Startovač - financování projektů

Národ (sami) sobě - crowfunding kampaň

Národ (sami) sobě

Podpořte činnost slánského ochotnického divadla s tradicí od roku 1897. Repertoár tvoří převážně činoherní představení, estrády a zájezdy. Děkujeme.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

POSTAVENÍ DIVADELNÍHO SOUBORU TYL SLANÁ

DS Tyl je stabilní neziskovou organizací, která ve své současné podobě nepřetržitě funguje od roku 2000. Navazuje však na dlouholetou tradici ochotnického divadla ve Slané, která sahá až do roku 1897.

DS Tyl disponuje dobrou pověstí v místě působení i v jeho okolí. Renomé souboru bylo v posledních letech korunováno několika oceněními na významných regionálních přehlídkách a festivalech, stejně tak účastí na celostátní divadelní přehlídce.

Repertoár DS Tyl tvoří činoherní představení, převážně komedie a pohádky. Kromě divadelních představení se věnujeme také pořádání estrád, zábavných večerů a hudebních událostí.

Domovskou scénou a místem premiérových představení je Kulturní dům ve Slané u Semil. Svým zájezdovým působením však zasahujeme celou oblast Libereckého kraje.

DS Tyl pořádá také divadelní představení jiných ochotnických souborů, které si k nám do Slané zveme pravidelně 4 – 5 do roka.

PROKAZATELNÁ AKTIVITA DIVADELNÍHO SOUBORU TYL SLANÁ

V posledních letech 2012-2013  jsme absolvovali 30 zájezdových představení, což v průměru znamená: jedno divadelní představení každých 14 dnů, na cestách jsme tak strávili desítky hodin, najezdili jsme stovky kilometrů a naše představení vidělo okolo 1500 diváků.

Dalších 16 akcí proběhlo přímo ve Slané se souhrnnou účastí cca 700 návštěvníků.

PODPORA PŘÍŠTÍ DIVADELNÍ SEZÓNY 2014/2015

Pokud se rozhodnete spojit Vaše jméno se jménem Divadelního souboru Tyl Slaná, stanete se našim vzácným partnerem a umožníte tak další činnost party bezvadných přátel, kteří rok co rok připravují a nabízejí veliké množství kulturních akcí, ze kterých si určitě každý vybere.

V příští divadelní sezóně bychom rádi uskutečnili tyto projekty:

  • Podzimní hudební zábava
  • Zájezd do Prahy na vánoční trhy a divadelní představení
  • Premiéra nového divadelního představení a jeho zájezdy
  • Jarní Divadelní ples
  • a další

Pravdou bohužel je, že pestrostí nabídky nemůžeme konkurovat všem těm satelitům nebo internetu, ale v něčem přeci jen dokážeme víc. Dokážeme spojovat lidi, kteří se sejdou v jednom sále, vidí a slyší stejné věci, posedí si u sklenky dobrého vína či šálku kávy, živě si pohovoří z očí do očí, pozdraví se podáním rukou nebo polibkem na tvář a odchází s pocitem příjemně stráveného času. Také v tom je kouzlo divadla.

CO MŮŽEME NABÍDNOUT PROTISLUŽBOU

  • Poskytnutí dohodnutého počtu vstupenek na premiéry DS Tyl
  • Poskytnutí dohodnutého počtu vstupenek na Vámi vybrané inscenace (naše i hostující)
  • Poskytnutí dohodnutého počtu vstupenek na Divadelní ples a jiné hudební akce

Děkujeme za Váš čas věnovaný této nabídce.

Ve Slané dne 27.5.2014

S přátelským pozdravem,

Radek Šmíd

Vedoucí souboru

Co si o tomto projektu myslíte?