DŮVOD - Studentský projekt o duševním zdraví - crowfunding kampaň

DŮVOD - Studentský projekt o duševním zdraví

Projekt s názvem DŮVOD! Projekt složený z výstavy fotografií, přednášek a dokumentu.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

V České republice se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) potýká s diagnostikovanými depresivními poruchami zhruba každý 20. obyvatel. Spočítejte si kolik je to lidí například u Vás ve městě nebo na vesnici. 

Jsme parta studentů ze střední školy Uměleckomanažerské v Brně, sami jsme si prošli psychickými nemocemi, ale jsme tu, vyhrabali jsme se z toho. Nyní se snažíme naši zkušenost zužitkovat a pomáhat tak ostatním. Chceme lidem ukázat tuhla problematiku jiným způsobem, filmy, fotky, dialog a komunikace. 

 

Náš projekt vyráží do boje proti stigmatizaci, bagatelizaci, proti psychickým nemocem. Není to záležitost jedinců, ale každého z nás, jelikož s duší žijeme všichni. 

Fotografie Vám přiblíží ohavnost, agresivnost a utrpení. Vrámci našeho projektu můžete vidět sérii 10 fotografií, které ukazují jak se cítí člověk ve stavu Deprese nebo akty lidského těla. 

 

Z přednášek si můžete odnést například různé typy na prevenci nebo jak s lidmi s nemocnou duší pracovat. 

 

A konečně, dokument! Tedy spíše krátkometrážní dokumentární série. Jde o sérii krátkomentrážních dokumentů, kdy každé nemoci věnujeme jednotlivou epizodu, jako například Deprese a úzkosti nebo PPP - poruchy příjmu potravy. Můžete se těšit na několik rozhovorů s lidmi, kteří si skutečně prošli nebo prochází duševním onemocněním. Dozvědět se něco o jejich boji, stavech nebo například s jakými reakcemi okolí se setkávají. Prozatím jsme absolvovali natáčení v Brně, Praze a Ostravě.

Peníze bychom rádi vybrali především proto, abychom mohli náš projekt neustále vylepšovat, rozšiřovat dále po celé ČR, cestovat skrz natáčení nebo si třeba půjčit lepší techniku. 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?