dost pravděpodobné, že to bez vaší pomoci nezvládneme. 

barokomora.jpg

(foto: testování hypoxie v barokomoře Ústavu leteckého zdravotnictví Praha)

Vloni jsme byli jak „kokosi na sněhu“. Přesto náš výkon nebyl špatný a zkušení matadoři nás přestali vnímat jako outsidery. Letos chceme opět zabojovat a pokusit se o ještě lepší výsledek.

v kosi.jpg

 (foto: po startu na Poháru Gordona Bennetta 2017)

 

NÁŠ TÝM:

Honza Smrčka (hlavní pilot)

mynaGBvkosizem.jpg

Je to 34 let, co propadl létání a za sebou má 3 500 hodin v roli velitele balónu, instruktora při výcviku pilotů a examinátora při přezkušování pilotů s praxí. Ze vzduchu si prohlédl USA, Afriku, Indii, Izrael, Mongolsko a téměř všechny státy Evropy. Profi pilotem je od roku 1993. Svůj um předvedl na různých vrcholných soutěžích horkovzdušných balonů i vzducholodí. Plynovým balonům se věnuje už od roku 1988, kdy se podílel na stavbě předposledního českého plynového balonu a následně vedl stavbu posledního českého balonu. Na horizontu vidí stále nové cíle, ke kterým touží doletět!

 

Aleš Vašíček (druhý pilot)

ja.jpg

Novinář, včelař, pilot, milovník dýmek a motocyklů. Trpí nemocí z povolání a má snahu dokumentovat vše, čeho se stane součástí. Zúčastnil se několika expedic do Afriky a na Blízký východ. Přes jihoamerický kontinent řídil známého žlutého trabanta Babu v projektu Dana Přibáně Trabantem až na konec světa. S Honzou se Aleš seznámil během natáčení seriálu o balónovém létání pro pořad Víkend na TV Nova. Aleš se rozhodl u vzduchoplavectví zůstat. Postupně přešel z role dokumentaristy do role pilota a užívá si všechny letecké výzvy, které se s Honzou rozhodli absolvovat.

 

Renata Labancová (speciální úpravy, catering, doprovod)

skupina u pisku.jpg

Naše veliká podpora na zemi. Je odborná opravářka balónových obalů a se šicím strojem a jehlou dokáže skutečné zázraky. Pro Pohár Gordona Bennetta nám připravuje mnoho specialit, třeba stan proti ranní rose v koši, nejrůznější úchyty avioniky apod. Dále je schopna vykouzlit skvělé svačiny po přistání a hlavně: najít nás s doprovodným autem v jakékoli pustině.

 

Zdeněk Jandus (náš specialista pro průlet oblastmi s řízeným letovým provozem)

Pracoval v ŘLP ČR 43 let. Začínal jako řidič FOLLOW ME v roce 1971, potom jako řídící letového provozu na ACC Praha, postupně vedoucí směny, instruktor, vedoucí stanoviště ACC Praha a náměstek ředitele DPRO. Od roku 2014 v důchodu. O letectví se zajímá od svých 12 let. Má jednu z největších sbírek letových řádů a pohlednic dopravních letadel.

 

vletu.jpg

 (foto: Náš balon, vyfotografovaný při závodě kdesi v okolí Hradce Králové)

Jak je to s naším filmem? Během let 2016 a 2017 jsme dokumentovali vše, co souviselo s naší účastní na Poháru Gordona Bennetta. Je to mnoho hodin materiálu, mnoho psaní, stříhání a zvučení. Aleš právě film dokončuje. Rozhodně dodržíme slovo a všem, komu jsme film slíbili, ho pošleme.

Děkujeme za vaši podporu. Bude nás tam nahoře, v balónovém koši, hřát jako nic na světě!

sdiplomem.jpg

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?